PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747433}
7,1 224 374
oceny
7,1 10 1 224374
4,8 28
ocen krytyków
Pitbull. Nowe porządki
powrót do forum filmu Pitbull. Nowe porządki

Jestem po maratonie z Pitbullem. Nie wiem co w tym filmie jest rzekomo dobrego. Ludzie uciekli z sali kiedy tylko poleciały napisy, a ostatnia scena wywołała salwę zażenowanego śmiechu. Osoby dookoła mnie w trakcie seansu chowały twarze w dłoniach, ja sam chciałem wyjść w połowie. Pierwszy pitbull miał świetne aktorstwo, niezły scenariusz, genialny klimat, pasujące, surowe zdjęcia i prawdziwość, realność, naturalność, jaką ciężko znaleźć gdzieś indziej. Drugi ma tragiczne, żenujące aktorstwo, zbędne, idiotyczne wątki, przewidywalną fabułę, sztuczność wylewającą się z ekranu i kiczowate, nastawione na szokowanie sceny. Jedyny plus? MOMENTAMI śmieszny, przaśny, oparty na ku**ach i ci**ach, typowo polski humor. 7,6? Matoły oderwane od "Dlaczego ja?", Janusze oglądające jeden film w roku i kinomani, którzy zobaczyli wysoką ocenę na filmwebie i boją się ocenić niżej, bo przecież "pierwsza część to klasyka!".

ocenił(a) film na 3
Samowar

Nie martw się, to raczej troll był + podstawieni przez dystrybutorów. Być może też część ludzi powystawiała oceny jeszcze przed seansem. Przejrzyj wątki, teraz przychodzą osoby, które były na maratonach / premierach i od razu pojawiło się kilka negatywnych tematów, a wcześniej czysta sielanka, same super pozytywne opinie, a jedyny zarzut to brak Dorocińskiego :) Tak się zbija kasę, naciągając naiwnych na "film roku", "kontynuację gangsterskiego klasyku" itd. Ocena już zjechała o 0.2 w ciągu jakiś 30 minut, za tydzień będzie w okolicach 6.

W sumie sam bym wyszedł wcześniej z seansu, ale jedno mnie intrygowało - czy to było kręcone na poważnie i kompletnie nie wyszło, czy ten kicz i sztuczność były specjalnie (taki nieudany Tarantino)? W sumie do końca nie poznałem odpowiedzi na to pytanie.

ocenił(a) film na 2
Joopiter

Otóż to. Sam się zastanawiałem, czy Vega mierzył groteskę w wydaniu "Fargo" oraz innych filmów braci Cohenów czy Ritchiego. Teraz oczywiście reżyser może pójść w tę stronę i bronić się, mówiąc, że to właśnie miał być film sensacyjny w krzywym zwierciadle. Niezależnie od tego, efekt jest fatalny - film kompletnie nie trzyma klimatu pierwszej części i serialu, a pod szyldem "Pitbull" został wydany tylko dlatego, że dzięki zupełnie epizodycznym rolom Gebelsa i Barszczyka można było pójść na opinii i liczyć na większe zainteresowanie już na starcie. Główny bohater jest przerysowany, podobnie zresztą jak Jolka i Zupa, a większość dowcipów denna, o dialogach nie wspominając. Z drugiej strony może to po prostu ja się starzeję, a na sali śmiały się roczniki '90 wzwyż.

Scena z okładaniem kijem bejsbolowym kibica wiszącego na bramce podsumowuje wszystko.

inabstracto

Całe szczęście , że znalazłam taką opinię. Już się przestraszyłam, że za głupia jestem na zabiegi reżyserskie i czegoś nie rozumiem, ale w takim razie chyba wszystko ze mną ok.
Od siebie dodam, że poza dialogami na siłę i wymuszoną sztucznością strasznie irytowała mnie "stabilność" kamery. Przecież najprostzsze filmy amatorskie mają zdecydowanie lepiej wykonane zdjęcia. Rozumiem, powinno nadawać to realistykę. U mnie spowodowało jedynie ból od stałego skupiania wzroku.

inabstracto

Jak byłem w kinie to na sali śmiały się roczniki 80+ Film nie trzyma się ani serialu, a ni 1 części, bo Patryk Vega poszedł nowszą ścieżką. Mi się dowcipy podobały, podobało mi się, że w przeciwieństwie do 1 , film nie jest tak "smutny"

inabstracto

A wg mnie film dobry. Nie tam jakieś arcydzieło albo klasyk albo coś, ale można obejrzeć i się nie nudzić, pod warunkiem, że nie ma się jakichś nie wiadomo jakich oczekiwań.

Joopiter

A mi się podobał i tyle w temacie:D
wystawiłam po obejrzeniu filmu.Niestety dystrybutor nie dał mi ani grosza;( szkoda ze nie krzyczales wczesniej ;) Moze troche bym dorobila do pensji :))

ocenił(a) film na 9
radyjko_15

:D
wyjdź za mnie :)

cfsz

Uff! Nareszcie da się udzielić odpowiedzi,dwa dni nie mogłam :(

Kiedy i gdzie!:D Hahaha:D

ocenił(a) film na 9
Joopiter

I gdzie ta ocena Pitbulla 6, bo podobno miała spaść? xD

ocenił(a) film na 9
Rafii96

Fakt, z racji obejrzenia nowego pitbulla sięgnąłem po starego i bardzo mnie zawiódł. Wytrzymałem 30min (a rzadko kiedy przerywam seans). Stary pitbull jest jakby robiony przez amatorów (i wtedy bym się nie czepiał). Zdjęcia tak nagrywane sztywno, aktorzy grają jak na zaliczenie sesji. Po 30 min fabuła jakoś mnie nie porwała...

Nowy pitbull zrobił wrażenie rozmachem (naturalnie do amerykańskiego się nie umywa), ale nie spodziewałem się takiego filmu z Polski. Każda z postaci była wyrazista, inna (mówię o tych ważniejszych). Osobiście nie pasował mi początek kiedy Majami dostaje kosę w brzuch, ale bez niczego biegnie sobie dalej (a potem nawet blizny nie ma XD).

rafik54321

Na prochach chyba był wtedy./

ocenił(a) film na 9
Moderatorrr

O tym w filmie nie było nawet słowa, więc nie zakładałem tego, a wyglądał na mega zmęczonego (nie wiem czy "głodem", ćpaniem, sexem czy bójką z włamywaczem), ale to na pewno nie pozwoliłoby mu biec z kosą w brzuchu XD. Ale to mała wtopa, Nowy pitbull to kino akcji i elementami komedii (z typowo polskim humorem, który za granicą raczej się nie sprzeda). Stary pitbull to zupełnie inne podejście do tematu, nagrany jako dramat kryminalny, jednak gra aktorów była taka sztywna, nienaturalna, dziwna... Do tego fabuła na początku przynajmniej (bo wytrzymałem tylko 30 min) jakaś nieskładna, nie wiadomo co do czego idzie. To w moich oczach zabiło starego Pitta. Wg mnie wgl nie powinno się patrzeć na nowego Pitta po przez pryzmat starego, ponieważ to 2 różne koncepcje nagrania podobnej historii.

rafik54321

Z tego co pamiętam było. Mówili że maił badanie krwi ale nić nie wyszło bo badanie było tylko na alkohol. Skąd wiesz że nie można biec z kosą w brzuchu. Pod wpływem adrenaliny i szoku można nie czuć bólu. Tak często się dzieje podczas wypadków różnych.

ocenił(a) film na 10
rafik54321

Podczas takiej akcji adrenalina buzuje jak szalona a wtedy człowiek potrafi wiele rzeczy zrobić - więc taki bieg z nożem to raczej nic szczególnego.
Poza tym widziałem, znałem przypadki gdzie z nożem chodzili.

ocenił(a) film na 2
krzycho355

Pewnie też doświadczyłeś scen, w których człowiek przeżył 20 ciosów aluminiowym kijem bejsbolowym. W głowę, zaznaczam.

ocenił(a) film na 10
ginnungagap

Dobre porównanie 20 ciosów a wepchnięcie noża nawet nie dużego ok ok :D

ginnungagap

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

rafik54321

Co ty wiesz o filmie? Twój umysł spowija mgła efektów specjalnych, którymi karmią dzisiejszego widza. Wróć kiedyś lub pozostań w labiryncie Transformersów i nigdy nie znajdź nici Ariadny, która prowadzi do fenomenalnych dzieł.

ocenił(a) film na 9
TheLogan

Nie twierdzę że pitbull to jakieś arcydzieło, bo nim nie jest. Za to świetnie wypełnia pewną lukę w kinie. Delikatny dramat, który jednocześnie jest efektowny ale nie jest ciężki i nie przeciąża mózgu. Duża dawka może nie ambitnego, ale typowo polskiego humoru. Najbardziej zawiedzeni tym filmem są ci, którzy mieli chore wymagania wobec niego. Nie sądziłem że można w PL nagrać jeszcze tak fajny film, a jednak.

ocenił(a) film na 2
rafik54321

Fajny polski humor to był w'chłopaki nie płaczą 'a tu jest g... Humor pod tepoli

ocenił(a) film na 9
TheLogan

Przejrzałem na szybko to co oceniałeś. Połowa filmów na 1 a druga połowa na 9 lub 10. Oceniasz zero-jedynkowo? Do tego widać u ciebie jakąś niechęć do produkcji z PL. "Złap mnie jeśli potrafisz" na 9? Fajny film, ale nie na 9. Raczej na 7 i to naciągane :) ... A może to dlatego że nie lubię DiCaprio XD.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
TheLogan

Uff, ale klasa. Tak - nazwanie kogoś debilem, tak subtelne i wyrafinowane. Jeszcze jakbym cię obraził XD. Gimbaza w natarciu... Retoryka w wypowiedzi była (skoro nie zauważyłeś to może twoje IQ jest niższe niż uważasz). Więcej nie odpowiem, bo nie ma sensu się kłócić z betonem. Pozdro...

rafik54321

hahaha, dawno się tak nie śmiałem czytając posty.

ocenił(a) film na 1
TheLogan

Weź skończ ,bo się ośmieszasz ;D "Śmierdzące porządki" nawet przy "Przeszybkich i wściekłych" wypadają bladzisuśko. Myślisz ,że jak sobie przerobiłeś Hulk Hogan na TheLogan ,to już jesteś jakimś krytykiem z przytykiem i śmierdzącym prykiem ;-D Patryczek Węga zrobił z nadmiernym nadęciem film o prostaczkach z podwórka ,co to eskalują tylko przemocą i chamstwem i wyuzdanymi scenami z jakiegoś sado-maso. Pomyślał eee, gawiedź ,to kupi ,to będzie takie hamerykańskie jak w holiłódzie , no i się nie pomylił część ludzi klaszcze ,mlaszcze i się głaszcze ,ale na szczęście większość ocenia go jak Totalne Prymitywne GÓWNO. Ja wolę sobie obejrzeć ,coś bardziej wartościowego niż te podwórkowe bluzgi ,prężenie klaty i dawanie dupy. Później Poganku pewnie spać po nocach nie możesz i płaczesz do poduszki. Jak już pisałem wcześniej z takiego gatunku ,to wolę filmy typu Lock Stock.... ,Revolver, Rockandrolla przynajmniej jest z pomysłem tempem i humorem na poziomie, a nie sytuacji typu imbecyl wpada do sklepu obraża ekspedientkę ,że mu złe buty sprzedała , no na jakim poziomie trzeba być żeby ,to było dla kogoś zabawne? I na koniec jeszcze dobra rada , umyj dupę ,bo pewnie się nieźle posrałeś z wrażenia, strachu ,podniety przy oglądania tych brudnych porządków? ;-D A tak serio to nie bierz tego do siebie trochę wyrzuciłem niepotrzebnie brzydki przytyków ,ale ten film obraża mnie jako widza i nie podoba mi się ,że duża część gimbazy będzie się zachwycać nad tym shitem, który jest demoralizujący i straszny. A że sam się napatoczyłeś to sobie teraz z tym musisz poradzić. Pozdrawiam :-)

romanromanski

Kim jest Hulk Hogan?

ocenił(a) film na 9
TheLogan

Taki biało-wąsaty facet, który niegdyś był zawodnikiem wrestlingu a później został aktorem.
Nawet w szukajkę filmwebu nie chciało się spojrzeć?
http://www.filmweb.pl/person/Hulk+Hogan-45700

ocenił(a) film na 9
romanromanski

Pitbull nie jest ambitny, ale nie miał być. To że nie spełnia twoich oczekiwań to wcale nie oznacza że film jest zły.

Piszesz o tym filmie tak, jak koneser muzyki klasycznej o rock'n'rollu. Czy Rock jest złą muzyką? Nie, z tym że nie każdemu się spodoba. Ciebie nie bawi? Ok. Mnie nie bawi kac vegas. Ale po co od razu rzucać mięsem?

rafik54321

troll

ocenił(a) film na 10
romanromanski

WITAJ
TO JA WOLE PITBULA --NOWE PORZADKI NIZ SZYBKICH WSIEKŁYCH WIERZ MI
POZDRO

ocenił(a) film na 9
rafik54321

a w szkole na PO nie uczyli, że kosy się nie wyjmuje zanim nie bedziesz mógł zatamować krwawienia?:)

ocenił(a) film na 9
Peterson_B

a w szkole nie mówili że na kosę w brzuchu się nie upada?

Joopiter

Troll bo ludzie ocenili dobry film wysoko. Ahh wiem, ty to jestes prawdziwy krytyk filmowy i twoje zdanie jest najwazniejsze i najlepsze :> Pitbull Nowe Porzadki to jeden z najlepszych polskich filmow od dobrych kilku lat, bo jak widze, ten polskie komedie typu Kac Wawa to oczy bola.

Pawlovsky

"Pitbull Nowe Porzadki to jeden z najlepszych polskich filmow od dobrych kilku lat"

Wybitnie źle to świadczy o naszym rynku filmowym skoro taki gniot jest jednym z najlepszych. Przykre i deprymujące.

ocenił(a) film na 7
Joopiter

Film odniosl ogromny sukces w POlsce niestety przegrales.

ocenił(a) film na 3
Joopiter

Ejze, wspaniała scenka ala oldman w " leosiu" , muzyka jak w najlepszych holyłudzkich produkcjach, co się czepiasz

ocenił(a) film na 3
Joopiter

Film o dziwo nie spadł - ale co tam, ważna jest oprawa, może dlatego :)

Samowar

wcale się nie dziwie że dałeś taką ocenę. Wystarczy przejrzeć oceniane przez ciebie filmy. Po prosu nie twoje klimaty.

ocenił(a) film na 2
Marek84

Wybacz, że nie odpowiem ci bezpośrednio. Wkleję tylko fragment innego mojego komentarza z tej dyskusji.
"Jednymi z moich ukochanych filmów są filmy z trylogii "Pusher" Nicholasa Windinga Refna, a są to filmy podobne tematycznie do tego, do czego aspiruje Vega. Surowe, odsłaniające kulisy półświatka, pełne drani i narkotyków.
Jednym z nielicznych filmów, które oceniłem 10/10 jest Brud McAvoyem. Komedio-dramat, praca policji, półświatek, korupcja, seks, narkotyki.
Można by powiedzieć, że pitbull to DOKŁADNIE TAKI RODZAJ FILMU, jaki powinien trafiać w moje gusta! Ba, pierwsza część była naprawdę dobra i potrafiłem ją docenić."

ocenił(a) film na 9
Samowar

Stary, jak podobał Ci się "Pusher" to jakim cudem nie spodobał Ci się "Pitbull. Nowe Porządki"? Coś tu nie gra. Może na innym filmie byłeś?

ocenił(a) film na 7
Immortal_Stasin

Ja również jestem fanem Pushera, glównie części pierwszej, bo reszta to odgrzewane gówno. Podobnie jak druga część Pitbulla. Konkludując - pierwszy Pitbull i Pusher to klasyka z budzącym szacunek mrocznym klimatem; pozostałe części to już odcinanie kuponów dla frajerów, no chyba że ktoś idzie na te filmy świadomie wiedząc, czego się spodziewać. Do przewidzenia było, że Pitbull 2 to będzie lekkie kino sensacyjne i nic więcej.

ocenił(a) film na 9
oppserwatorr

No właśnie, wiele też zależy od tego, ja przed seansem nie nastawiałem się na zbyt wiele i wyszedłem z kina mega zadowolony. Z kolei jak oglądałem pierwszy raz "Milczenie owiec" to się zawiodłem, bo myślałem, że to będzie jeden z najlepszych filmów jakie w życiu widziałem i dupę urwie tak, że nie bd mógł jej znaleźć. Tak się nie stało. Dopiero za drugim razem mi się spodobał, ale to tak na marginesie :)

Immortal_Stasin

W kwestii mileczenia owiec moge powiedziec to samo;p po zachwytach myslalam,ze to niewiadomo co :D niestety ;p Wszystko moze byc ,ale zeby byl jakis zachwyt to srednio ;)

ocenił(a) film na 1
oppserwatorr

Co ty pierdzielisz, Pusher 2 'odcinanie kuponów dla Frajerów'?
Obejrzyj jeszcze raz ten film jak podrosniesz, to jest geniusz gry aktorskiej i wybitne wrecz studium postaci ganstera - nieudacznika w jakiego wcielil sie MIkkelsen jako Tony.
Uwazam, ze ten film jest duzo glebszy niz jedynka, nie bede wnikal, nie dla matolow..
W trojce bylo juz gorzej..

Natomiast smieszne sa te zachwyty nad pierwsyzm Pitbullem, Dorociski byl slaby, pasowa na Slawka Opale jak woz do karety. Bylo pare fajnych scen i tyle. Rosati to byla kompletna zenada i caly watek z nia zwiazany. To sie tylko oglada bo 'polskie', taka jest bolesna prawda.

ocenił(a) film na 7
MikeyPikey

Już podrosłem, bez obaw. Oglądałem więcej niż jeden raz i potwierdzam, że z klimatem jedynki nie ma nic wspólnego, a jedynka miażdżyła właśnie klimatem i naturalnością. Studium psychiki Tony'ego mnie nie interesuje, bo nie tego oczekiwałem po tym filmie, który mógłby nie powstać, podobnie jak trójka.

ocenił(a) film na 1
oppserwatorr

No to sie ciesze, ze juz wyrosles z pieluch ;) Mowie tak bo sam sie jaralem jedynka jak bylem mlodszy a dwojka wydawala mi sie nudna.
Jednak po latach do mnie trafila, po prostu inna koncepcja filmu.
Wydaje mi sie filmwm bardziej dojrzalym i moze lepiej, ze nie jest historia kolejnej gangsterskiej intrygi pelnej napiecia..
Jakies tam oczekiwania czesto psuja odbior filmu, trzeba byc otwartym na to co rezyser mial w zamysle. Mniej akcji niz w jedynce i 'gansterskich' scen ale duzo lepiej pokazana mentalnosc, relacje ludzkie i caly syf 'polswiadka'.
Klimat ciezki i mroczny jak cholera uwazam.
Moim zdaniem jeden z najlepszych filmow w tym temacie.

ocenił(a) film na 7
MikeyPikey

Klimat półświatka, mroczny, chropowaty, ale bez bawienia się w Bergmana mamy właśnie w jedynce. Każda scena jest wyważona, mocno specyficzna.go ch tego cholernie naturalna. Howgh:)!

ocenił(a) film na 8
MikeyPikey

W trojce było najlepiej. Obejrzyj sobie jeszcze raz cala trylogie to zobaczysz.

ocenił(a) film na 8
oppserwatorr

Trzeci Pusher jest najlepszy. Jakie tam odgrzewane....???

ocenił(a) film na 6
oppserwatorr

Zgadzam się w zupełności - pierwszy Pitbull mnie zachwycił. Nowy niestety rozczarował, chociaż fragmentami był ok. A ścieżka audio- beznadziejna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones