PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121760}

Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

Pirates of the Caribbean: At World's End
7,7 392 518
ocen
7,7 10 1 392518
6,2 21
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Na krańcu świata

pierwszy film z gatunku to napewno Kapitan Blood z 1935 roku z Errol'em Flynn'em ... . film stary jak świat ale jak wykonany! ... .

Dalej pamietam świetne dwa filmy: Karmazynowy Pirat, Piraci Polańskiego, swietne kino, humorystyczne podejście do tematu a w przypadku Piratów Polańskiego Romek ociera się o czarny humor :p

No piraci z Karaibów, niezła trylogia zrobiona z wielkim rozmachem,

... dawno temu w tvp był transmitowany taki magazyn o zeglowaniu "Morze" w czołówce tago magazynu lecial kawałek jakiegos filmu o piratach, moze wiecie jakiego?

ocenił(a) film na 1
mieszkoxxx

Moim ulubionym jest Wyspa Skarbów (1990)z Charltonem Hestonem - idealna ekranizacja książki, polecam.
Wymieniony Kapitan Blood i Karmazynowy Pirat też są świetne.

ocenił(a) film na 8
Nachtjager

Karmazynowy Pirat +1
Lubię filmy z Burt Lancaster.

ocenił(a) film na 9
mieszkoxxx

Ja ogólnie lubie filmy o tematyce pirackiej noo najlepsza według mnie jest trylogia POTC i jeszcze lubiłam bardzo oglądac serial "Wyspy piratów"

ocenił(a) film na 1
aska1_9

Jak dla mnie Piraci z Karaibów to badziew niesamowity, znacznie bardziej wolę jakieś starsze filmy o piratach..

ocenił(a) film na 10
Nachtjager

nie rozumiem, skoro lubisz filmy o piratach, dlaczego dajesz aż 1 POTC? przecież 1 to nieporozumienie, rozumiem może się komuś nie podobać ale żeby 1 ? Błysnąłeś inteligencją nie ma co....

użytkownik usunięty
mieszkoxxx

Przeczytałam tydzień temu "Kapitana Blooda", teraz czytam "Wyspę Skarbów". Naprawdę polecam (jeśli ktoś lubi książki o piratach naturalnie) :)

mieszkoxxx

Pamiętam magazyn "Morze". Też się zastanawiałem z jakiego filmu ta scena kiedy dwa statki pirackie strzelają do siebie a potem piraci walczą między sobą przy pirackich przyśpiewkach w tle. No i kiedyś oglądając TV okazało się że jest to tylko początek jakiegoś filmu który oglądał jeden z jego bohaterów, po czym wyłączył telewizor i okazało się że jego akcja ma niewiele wspólnego z piratami bo toczył się w czasach teraźniejszych :) A byłem pewien że trafiłem właśnie na film który chciałem zawsze oglądnąć :) Pozdrawiam.

mieszkoxxx

To ja już się chyba pogubiłem :))) Bo znalazłem teraz coś takiego ->>>> http://www.filmweb.pl/topic/254347/magazyn+Morze.html

ocenił(a) film na 10
pascolo

Może wyjasnie jako autor komentarza do którego jest podany link :).
Czołówka magazynu "Morze" pochodzi z filmu "The Pirate Movie" reż. Ken Annakin. Ale tak naprawdę ta bitwa pochodzi z jeszcze innego filmu, a mianowicie "The Black Swan" z 1942 roku. Po prostu w filmie "The Pirate Movie" zostały pokazane sceny z filmu "The Black Swan" i wzbogacone o piosenkę w wykonaniu Mike Brady & Pirates "Victory".

ocenił(a) film na 7
mieszkoxxx

kiedys mialem na video jakis film o piratach, tylko nie pamietam tytulu, cos mi sie kojarzy "ksiaze piratow" ale nie moge nigdzie czegos takieog znalesc. pamietam tylko koncowke. plyneli statkiem i w oddali bylo widac inny okret. Tak ktos sie zastanawial jaka bandere wywiesci, jako ze statek byl ukradziony, i jakas baba w kapeluszy powiedziala ze cale zycie plywala tylko pod jedna bandera, piracka i wywiesili rogera. jezeli ktos kojarzy ten film bede wdizeczny za tytul

ocenił(a) film na 7
separator

ok, ufff, przelecialem caly strych, cala piewnice i udalo sie, przejrzalem ze 20 nieoznakowawych kaset i mam. Tytul filmu to "pirate prince" pochodzi z 1993 roku. obejrzalem go i teraz nie wydaje mi sie taki rewelacyjny jak kiedys, ale da sie ogladac. aha, wersja ktora posiadam jest nagrywana z tv polsat, chyba z jej poczatkow, bo jakies reklamy stare sie pojawiaja:P

użytkownik usunięty
mieszkoxxx

"... dawno temu w tvp był transmitowany taki magazyn o zeglowaniu "Morze" w czołówce tago magazynu lecial kawałek jakiegos filmu o piratach, moze wiecie jakiego?"

"Czarny Łabędź" z 1942 roku, choć te piosenkę,k tóra tam była dodano kiedy wykorzystano ten fragment na końcu "Filmu o piratach" z 1982.



użytkownik usunięty

nie zauważyłem, że już ktoś odpowiedział :P

a ja coś znalazlem w tej czolówce ale z oryginalnego filmu the black swan, jak płynie statek i jest na niego zbliżenie widac małego chlopka,po dłuższej analizie stwierdzilem ze to był model galeona, to tak jak by z filmowac ładną szopke a potem powiedziec ze to kosciól Maryiacki w Krakowie. No ale wtedy komputerów nie mieli,ale i tak lepszy ten film jak piraci z Karaibów która jest bajką dla dzieci żeby wiecej pieniedzy wydojić

kipank

aha a Deep chodzi w tych piratach jak by był nać.......ny hahahhaha

ocenił(a) film na 8
kipank

właśnie fanie chodzi , śmiesznie to wygląda . Jego bieganie i ogólnie sposób poruszania przypomina mi Panią Alutkę z rodziny zastępczej

ocenił(a) film na 7
bzykus100

śmieję się

mieszkoxxx

W dzieciństwie to się oglądało "Hook'a" oraz "Wyspę Piratów"... szczególnie "Wyspa Piratów" była fajna :)

bierdus

O którą wersję ,,Wyspy skarbów" tobie się rozchodzi? Tą z Hestonem czy tą od Disneya z lat '50?

gortat

Przeczytaj mój komentarz jeszcze raz dokładniej. Mówiłem o "Wyspie Piratów" z Geeną Davis.

użytkownik usunięty
mieszkoxxx

A ten pirat pirat który ratował załogę bez głowy, ludzie stali w rzędzie i koło ilu bez głowy przejdzie to ich nie zabiją, ktoś moze widział, poszukuję go już od dawna.

ocenił(a) film na 8
mieszkoxxx

A znasz "Czarnego pirata" z 1926; też świetne wykonanie jak na swe czasy i co ważne film niemy choć kolorowy podczas gdy "Kapitan Blood" jest czarno-biały.

ocenił(a) film na 7
mieszkoxxx

Hae-jeog - jest prawie jak koreańska wersja PotC. Fabuła jest inna i bohaterowie zupełnie inni, ale ma podobny klimat i sceny akcji zrobione są w podobnym, lekko niepoważnym stylu. Naprawdę zabawny, polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones