PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747433}
7,1 224 531
ocen
7,1 10 1 224531
4,9 27
ocen krytyków
Pitbull. Nowe porządki
powrót do forum filmu Pitbull. Nowe porządki

Jesteście nudni jak flaki z olejem. "Pitbull" bez Despera to już nie to samo? To tak, jakby mówić, że Sean Connery powinien grać Bonda do śmierci. ;) Dorociński swoje już zrobił - w filmie i trzech seriach. Ile jeszcze można? Trzeba wpuszczać do tematu świeżą krew. Nowe postaci, nowe wątki, inna przestępcza rzeczywistość... - tak trudno to zrozumieć? Według mnie szykuje się kolejny hit! A Dorociński sam nie chciał tu grać, więc krzyżyk na drogę...

ocenił(a) film na 8
korektor8

W Pitbullu postać grana przez Despero była nawiązywana do Sławomira Opalali ale niestety Opala odszedł z tej ziemi więc postać Despera była by fikcją .

forever_wp_pl

Poszła wieść w internet i gawiedź powtarza... P. Opala zginął w 2014 roku. Film opowiada o latach dwutysięcznych. Daleko jeszcze wtedy było do jego samobójstwa. Po prostu nie był już policjantem! Polecam lekturę obydwu książek Vegi, zwłaszcza pierwszej z p. Sławomirem na okładce.

korektor8

BRAWO dokładnie!!!

ocenił(a) film na 7
korektor8

Zgodzę się że bez Despera można kontynuować Pitbulla lecz dla mnie ogólnie było mało Pitbulla w tym filmie . Znani bohaterowie pojawiają się bardzo rzadko w sumie to film o Majamim

ocenił(a) film na 6
BELIAL71

Przede wszystkim o ile czytałem to Dorociński sam stwierdził że nie ma siły już do grania tej roli. Uszanujmy to ;-)

BELIAL71

Majami jest powiewem świeżości, zmieniły się czasy więc jest i nowy bohater. Starzy wyjadacze są i to w najlepszej formie. Gebels wspiera młodego i to jest świetne, a Barszczyk to wiadomo , cały on. Najlepszy policjant przy biurku.

ocenił(a) film na 9
wilczek91

Dokładnie - świeża krew robi dobrą robotę. Jak dla mnie takie "odświeżenie" wyszło na dobre. Coś dla siebie znajdą starzy fani, jak i nowi widzowie, a chyba o to chodzi:)

ocenił(a) film na 8
wilczek91

Majami super gość. Fajna postać, twardy koleś, nieprzekupny policjant. Despero to Despero, ale nowy bohater niczego nie odjął filmowi, wręcz przeciwnie.

ocenił(a) film na 9
krisgie87

Ja mam wrażenie, że niektórym nigdy się nie dogodzi... Dostali nowego, naprawdę fajnego bohatera, dobrze zagranego i nadal źle... Czy nie można po prostu cieszyć się nowym, dobrym filmem?:)

wilczek91

Widziałeś w ogóle ten film? Miami jest komiczny. Film kojarzy się z komiksem.

korektor8

pytanie, czy nie byłoby to odgrzewanie starego kotleta.Przecież jednym z głównych cech tej serii jest autentyczność, a Sławomir Opala, który był pierwowzorem postaci Despero zmarł. tak więc chyba już nadszedł czas na nowego zupenie innego bohatera w zupenie innej rzeczywistości. w mojej opinii Majami świetnie dał sobie radę.

monika_bombka

Zmiany musiały nastąpić, skoro poprzednia część serii wyszła ponad 8 lat temu. W sumie ciekawiło mnie jak Vedze uda się zastąpić takiego bohatera i moim zdaniem zabieg się udał jak najbardziej. Nowe realia, nowy rodzaj przestępców, nowy typ bohatera. Moim zdaniem nie było innej opcji.

ocenił(a) film na 9
JohnValentine

Jakby nic się nie zmieniło, również pojawiłyby się zarzuty... Ciężko dogodzić wszystkim widzom, chociaż wydawałoby się że w "nowych porządkach" te zmiany bronią się same:)

ocenił(a) film na 9
JohnValentine

To prawda, gdyby film był kręcony rok-dwa po poprzedniej części to byłoby może inaczej, a w takiej sytuacji to nie widzę powodu dla którego ktoś miałby to krytykować. Czas płynie, wszystko się zmienia. A i Dorociński podobno odmówił zagrania roli, więc ciężko byłoby go zmusić do zagrania ;) a zmiana aktora odgrywającego Despero byłaby chyba jeszcze gorsza, nie mówiąc o tym, że przecież ten pierwowzór już nie żyje, więc wątek byłby naciągany. A tak jest zachowana ta "autentyczność", pod tym względem nie można się przyczepić. Co prawda tajniak z irokezem też trochę mnie zastanawia i niepokoi, ale jutro w kinie najwyżej się przekonam.

Novakovsky

Zgadzam się. Inny aktor w roli Despera? No f#ckin' way! To byłoby dopiero naciągane i myślę, że z miejsca skreśliłoby film w oczach fanów całej serii.
Co do nowego Pitbulla: bałem się, że będzie mało Pitbulla w Pitbullu. Moim zdaniem? Wystarczająco. Jest tak samo pierdołowaty Barszczyk, jest Gebels, jest i Igor. Gebels ma największy udział ze starego starego Pitbulla w całym filmie. Trochę się obawiałem, jak to będzie po jego awansie, natomiast po obejrzeniu mogę spokojnie powiedzieć - nic się nie zmieniło, nadal jest to Gebels w najlepszym wydaniu mimo kierowniczego stanowiska ;) Jedyne czego mógłbym się uczepić, to że ciut za małą rolę odegrał w całym filmie Igor, natomiast patrząc na całokształt filmu, jest to zarzut do wybaczenia.
Po obejrzeniu 2 części mogę spokojnie stwierdzić, że postać Despera (z całym szacunkiem do Marcina Dorocińskiego, którego jako aktora uwielbiam) nawet niebardzo by pasowała do filmu. Despero był "starym gliną" (czy jak sam o sobie mówił - psem) i jakoś nie wyobrażam sobie, że miałby zastąpić Majami w przedstawionej w filmie dynamice wydarzeń.

ocenił(a) film na 8
garbulakowski

Dokładnie, Despera byłoby ciężko osadzić jako głównego bohatera w tym filmie. No chyba, że film wyglądałby zupełnie inaczej, ale wtedy mogłoby brakować wspomnianej przez kolegę wyżej dynamiczności.

ocenił(a) film na 10
monika_bombka

A jeśliby jakieś panie miały wątpliwości czy iść na nowego Pitbulla ze względu na to, że nie gra już tam mega przystojny M. Dorociński, od razu z góry odpowiadam, że warto, ponieważ mix debiutanta Stramowskiego i doświadczonego Lindy to w 101% rekompensuje :P

ocenił(a) film na 8
amyleekwiatek

haha, dokładnie, jest na co popatrzeć! i całe szczęście idzie to w parze z dobrą grą aktorską, więc czego chceć więcej? :)

haniiiaa_

zazwyczaj można byłoby powiedzieć, że do pełni szczęścia brakuje możliwości pooglądania sexy tyłka głównego bohatera.... ale nawet to nam reżyser pitbulla zapewnił i to już na samym początku filmu xD

ocenił(a) film na 9
Carol_Ek

ciężko się z Tobą nie zgodzić! :)

ocenił(a) film na 8
Carol_Ek

hahahhahaha co prawda to prawda.... Dla każdego coś miłego. Dla panów wartka akcja, dla pań - superciacho na ekranie:)

haniiiaa_

Choć nie należy Stramowskiego vel Majami oceniać tylko w kategorii ciacha - wszak okazał się być niesamowicie opiekuńczym mężczyzną dla Olki i jej dzieci ;)

ocenił(a) film na 8
Carol_Ek

to prawda! ideał - twardziel z dobrym sercem! :)

ocenił(a) film na 10
haniiiaa_

Ciekawe, czy w realu gdzieś taki Majami krąży xD
A tak serio, to bardzo dobra postać. Widzowie przywykli, że jak bohater jest twardy, to jest tylko i wyłącznie twardy, a jak jest opiekuńczy, to jest tylko i wyłącznie opiekuńczy. A tu mamy taką miłą hybrydę, co jest dość nowatorskie i zaskakujące ;)

amyleekwiatek

A krąży :)

haniiiaa_

>i całe szczęście idzie to w parze z dobrą grą aktorską

Obśmiałem się. Do starego Pitbulla jak stąd do wieczności. To jest podręcznik dla lokalnej wiochy, jak radzić sobie w życiu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
korektor8

zgadzam się. nie sądzę, aby Dorociński pasował do nowego Pitbulla. jakoś nie mogę sobie wyobraźić, jaką rolę miałby odegrać w tym filmie.jakby nie patrzeć Pitbull to nie "MODA na sukces", która ma trylion odcinków. czas biegnie i świat się zmienia. Jest nowy silny bohater i co by nie mówić Majami w duecie z Babcia to, jak dla mnie, wystarczająca dawka silnych i charakterystycznych postaci. jak to mówią troje to już tłok.

KLARA_1985

Mnie też nie brakowało Dorocińskiego i moim zdaniem zmiana bohatera wyszła na dobre.

ocenił(a) film na 9
ListkOwy

Popieram! Również moim zdaniem słusznie, że czas Despera skończył się razem ze śmiercią Sławka Opali i autor Pitbulla nie zdecydował się na fikcyjną kontynuację tej postaci pomimo śmierci pierwowzoru. Majami daje radę :)

ocenił(a) film na 1
korektor8

Pitbull bez Dorocinskiego to jak Bond bez Craiga, więc nie powinni usuwać głównych bohaterów i koniec a innych głównych bohaterów zostawili Grabowski, Barszczyk, Łapka

korektor8

Fragment wywiadu z Patrykiem Vegą na fakt.pl:
"Postać Majami, którą na dużym ekranie debiutuje Piotr Stramowski, bardzo się kojarzy z Desperem Marcina Dorocińskiego: obaj są małomówni, gburowaci, źle traktują kobiety. To przypadek?
- Tworząc postać Majami, wzorowałem się na policjancie, który chodzi po warszawskich ulicach, ale być może nieświadomie wykreowałem jakieś podobieństwa. Potrzebowałem nowego bohatera, a nie odgrzewanego kotleta. Darek ma irokeza i tatuaże, bo przez dwa lata działał pod przykryciem w grupie handlującej narkotykami. Dziesięć lat temu nie było takich policjantów, to znak naszych czasów. Zdecydowałem się na aktora, który w ogóle nie jest znany, z niczym się nie kojarzy, bo chciałem stworzyć nową ikonę. Jeszcze na etapie zdjęć koleżanki z ekipy filmowej mówiły mi, że kobiety będą nim maksymalnie podjarane. Gdy pytałem dlaczego, odpowiadały, że nie chodzi tylko o świetny wygląd fizyczny, lecz także o to, że Majami jest niedostępny, skryty; stanowczy, a jednocześnie wrażliwy, skupia w sobie wiele cech, które, jako kombinacja, są bardzo pociągające."

korektor8

I jeszcze garść faktów dla zainteresowanych...
"Jeśli spojrzymy na fakty operacyjne opowiadane przez policjantów biorących udział w rzeczywistym śledztwie oraz zatrzymaniu grupy mokotowskiej i porównamy je z filmem otrzymamy bardzo podobny obraz. Wystarczy spojrzeć na postaci. Główny bohater - „Majami” to Nadkomisarz Marek Tupalski z wydziału kryminalnego. Gangiem kierował przestępca o pseudonimie Oskar, w filmie Bogusław Linda ps. „Babcia” (czyżby nawiązanie do kierującego gangiem ząbkowskim „Dziada”?), jego kompanem był Lepa, w filmie „Zupa” (Krzysztof Czeczot), pojawia się Czeczen (w rzeczywistości Bartek W.), którego kontakty z „Babcią” zostały pokazane zgodnie z rzeczywistością. Adam W. ps. „Bober” w filmie grany przez Rafała Gerlacha (tu ps. „Żandarm”) to człowiek mafii w szeregach policji." (z: http://dobrerecenzje.pl/pitbull-nowe-porzadki-2016-rez-patryk-vega/)

ocenił(a) film na 7
korektor8

korektor8: po wciśnięciu linku trzeba usunąć kończący nawias. chyba nie dałeś spacji pomiędzy końcem linka a nawiasem.
Link: http://dobrerecenzje.pl/pitbull-nowe-porzadki-2016-rez-patryk-vega/

Toms94

Tak, mój błąd. Dzięki za ponowne wklejenie linka.

korektor8

"Majami" - tu akurat błąd to nie nadkomisarz Marek ;).

ocenił(a) film na 7
korektor8

Chuy z Despero! Stramowski w roli Majami rządzi! Niedoceniałem Stramowskiego a tu proszę jaki z niego męski byczek. Polskie kino dawno nie miało takiego samczego eye-candy, Mjami jest po prostu mniam mniam!

Mati__GayIsOkay

Trudno się z Tobą nie zgodzić! Despero zupełnie do drugiej części by nie pasował!

Mati__GayIsOkay

Widać, ze Stramowski mocno się przygotowywał do roli, nie pamiętam żeby jakiś polski aktor tak wziął się za siebie do roli. Takie przemiany to tylko w Ameryce, niestety. Despero nie pasowałby do tej rzeczywistości, był świetny ale jego czas przeminął i trzeba się z tym pogodzić.

ocenił(a) film na 8
patryk_filmaniak_88

Jestem świeżo po seansie, bałem się o brak Despera ale jednak okazało się że nie było źlem wręcz przeciwnie, nowy boheter był zajebisty. Chociaż mogli wspomnieć że Despero np. wyjechał czy zginął w akcji cokolwiek. Jeśli chodzi o sam film można go oglądać nawet bez obejrzenia pierwszego Pitbulla.

patryk_filmaniak_88

Co to znaczy ze jego czas przeminal ? Bez przesady, powoli odchodzil od swojej roli i tyle.Zaloze sie ze gdyby gral to tez byloby tak jak trzeba.

korektor8

Kazdy moze miec swoje zdanie, nie narzucaj nikomu co ma sądzić :) Moim zdaniem Despero byl genialny jezeli chodzi o Pitbulla,szkodazego nie bylo ale ten Pitbull ktory widzialam jest taki,jaki byc powinien:)

ocenił(a) film na 9
korektor8

Majami godnie go zastąpił

użytkownik usunięty
korektor8

Myślę że gdyby w filmie dwie główne role grali Gebels i Despero zamiast Gebelsa z Majami,trzeba byłoby zmienić fabułę,albo że Despero został przeniesiony do innej komendy i łączą siły,albo że razem nie jako policjanci z dwóch komend tylko jednej walczą z Mokotowem.a skoro dopiero policjanci się poznali podczas filmu musiał to być ktoś nowy.A wariant Despero plus Majami też raczej odpada,bo Despero byłby pewnie niewiele starszy max 10 lat i trudno mówić że byłoby to wymieszanie weterana z młodzikiem.

Poza tym fizycznie aktorzy są dość podobni,postaci w zachowaniu podobne,takie odważne,lekko gburawate kozaki.

ocenił(a) film na 7
korektor8

Hehe dziś trafiła informacja że w "Pitbullu 4" powraca Dorociński jako Despero ;) Ciekawe czy jego postać podzieli los swojego prawdziwego odpowiednika pana Opali.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones