PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37309}

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
7,7 732 290
ocen
7,7 10 1 732290
6,8 37
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Wie ktoś ile jest wersji lektorskich "Czarnej Perły"? Wiem, że film bodajże w 2005r. nadawany był na Polsacie i czytał chyba Maciej Gudowski, chyba od 2007 leci regularnie na TVP i czyta Maciej Gudowski (ale nie wiem, czy ciągle ta sama wersja). Są jakieś inne wersje? W międzyczasie leciał też na TV PULS, ale tam w ogóle nie zaglądałem. A jak mają się wersję DVD?

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

DVD:
Klątwa - Janusz Szydłowski, pozostałe Gudowski.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

W TVP też przez dłuższy czas w 16:9 czytał Stanisław Olejniczak, ale chyba ta wersja nie przypadła do gustu i wrócili do Macieja Gudowskiego. Tyko nie wiem czy musiał jeszcze raz przeczytać film czy to była ich starsza wersja lektorska. Pamiętam, że w Polsacie zapowiedź czytał Jacek Brzostyński, ale w filmie mógł być ktoś inny, a TV Puls to Gudowski, zawsze na napisach nakładali lektora "zapowiadacza" i ciężko było usłyszeć czy to była ich wersja czy nie.

ocenił(a) film na 7
bozo777

To tej wersji z Olejniczakiem nie pamiętam, ostatnio "Piratów..." na TVP oglądałem chyba w 2009, lub 2010 i wtedy przy 4:3 Maciej Gudowski też czytał. No i w 2014 nadszedł czas na replay i Gudowski czytał. Olejniczaka też niestety dali do filmów o Bondzie z Brosnanem co pasuje jak wół do karocy.

ocenił(a) film na 9
Goro_Gondo

Niestety dla mnie Olejniczak też nie pasuje do Bondów. Nie mogę się do przekonać do tych nowych wersji. Jeszcze kilka lat temu TVP chyba w wakacje emitowała wszystkie części Bonda w kolejności odwrotnej czyli od "Śmierć nadejdzie jutro" do "Dr. No". Teraz tylko z Brosnanem i Craigiem na okrągło lecą.

ocenił(a) film na 7
bozo777

To było w 2011 zaraz po wakacjach od września do grudnia, pamiętam, bo oglądałem wszystkie. I se powtarzałem "za rok będę emitować, to ponagrywam". TVP chyba uznało, że godne emisji są tylko te z Brosnanem i Craigiem. O ile te z tym drugim są OK, tych z Brosnanem nie za bardzo trawię, a jak jeszcze dali Olejniczaka to w ogóle zerowa przyjemność z oglądania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones