PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37309}

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
7,7 732 276
ocen
7,7 10 1 732276
6,8 37
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Nie wiem czemu z roku na rok jest coraz więcej złych opinii. Każdemu coś przeszkadza. Mi osobiście jedyne, coby przeszkadzało to śmierć Jacka Sparowwa. Film naprawdę jest epicki, mózg rozwala na kawałeczki. Główny bohater jest genialny, a fabuła jak na 1 część jest zaista. Ja zakochana jestem w każdej części piratów o tych szalonych przygodach i o niesamowitym szczęściu. Nic a nic nie mam do filmu. Jest dla mnie wspaniałym pomysłem na lekki dreszczyk, dawkę humoru od Johnnego Deppa ... po prostu miszczostwo. Są oczywiście nowsze, lepsze filmy i każdy je porównuje z Piratami z Karaibów, ale to głupi pomysł. Ten film ma coś w sobie niezwykłego. Każda kolejna część jest (dla mnie) fenomenem. Co z tego, że są błędy, przesada, dziwne uśmiechy kapitana Jacka Sparowwa - mi w ani jednej części nic z tych rzeczy nie przeszkadza. Lubię ten film i myślę, że niektórzy za dużo wymagają.

ocenił(a) film na 4
natalia567_2

Owszem, fabuła pasjonująca, muzyka idealna do filmu przygodowego. W tym mnóstwo niedoróbek. Jednak, dla mnie Jack Sparrow nie jest do końca postacią pozytywną (chyba, że coś przeoczyłem).
Sprzedał swoją duszę Davyemu Jonesowi w zamian za Czarna Perłę - materializm 200%. Został kapitanem w dość nie uczciwy sposób. A gdy Jones upomniał się o swoje, ten chciał go okpić podsyłając mu młodego Willa Turnera, albo 100 dusz, bez względu na stan. W dodatku nic nie potrafi nic zrobić bez magicznej busoli, którą i tak dostał od wiedźmy. Podobnie, jak dziś niektórzy nie radzą sobie bez internetu w telefonie.
Za dużo magicznych forteli. W klasycznych baśniach magia jest raczej po stronie zła, a dobro i tak wygrywa bez takich sztuczek.

użytkownik usunięty
Trabant601

Co nabroił to nabroił ale chyba coś przeoczyłeś.
Koniec końców, Jack jest jednak postacią pozytywną bo zwycięża w nim dobro.
Mimo, że tak bardzo chciał być kapitanem Latającego Holendra to ratuje życie Williama.

W zasadzie to co wymienił pan trabant to nie są według mnie wady, ujmy filmów. Wprost przeciwnie, dzięki temu film jest taki barwny i trochę zagadkowy. W końcu Jack nie zachowuje się, jak przeciętny gość :)

ocenił(a) film na 10
Trabant601

No tyle że Jack był piratem. Piraci w XVIII wieku to byli najwięksi gwałcicele i mordercy. Tak więc przy tym Sparrow to i tak nic. Stronił od walki, z opresji wychodził dzięki sprytowi (i szczęściu oczywiście)
Chociaż jak dla mnie w pewnym sensie jest to osoba godna podziwu. Owszem, jest egoistą i materialistą, ale na przykład spójrz ile razy w ciągu tych 4 części ktoś mu mówił, że jest beznadziejny, kiepski jego los, najgorszy pirat a on się tym nie przejmował tylko robił swoje. To jest wbrew pozorom silna cecha. Dzisiaj większość osób myśli "matko co powiedz A inni!"
Angelike ocalił w 4 części (kosztem Czarnobrodego, ale to nie był nikt dobry), w 3 części ocalił Willa. To też są cechy pozytywne.

Trabant601

Tylko 4 za taki klasyk kina XXI wieku? Jack Sparrow to legenda nowego kina i nie przeszkadza mi nawet to, że czasami jest trochę infantylny. Co do jego dobroci to jest dużo lepszy niż mający być "dobrymi" Anglicy. Nie robi nikomu krzywdy chyba, że sam może zostać stracony to trochę ratuje swoją skórę, ale koniec końców rusza na ratunek i spłaca swoje winy. Może nie jest Mesjaszem, ale nie można zarzucić, że jest zły. Pirackie życie polega na naginaniu zasad tak, żeby przetrwać.

ocenił(a) film na 9
Trabant601

Spoiler alert. Piszę tutaj bo ten post jest najwyżej przez co więcej osób go zobaczy niż gdybym założył osobny wątek, ponieważ zastanawiają mnie dwie rzeczy. Skoro na Sparrowa spadła klątwa pod koniec filmu za to że wziął tamtą monetę kiedy targował się z Barbossą to jakim cudem ta klątwa nie dotknęła Turnera który miał tę monetę przez kilka lat? Albo Elizabeth która również ją miała? Bo na Jacku nie ciążyła ta klątwa od początku przynajmniej tak dało sie wywnioskować z filmu. I dlaczego do zdjęcia klątwy trzeba było krwi akurat Turnera? Oprócz tego że zginął w tragiczny sposób to dlaczego akurat on a nie chociażby zdradzonego i wykorzystanego Sparrowa? A i właśnie po co Jack rozciął sobie rękę i zamoczył monetę w swojej krwi przed wrzuceniem tych 2 ostatnich monet do kufra. Wie ktoś? :D

ocenił(a) film na 9
Lukasz_Lll

Klątwa nie spadła na Turnera, ponieważ nie zabrał monety osobiście ze skrzyni, tylko dostał ją od ojca, więc można założyć że klątwa spadała tylko na pierwszą osobę która zabierze monetę z przeklętego skarbu. Co do drugiego pytanie, to domyślam się że aby zdjąć klątwę, trzeba zapłacić krwią osoby która zwraca ostatnią monetę.

ocenił(a) film na 10
natalia567_2

Też bardzo lubię ten film, ale tylko tę i drugą część, kolejnych już nie. A Jacka Sparrowa też lubię, nie przeszkadza mi jego przerysowanie, wręcz przeciwnie.

ocenił(a) film na 9
panna_x_filmweb

Ach szkoda ,że obejrzałem ten film ze 100 razy i nic mnie już nie zaskakuje gdy go oglądam a drugiego takiego nie będzie.

Pan_Dr

Za to będzie piąty, już w 2017 roku :D

ocenił(a) film na 10
natalia567_2

Dla mnie Czarna Perła to jedyna słuszna część (może jeszcze Skrzynię Umarlaka uznaję, ale reszta jest okropna). Świetna akcja, nakręcona z rozmachem, jest powiew świeżości. Z każdą kolejną częścią jest go coraz mniej, ale takie są efekty kręcenia filmów tylko dla kasy.

ocenił(a) film na 10
Pink_Phink

No ja też najbardziej lubiłam Perłę, chociaż pierwsze 3 części nie są najgorsze. 3 ma najwięcej akcji, jednak też nie jest moja ulubioną
Najgorsza wg mnie 4. Totalna zmiana obsady (Sparrow, Barbossa i Gibss to trochę mało), zmiana reżysera też nie wpłynęła korzystnie. Brak blog tego klimatu. Z całego filmu najlepsze było ostatnie kilka minut. Oby 5 byka lepsza

ocenił(a) film na 10
Arrani000

Nie wiem, czy jest sens pokładać jeszcze jakieś nadzieje w piątce, ale nie zmienia to faktu, że z sympatii do jedynki i Jacka i tak ją obejrzę. I nawet postaram się podejść z pozytywnym nastawieniem. :)

ocenił(a) film na 10
Pink_Phink

Pink też się nad tym właśnie zastanawiam. Pierwsze 3 części miały jednego reżysera, 4 miała kogoś innego (co niestety mocno widać) a teraz ma być zaś ktoś inny. Poza tym- tak jak pisałam wyżej- w 4 zmienili większość obsady. Teraz ma wrócić Will, Marty, ktoś tam jeszcze, także idzie ku lepszemu (mam nadzieję, że nie będzie Angeliki)
Wiesz może, kiedy premiera? Koniec maja czy w lipcu? Bo widziałam różne daty

ocenił(a) film na 10
Arrani000

Niestety nie mam pojęcia. Nie zagłębiałam się w żadne szczegóły.

ocenił(a) film na 7
natalia567_2

Bo tutaj sie ocenia film nie na podstawie zauroczenia nastolatek ale innych kryteriów. A film jest wysoko oceniany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones