PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33002}

Piraci z Krzemowej Doliny

Pirates of Silicon Valley
7,0 2 456
ocen
7,0 10 1 2456
Piraci z Krzemowej Doliny
powrót do forum filmu Piraci z Krzemowej Doliny

Nie do samego filmu który mi się podobał, ale do samego apple-a i Jobsa, walczył on z IBM-em który była taki przestarzały, wielki i pracowali tam smutni panowie w garniturach, a czym teraz jest apple ? który głównie wypuszcza produkty markowe, gdzie cała technika jest produkowana przez koreańskie firmy, i ich ciągłe głupie procesy o naruszenie praw autorskich.
Albo ich ostatni próba opatentowanie kształtu tabletu, prostokątu o zaokrąglonych rogach ;)

peruniec

Ale szef Apple, póki żył, nie był smutnym panem w garniturze, tylko charyzmatycznym liderem-wizjonerem występującym w czarnym golfie i dżinsach. Pokaż mi szefa IBM, który ma taki styl.

ocenił(a) film na 7
the_boutique

He he co do jego wizjonerstwo to sprowadzało się kreatywnego znaczenia słów łamanie praw autorskich, i nic więcej, produkt apple nie są i nie były od dawna przełomowe, tylko że jako takie są reklamowane, a naprawdę to dwa razy droższe produkty samsunga ;)

peruniec

A jednak to Apple wprowadził myszkę komputerową, to Apple wprowadził GUI do powszechnego użytku, to Apple wprowadził iPhone'a, iPada, wcześniej iPoda i iTunes... Apple pod rządami Jobs'a, dodajmy. To system stworzony w drugiej firmie Jobs'a, NeXT, jest podstawą dzisiejszego Mac OSa. To Jobs już w 1990 mówił o internecie i e-mailu (który zresztą wprowadził w obrębie firmy NeXT - każdy komputer był połączony w sieć, praktyka wtedy nieznana w korporacyjnym świecie, dopiero testowana na uczelniach, które rozwijały ARPANET). I to wszystko, Twoim zdaniem, wymyślili koreańczycy z Samsunga, tylko jakoś tak w magiczny sposób Jobs to podpatrzył i wdrożył? Myszkę i GUI poznał Jobs na wizycie w Xeroxie - ok, ale w tamtym czasie Xerox przygotował taki prototyp na zasadzie Science-Fiction. A Jobs natychmiast zrozumiał, że to nie Sci-Fi, że to przyszłość technologii komputerowej. Bez fazy rozwijania niedopracowanego GUI Xeroxa i dopracowania Myszki, nie wiadomo czy ten wynalazek by się przyjął. Dodam jeszcze, że szefostwo Xeroxa samo dostarczyło schematy Jobs'owi.

ocenił(a) film na 7
the_boutique

Hmm tylko że większość z tego co piszesz to zamierzchłe czasy (mysz) kiedy apple rzeczywiście było innowacyjne, mimo że sama mysz była ukradziona z Xeroxa, Gui też ich, i rozpowszechniony przez Microsoft, który w ogóle ma największe podwaliny pod komputeryzację nie apple.
Dalej wszystkie te produkty i-coś tam nie są ani nowe ani przełomowe tylko są markowe, sprzedają markę nie rewolucyjny produkt, które zresztą produkty i są właśnie koreańskiej produkcji tylko produkowane dla apple-a
Mac ciekawostka, nigdy nie miał dużej części rynku nigdy nie będzie miał i to się nie zmieni.
A akcje wytaczania procesów przez apple-a to jest po prostu śmiech na sali, oni nie są jak IBM oni są gorsi !

peruniec

No wspomniałem, że Jobs wyniósł mysz i gui z Xeroxa, ale napisałem też, że Xerox sam wysłał mu schematy i dokładną architekturę budowy. Mylisz się, że to Microsoft rozpowszechnił GUI, poczytaj dokładnie. Bill Gates współpracował wtedy z Applem, żeby dla Apple'a rozwinąć GUI, które Jobs dopracował po wizycie w Xeroxie. A tak poza tym, Microsoft nie dał żadnych podwalin pod komputeryzację. Pod Software pewnie tak, pod komputeryzację w żadnym razie nie - nie myl pojęć. Gates nie budował komputerów, tylko projektował oprogramowanie i na tym zbudował swoje imperium.
Co do produktów z linii "i" - nie chce mi się wczytywać, co było pierwsze. Co podają jednak konkretne źródła (a więc żadne tam wyssane z palca), Jobs już w 1983 roku mówił o chęci stworzenia komputera wielkości książki, który możnaby ze sobą nosić, którego możnaby się "nauczyć" w 20 minut i który w dodatku mógłby mieć radiowe połączenie z wielkimi bazami danych. Facet w 1983 roku mówił praktycznie o ipadzie i internecie, a Ty wątpisz w jego wizjonerstwo...

ocenił(a) film na 7
the_boutique

A gui jest czym jak nie oprogramowanie ?
I ja nie twierdziłem że apple na początku nie miało zasług dla sprzętowej części komputerów, ale na początku potem to już z górki do serii i.
I tak żadne i-coś tam nie były pierwsze, i jeśli będziesz nalegał to poszukam konkretów, ale prawda jest taka że może i mówił o tym Jobs, ale co mówili inni no inżynierowie ? czy chociażby BG ?
Nie wiadomo, Jobs ma miał łatkę wizjonera to jego słów słuchano jako takich, gdzie inny ludzi już niekoniecznie.
A i samo twierdzenie czegoś nie świadczy o niczym, bo apple nie stworzy ani tabletu, ani tak zaawansowanego telefonu itp.
Zresztą przegrał ostatnio proces z samsungiem właśnie o prawa własności do technologii ;)
A te wszystkie wpadki, jak mapy w nowych produktach apple-a? bo google maps jest zły, próby opatentowania zaokrąglonego sześcianu, i procesowanie się z firmami sprzedającymi jabłka ;)

I nie mówię że apple to beznadziejna firma, tylko że jest właśnie za bardzo postrzegana przez pryzmat jej początków (zresztą nieudanych finansowo, chociaż to z powodu microsoftu)

ocenił(a) film na 8
peruniec

Skończ bredzić bo nie mogę takich bzdur normalnie czytać. ZERO konkretów. Same jakieś rzeczy wyssane z palca. Tak zachwalasz jak to Microsoft wielce się przyczynił do rozwoju komputerów, a przez wiele lat kopiowali nowe funkcje z Mac OS X, pewnie nawet nie wiesz ile rzeczy ukradli. Kopiarki w Redmond nie nadążały po każdej prezentacji nowej wersji Mac OS X. Os tanio MS spróbował coś samemu wymyśleć i powstał Windows 8 ich największa prażaka która może ich bardzo słono kosztować ;)

Jaki proces przegrali? Z samsungiem podaj linka? Bo jedyny proces o jakim ostatnio słyszałem był ten przegramy sromotnie przez Samsunga ;)

A co do iPhone. Tak poszukaj konkretów chce zobaczyć co było pierwsze dostępne na rynku pokaż mi urządzenie takie jak iPhone które było wcześnie wprowadzone na rynek i spopularyzowane, urządzenie przed iPhonem które wytyczyło kierunek rozwoju technologii mobilnej na dekadę. To samo z iPadem. Przez urządzenie nie mam tu na myśli jakiś prototypów tylko skończony produkt, z dopracowanym systemem operacyjnym bo to jest najważniejsze. Wiesz ile pracy włożyło Apple w stworzenie idealnego UI do urządzeń mobilnych, żeby potem bezczelnie zostało skopiowane?

BTW zobacz ile patentów na urządzenia mobilne ma Apple a ile Google czy Samsung, wypadają mówiąc delikatnie blado, widać co kto pierwszy wymyślił jak na dłoni ;)

ocenił(a) film na 7
krzysiek

LOL czy ja mówiłem że Microsoft jest jakimś wielkim i nowatorskim przedsiębiorstwem ?
Mówiłem tylko że Apple jest w sumie niczym więcej jak pustą PR-ową wydmuszką.
A Microsoft jest po prostu zwykłą odnoszącą sukcesy firmą, która ma w sumie jeden duży plus, to ona wymyśliła sprzedawanie licencji na oprogramowanie zamiast prawa do produktu, i dzięki większość (nie wiem dokładnie ile 70-80%) ma ten sam system, a nie każda firma produkująca hardware tworzy własny.


Proszę bardzo przegrany proces przez Apple.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/apple-przegral-z-samsungiem-przywlasz czal-technologie,330602.html

Z tego co wiem jest tego więcej ale naprawdę nie chce mi się szukać oczywistych rzeczy.

Smartphone
http://en.wikipedia.org/wiki/Smartphone
Cała masa wcześniejszych niż niż Iphone, który wcale nie jest nowy ani tym bardziej nowatorski ;)

Touch pad zapewne tak samo, ale naprawdę nie chce mi się szukać takich głupot, bo Apple to firma która jest "marką" nie pionierem, ludzie kupują produkty z jabłkiem z powodu snobizmu czy "marki" nie samych funkcji, bo te są grosze niż w konkurencji (software, dokładniej android) i na tym samym poziomie hardware, bo przecież wszystko projektuje i produkuje samsung ;)

Taa ich słynne patenty jak ten z opatentowaniem kształtu prostokąta zaokrąglonego na rogach ;)

ocenił(a) film na 8
peruniec

Tak pisałeś - "[...] i rozpowszechniony przez Microsoft, który w ogóle ma największe podwaliny pod komputeryzację nie apple." Sam nie pamiętasz co piszesz... ;)

Te urządzenia co były przed iphonem zupełnie inaczej działały. Mi nie chodzi o to że iPhone był pierwszym smarfonem dotykowym, ale pierwszym smartfonem dotykowym z multi touchem i całkowitą interakcją przez dotyk... bez klawiatury i bez rysików. Nie wiem czy to zrozumiesz. Czegoś takiego nie było wcześniej. To był przełom dla telefonów komórkowych. Porównaj sobie jak wyglądały typowe telefony przed iPhonem. A jak po wprowadzeniu iPhonea. Nawet pierwszy smartfon z Androidem miał jeszcze klawiaturę fizyczną...Tak na marginesie, weź porównaj sobie pierwszego Androida i pierwszego iOS, a później zobacz jak Android ewoluował, nie widzisz pewnej tendencji kopiowania iOS?

Nie ma czegoś takiego jak Touch pad, zapewne chodzi ci o iPada... Nie chce ci się szukać, bo nic ciekawego nie znajdziesz.

Dla mnie Apple to nie tylko marka i nie kupuje ich żeby mieć logo jabłuszka, kupuje bo są najlepsze, tak przepłacam, głównie przez chory przelicznik waluty, ale jak miałbym do wyboru najnowszy model iphone i najnowszy model samsunga to już wole dopłacić te kilka stów i mieć iPhone, dla mnie o wiele lepszy telefon i na dłużej, wiec teoretycznie wcale tak nie przepłacam. A w tabletach to w ogóle nie ma konkurencji. Ponadto uważam że Mac OS X jest o wiele lepszy od Windowsa jako system. Jedyną jego wadą jest mniejsza ilość gier ale dla mnie to żadna wada, z reszta jest co raz więcej gier na Mac os x. Od zawsze używałem kompa z Windowsem, ale odkąd przeszedłem parę lat temu na Mac OS X, nie mam zamiaru wracać do tego burdelu. I za każdym razem jak mam coś robić na Windowsie to nie ogarniam jak można tak to spieprzyć. BTW, a to jak ludzie jak widzą że mam urządzenia apple myślą że się lansuję to już ich problem, ja ma gdzieś co sobie myślą. Ja kupuje urządzenie dla siebie, dla swojej radości i wygody, a nie żeby nim wymachiwać na lewo i prawo. Chociaż i tacy się pewnie znajdą, ale to nie dotyczy tylko klientów Apple.

Co do wyroków sądu to jest w takim razie 1 - 1, ale po łapach bardziej dostał samsung wcześniej. Zakaz sprzedaży starych modeli to jest pikuś. Szkoda że informacja, nie jest pełna, nie napisali czego dotyczył pozew. Co mnie bardziej dziwi to, że jak Apple pozywa kogoś o kopiowanie patentów i wygrywa to społeczność internetowa jest wielce oburzona, a jak Apple przegrywa, to ludzie zadowoleni. Banda hipokrytów.

Nie rozumiem co masz na myśli pisząc że "Microsoft jest zwykłą firma".

Piszesz że Apple jest tylko firma PR, a ja uważam, że przy Microsofcie wypadają słabo z ilością PR. Przyjrzyjmy się tej starej reklamie Windowsa http://www.youtube.com/watch?v=GL4hyATkQ74 . Ile widziałeś reklam produktu apple na stronach internetowych? Ile widziałeś reklam w tv? Ja Windowsa i Samsunga to widzę non stop w TV i na necie w banerach. Z sukcesem Microsoftu jest jak z Macdonaldem, który robi tani fast food przy którym Apple jest porządną restauracją. Produkty Microsoftu z wyglądu dobrze i smakują a do tego są bardzo tanie, ale pod spodem syf. Dlatego Windows stał się tak popularny na świecie.

Z tymi licencjami, bo ja wiem czy to taki duży plus że masz setki firm produkujących komputery z setkami rożnych podzespołami przez co jest ten cały syf ze sterownikami.

A co do patentów Apple tu sobie możesz poczytać o tych najnowszych http://www.patentlyapple.com/

ocenił(a) film na 8
peruniec

A tym fragmentem [...] nie samych funkcji, bo te są grosze niż w konkurencji (software, dokładniej android) i na tym samym poziomie hardware, bo przecież wszystko projektuje i produkuje samsung ;) " to mnie rozbawiłeś, nie masz za bardzo pojęcia o iOS i o tym co projektuje samsung dla apple. Tu możesz sobie poczytać o podzespołach w iphonie: http://science.opposingviews.com/samsung-make-iphone-parts-18028.html Procesor jest projektowany przez apple, a jedynie wytwarzany przez Samsunga, pamięć ram i flash i nie które duperele są projektowane i wytwarzane przez samsunga. A to czy android jest lepszy od ios to chyba mu jeszcze brakuje...

Tak przy okazji natknąłem się na ten artykuł z sierpnia http://www.reuters.com/article/2013/08/09/us-apple-samsung-patent-idUSBRE9780QP2 0130809 wygląda na to że teraz apple wygrało i teraz to samo może czekać samsunga ;)

ocenił(a) film na 8
peruniec

Musze cie sprostować na temat tego artykułu co wcześniej wkleiłeś z tvn24, że decyzja banująca starsze urządzenia apple została cofnięta.. właśnie przeczytałem w tym artykule z reuters co ci wkleiłem w poście wyżej.

"But it comes less than a week after the Obama administration overturned an ITC decision from June that would have banned the sales of some older-model Apple iPhones and iPads in the United States for violating Samsung patents."

Wiec ten Twój przykład jest nieaktualny i wprowadzający w błąd ;)

krzysiek

Kolego, masz u mnie piwo.

krzysiek

Apple się cofa, ale jeśli chodzi o robienie w chuja swoich wyznawców (iDiotów), to nadal wychodzi im to doskonale:

https://www.youtube.com/watch?v=I3UQDGAYxnc

Cokolwiek ma znaczek apple - choćby psie gówno - szanujący się fan apple na pewno za to przepłaci :)

ocenił(a) film na 7
peruniec

Peruniec -> popieram Twoją wypowiedź na temat Apple.

peruniec

Wygoogluj sobie udziały rynkowe komputerów Apple na przełomie lat w USA. To, że u nas Apple pojawiło się na dobre dopiero od niedawna nie oznacza, że w Stanach też nic nie znaczyło.

ocenił(a) film na 6
peruniec

...Howgh!!!

użytkownik usunięty
the_boutique

Wizjoner... Denerwuje mnie ta cała otoczka jaka wytworzona została wokół Jobsa. Gość już od samego początku stosował mobbing. Niby taki cool, ale wykorzystuje ludzi do maksimum i jeszcze to zaśmiecanie krajów biedniejszych. To co wyprawia ta firma jest dla mnie nie do przyjęcia, dziwię się, że w ogóle utrzymali się na rynku. No, ale przecież ludzie wolą wydać na jednorazowego kompa kilka tysięcy bo będzie miał znaczek jabłka niż zwykłego peceta za kilkaset zł.

Ja nigdy nie miałem Macbooka ani iPhone'a czy iPada. Od zawsze mam peceta ze swojską windą. Ale wizjonerstwa Jobsowi naprawdę nie można odmówić, a Twoje argumenty specjalnie nie dotyczą jego wizjonerstwa, tylko jego despotycznego/dyktatorskiego charakteru. To są dwie różne rzeczy. Ja nigdzie nie chwaliłem jego polityki wobec pracowników i praktyk jakie stosował będąc CEO.

the_boutique

Dla mnie sprawa jest prosta. Sprzet apple jest drogi dla tego nie jest az tak popularny. Wiem jednak z doswiadczenia ze sporo ludzi ktorzy wyprobowali iOS nie wrocili juz na androida (czy na inny system). Software od apple to jest arcydzielo jesli chodzi o optymalizacje i nie mowie tu tylko o telefonach (choc tam to najbardziej widac). Przyklad jest prosty, duzo starszy iPhone 4 o sporo slabszych parametrach smiga szybciej niz np SGS 3. Sprzety od appla kupuje sie dla oprogramowania a nie dla samego sprzetu, nie da sie porownac np macbooka i notebooka samsunga poprzez parametry bo wtedy wyjdzie za placisz 2 razy tyle za ten sam sprzet a tak nie jest. Ceny jednak moim zdaniem sa za bardzo wysrubowane, ale z drugiej strony czasami placi sie sporo wiecej zeby miec samochod ktory jest szybszy daje wiekszy prestiz jest niezawodny i lepiej sie prezentuje na parkingu.

ocenił(a) film na 8
the_boutique

Dokładnie, chyba najlepsze wytłumaczenie.
https://maritrafilms.blogspot.com/2016/08/piraci-z-krzemowej-doliny-1999.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones