PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491118}

Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
7,4 304 305
ocen
7,4 10 1 304305
5,2 22
oceny krytyków
Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach
ocenił(a) film na 7
Grzybomir

Dobre pytanie. Szczerze mówiąc to cholera wie. Popłynęła sobie z tym księdzo-plejbojem w głąb jeziorka i...co? Zjadła go?

Meryterk_Metsej

Niedopowiedziana historia... Może podstawa do 5 części? Kto wie...

ocenił(a) film na 7
Grzybomir

5 część? Może, ale raczej nie o tym. Obstawiam raczej zagapienie się twórców.

Albo chcieli być "tajemniczi" i "niedopowiadający", ale im nie wyszło ...

ocenił(a) film na 10
Meryterk_Metsej

Szczerze to wątpię aby na tym poziomie, twórcom mogło się zdarzyć zagapienie. Faktycznie ten wątek nie jest do końca zrozumiały ale tak jak powiedział ten stary marynarz na początku filmu, że pocałunek syreny wybawia od utonięcia, więc trzeba założyć, że chłopak dorobił się skrzeli lub czegoś takiego, dzięki czemu mógł oddychać pod wodą. Fajnie byłoby gdyby pojawili się jeszcze oboje w 5 części (ale myślę, że to mało prawdopodobne) bo ci aktorzy, którzy są przymierzani do tej 5 części, przynajmniej jeśli chodzi o męską część, wydają się strasznie zniewieściali i w ogóle nie pasują do klimatu PzK. Nie rozumiem też dlaczego sami twórcy upierają się żeby nie wrócić do wątku o Willu i Elisabeth. W 2017 roku mija 10 lat od kiedy wyszła część w której Will zostaje kapitanem statku i tylko raz na 10 lat może zejść na ląd, więc uważam, że ten wątek ma spory potencjał, którego scenarzyści nie chcą wykorzystać.

ocenił(a) film na 9
lach

a to na 100% pewne, że będzie 5 cześć?

ocenił(a) film na 10
NaomiClark_

Tak. Pierwotnie 5 część miała powstać już w 2015 roku ale ostatecznie przesunęli ją dopiero na lipiec 2017 więc trochę sobie jeszcze poczekamy :(.

Na filmwebie jest już nawet strona poświęcona tej części:

http://www.filmweb.pl/film/Pirates+of+the+Caribbean%3A+Dead+Men+Tell+No+Tales-20 17-606542

ocenił(a) film na 9
lach

Tak długo? 2 lata później? Troche szkoda

ocenił(a) film na 9
lach

Z tego co wiem to wątek Elizabeth i Willa raczej nie wróci i to nie tyle z powodu że autorzy by nie chcieli tylko że Knightley i Bloom już nie chcą grać w piratach. Nawet Bloom jakiś czas temu przyznał że autorzy pytali go czy chciałby wrócić do filmu. Jeżeli już ten wątek miałby wrócić to podejrzewam że tylko w jakimś krótkim fragmencie filmu. Jednak to jeszcze wielka niewiadoma Moim zdaniem dobrze że ten wątek się zakończył bo wałkowanie w kółko tego samego tematu było by już nudne.

ocenił(a) film na 10
Pencilio

Co do Keiry to tak. Bloom podobnie na własne życzenie zrezygnował z udziału w 4 części ale po sukcesie kasowym "Na nieznanych wodach" stwierdził, że z chęcią wróciłby do obsady przy kręceniu piątki ;).

ocenił(a) film na 9
lach

nie widziałem żadnej wzmianki o tym że Bloom chciałby wrócić a jedynie że twórcy zwrócili się do niego z pytaniem czy zgodziłby się wrócić. Jednak o tym że się dogadali nic mi nie wiadomo

Grzybomir

W filmie było, że "pocałunek syreny ratuje marynarza przed utonięciem". Może on się stał jakąś męską syreną albo coś?

ocenił(a) film na 9
MamGdzies_WaszNick1

To były tylko zabobońskie głupoty.

darkigor

Niby tak, ale nie było innego tłumaczenia na to, że on mógł z tą syrenką zanurkować tak głęboko bez wstrzymywania oddechu.

ocenił(a) film na 9
MamGdzies_WaszNick1

Zapewne się już tego nie dowiemy, bo mam nadzieje, że w 5 części ich nie będzie.

darkigor

Pewnie tak. Mi ich temat od początku zwisał i powiewał więc mogą być, może ich nie być, byle by nie zabierali tyle czasu co w 4.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones