PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8676}

Pinokio i Władca Ciemności

Pinocchio and the Emperor of the Night
6,3 85
ocen
6,3 10 1 85
Pinokio i Władca Ciemności
powrót do forum filmu Pinokio i Władca Ciemności

jak byłem mały

użytkownik usunięty

bałem się tej bajki, do dziś wspominam ją jako najbardziej przerażający horror jaki widziałem.
muzyka w scenach kiedy puppetino zmienia pinokia w lalkę...
przerażała mnie, uciekałem na drugi koniec mieszkania, po drodze drzwi wszystkie zamykałem i głowa pod poduchę żeby tej muzy nie słyszeć^^
nie wiem czemu tak to na mnie działało, moje siorki (starsza i młodsza) oglądały to normalnie a ja ni cholery^^

oceny nie wystawiam bo dawno nie oglądałem a po tej traumie z dzieciństwa to niezbyt chcę to oglądać:P ale chyba mimo wszystko lubiłem nawet tą baję
wydaje mi się że to dość ciekawa i oryginalna wersja Pinokia

w sumie dziś w tv leciała na tv puls, ale w 1/3 jakoś włączyłem chyba (tak na oko - nie widziałem tego z 18 lat^^) nie lubię oglądać filmów od środka to przy pierwszych reklamach wyłączyłem^^

Mam podobne wspomnienia w związku z tą bajką;) W dzieciństwie mnie przerażała, ale mimo to często do niej wracałem. Mój VHS z tym "Pinokiem" był strasznie wyeksploatowany hehe. To był chyba pierwszy horror w życiu, jaki obejrzałem:)

ocenił(a) film na 8

Pewnie na takie odbiór wpłynęła nie tylko muzyka, ale też tajemniczy i złowrogi WC no i szyderczy Puppetion który pokazany jest z perspektywy Pinokia jakie wielka postać, o dziwnej tajemniczej twarzy ze złymi intencjami którym dodatkowo przyświeca klimat martwych kukieł. Tajemniczy skrywający wiele niebezpieczeństw Karnawał i nieciekawe, nieprzyjemne typy w postaci tego szopa pracza - który naciągał ludzi. Przerażające :)
No i ten śmiech HAHA HAHAAA ...

Ale za to Fairy Goodmother jak ładnie zaśpiewała...

Ja do dzisiaj chociaż mam już 40 lat to mam gęsią skórkę jak wspominam tą bajkę. Byla dla mnie przerażająca, kto normalny pokazuje dziecku tak przerazający widok zmieniającego się chłopca w lalkę i to przy takiej złowrogiej muzyce.

użytkownik usunięty
maja420

10 lat później dalej na wspomnienie największych traum w życiu pierwsze skojarzenie to ta bajka:P

Znalazłam na gryzoniu i tak dla sprawdzenia sobie ją obejrzałam. Dreszcze takie same jak za młodu :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones