PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=795063}
6,5 87 426
ocen
6,5 10 1 87426
5,3 23
oceny krytyków
Pitbull. Ostatni pies
powrót do forum filmu Pitbull. Ostatni pies

Takie spostrzeżenie.

użytkownik usunięty

W Filmie Pitbull Nowe Porządki tego złego grał Linda,w kolejnym filmie Niebezpieczne Kobiety jednym z złych był Żmijewski,teraz zapewne Pazura będzie grał gangstera cała trójka znana z legendarnych "Psów"

To chyba pokazuje smutnie, że nie ma nowych dobrych twarzy w polskim kinie

użytkownik usunięty
ObywatelTB

Ale i tak najgorzej chyba w tej kwestii wypadają filmy Vegi bo tam zmiany w obsadzie są bardzo kosmetyczne,wręcz minimalne.Grają głównie ci sami aktorzy tylko w innych rolach plus paru innych aktorów.

W sumie np u Smarzowskiego też jest notorycznie ta sama obsada, wiec niektórzy rezyserzy tak mają. Ale to, że Vega musiał sięgać po gości znanych ze starych juz Psów znaczy, że albo nie umie szukać albo po prostu nie ma dobrych młodych aktorów. No albo schodził na latwizne i przyciągał znanymi gebami ludzi do kin.

użytkownik usunięty
ObywatelTB

na Filmie Botoks to już wybitnie ci sami co wcześniej,chyba tylko Żukowska była nowa no i może żona Stramowskiego Warmke która pojawi się również w Kobietach Mafii gdzie też będą ci sami,tutaj nowa jest Wieniawa i chyba Popławska.Nie twierdzę że co film ma powtarzać się góra dwójka aktorów,ale przecież połowa to byłoby dużo,a tutaj jest zdecydowana większość plus dwa nowe rodzynki.

użytkownik usunięty
ObywatelTB

Dlatego nie zrobiło na mnie wrażenia jak Stramowski,Oświeciński,Ostaszewska oraz Grabowski poszli w ślady za Patrykiem i również zrezygnowali z udziału w kolejnej części w końcu dalej grają u Vegi,a jakby zdecydowali się na angaż w "Ostatnim Psie"to tak chętnie by ich nie brał do swoich filmów.No Grabowski to sobie odpuścił,ale reszta gra u niego nadal.

Przepraszam, ale skąd Ci przyszło do głowy, że Władysław Pasikowski w ogóle proponował Stramowskiemu, Oświecińskiemu i Ostaszewskiej role w tym filmie? Grabowski dostał ofertę, ale ją odrzucił.

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Stramowski również dostał, ale epizod go nie interesował. Poza tym myślę, że oni wszyscy podpisali umowę z Vegą, wedle której on ciągle daje im robotę, a oni nie mogą grać gdzie indziej. Vega zadowolony bo ma aktorów, którzy nie koszą niesamowicie dużego siana za jeden film, a aktorzy też zadowoleni bo Vega wydaje film co pół roku i mają stałą robotę, a tego w ich zawodzie zagwarantować nie można.
Generalnie Stramowski jako Majami to jedyne, co udało się Vedze w nowym Pitbullu. Naprawdę miło się na niego patrzyło, oczywiście w Nowych Porządkach bo Niebezpieczne Kobiety to już szmira taka jak wszystkie nowsze filmy Vegi. Życzyłbym sobie oglądnąć konfrontację Majamiego z Desperem, mogłoby wyjść ciekawie

użytkownik usunięty
Mruck

tak to wygląda.

Mruck

Nigdzie nie mogę znaleźć nic na temat propozycji dla Stramowskiego. Podasz jakieś źródło?

ocenił(a) film na 8
PanKracjusz

Nie podam niestety, nie pamiętam w ogóle, czytałem z linków jakichś fanpage'y na FB, tych newsów było kilka i każdy zawierał jakieś ziarno informacji, które po prostu można połączyć w logiczną całość. Stramowskiemu podobno rola została zaproponowana ale jej nie przyjął zgodnie z wcześniejszym oświadczeniem, z tą różnicą że nikt po nim nie płakał bo od początku był pomysł, by Stramowski usunął się w cień Dorocińskiego. Główna propozycja fabuły zakładała powrót Despera i z tego co zrozumiałem wyautowanie Majamiego, zakładam (to moje własne domniemania) że według fabuły miał być jednym z tych którzy wylecieli z policji. Dodając do tego fakt że głównym wątkiem fabuły jest śmierć Soczka (partner Majamiego, dla tych co nie znają to ten łysy grubas z zezem) można wydedukować że Majami był za jego śmierć odpowiedzialny, przynajmniej według policji i za to zapłacił stołkiem.

Mruck

Akcja ze zwolnieniami ma wytłumaczyć brak obecności kilku bohaterów, więc wątpię, by śmierć Soczka była powiązana ze zwolnieniem Majamiego, ale w sumie też tak mogłoby być, ale po mojemu to, by był zbyt rozbudowany wątek na rolę epizodyczną. Majami pewnie szukałby zabójców i chciałby z nimi wyrównać rachunki. Jestem ciekaw jak to wszystko zostanie poprowadzone w filmie.
Trzeba brać pod uwagę, że może kiedyś powstanie kolejna część, więc pewne wątki mogą w tej być lekko zarysowane i pociągnięte w kolejnej części o ile taka powstanie.
Na obecną chwilę można te strzępkowe informacje dotyczące scenariusza analizować na wiele sposobów. Niedługo powinien pojawić się zwiastun i wtedy już będzie dużo łatwiej.

użytkownik usunięty
PanKracjusz

teoretycznie rola Stramowskiego mogłaby być krótka czasowo ale mająca spory wpływ na fabułę,ale mnie zastanawia jaką rolę odegra Metyl,bo zapewne Nielat będzie partnerem Despera może jeszcze ktoś będzie gliną w zespole,ale Metyl robotę w policji stracił,trafił chyba do więzienia,więc może pomagać tylko nieoficjalnie.

Teoretycznie mogliby jeszcze zaangażować Łapkę.

W drugim sezonie serialu został aresztowany po podrzuceniu broni przez Gebelsa, ale nie zostało nigdzie później pokazane i powiedziane, że został skazany czy poszedł siedzieć. To domysł stworzony przez widzów. No chyba, że nie pamiętam jakiejś kwestii dialogowej między bohaterami w trzecim sezonie na ten temat, ale nic takiego sobie nie przypominam.
Na zdjęciach z planu pojawia się w mundurze, więc myślę, że w tej części okaże się, że zarzuty oddalono, bo jak dobrze wiemy, gdyby był karany nie mógłby wrócić do służby. Chyba, że Pasikowski poprowadził scenariusz tak, że Metyl rzeczywiście siedział, wyszedł i pozostał po złej stronie, a tylko podszywa się pod policjanta. Tylko te opcje wchodzę w grę moim zdaniem. Ta pierwsza bardziej rozsądna, ale zobaczymy przy premierze.

użytkownik usunięty
PanKracjusz

tak racja,Metyl jest w stroju policjanta dopiero teraz przeszukałem na poważnie zdjęć z planu,będzie czynny policjantem więc możliwe że tak zrobią np że Gebels go nastraszył czy nie było wystarczających dowodów.

Poza tym Gebels chyba pod koniec 3 serii już był przed emeryturą,a w Nowych Porządkach nic nie mówią o emeryturze więc dla dobra akcji czasami coś zmieniają.

Bo tak pewnie wymyśliliby że Gebels już w Nowych Porządkach nie występuje bo jest na emeryturze,Metyla teraz nie dają bo mógł być skazany.

No więc w policji będzie cała trójka Metyl,Nielat,Despero zastanawia mnie kogo będzie grał Marian Dziędziel bo myślałem że tego złego coś jak Ptasiek w Odwróconych,a na jednym zdjęciu jest w mundurze z Despero więc pewnie jako ten dobry.

Skład policjantów byłby dobry dwóch już weteranów Metyl oraz Dziędziel oraz Despero i Nielat.

Po fotosach widać, że Dziędziel gra policjanta na wysokim stołku.

użytkownik usunięty
PanKracjusz

dlatego jestem zdziwiony bo myślałem że to bardziej rola w stylu Ptaśka ale bardziej Joachim Kondeja z Oficera.Zapewne Despera zamiast Majami,Nielat zamiast Soczka,Metyl trochę zamiast Gebelsa,a Dziędziel taki Barszczyk chyba.

Ja bym nie klasyfikował tego na zasadzie, że ktoś za kogoś, zwłaszcza, że bohaterowie dwóch poprzednich części to postaci bez wyrazu.
Despero, Nielat, Metyl, Barszczyk i Dziędziel to dobra ekipa.

użytkownik usunięty
PanKracjusz

A Barszczyk wystąpi bo myślałem że nie?no w sumie racja,ale nie ma się co dziwić że tamci bez wyrazu był głównie Grabowski,mający niewielkie doświadczenie Stramowski,ogony Kuli oraz Królikowskiego a reszta to jakieś epizodyczne role.

użytkownik usunięty
Mruck

mnie jeszcze dziwiło że Partnerzy Gebelsa i Majamiego to byli grani przez mało znanych aktorów,nie spodziewałem się jakiś z pierwszej półki ale takich znanych choćby z jakiś seriali czy filmów,a tych to nawet nie kojarzę,choć większość to grała role u Vegi.

użytkownik usunięty
Mruck

Despero odstrzeliłby Majamiego, by pokazać fu*cka nowym porządkom i niebezpiecznym kobietom.

Mruck

No i jednak miałem rację. Stramowski nie dostał propozycji :) A skoro on nie dostał to reszta tym bardziej.
"Wkrótce w kinach pojawi się też ostatnia część "Pitbulla", tym razem w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Czy Piotr Stramowski miał w nim zagrać? - Dostałem propozycję zagrania w "Pitbullu", ale to był "Pitbull" Patryka Vegi. Później sprawy potoczyły się trochę inaczej i od pana Pasikowskiego takiej propozycji nie dostałem - zdradza" Cytat pochodzi z jednego z ostatnich wywiadów.

użytkownik usunięty
PanKracjusz

źle się wyraziłem od razu zastrzegli że nawet jakby mieli dostać propozycję to z niej nie skorzystają.Był artykuł że właśnie ci aktorzy jakby co nie zagrają w kolejnej części więc nawet jakby dostali propozycję to by z niej nie skorzystali.

Moim zdaniem Oświeciński, Ostaszewska i Stramowski (?) wiedzieli, że nie są brani pod uwagę przy pisaniu scenariusza, więc zawczasu podali w różnych mediach, że nie wystąpią w kolejnej części, by pokazać, że kim to oni nie są i odmawiają Pasikowskiemu :) Łatwo "odmówić", gdy się nie dostaje propozycji :)
Zwykła zagrywka pod publikę.
Skoro Władysław Pasikowski ściągnął stary skład nie było sensu angażować kopii z poprzednich 2 części. Majami to marny klon Despero - fryzura itp., a Ostaszewska jest klonem Dżemmy. Energiczny związek, łażenie na zakupy. To już było.
Dawno nie czekałem na żaden polski film tak jak na ten. Jestem przekonany, że ta część będzie kilka poziomów wyżej niż dwie ostatnie. Martwi Doda, ale w sumie wolę ją w obsadzie niż głupka Oświecińskiego i kretyńskie żarty Vegi na poziomie podstawówki.
Jedyne potwierdzone oferty były dla Lindy i Grabowskiego. Odmówili, bo chcieli zachować się fair wobec Vegi. Szkoda, że Grabowski odrzucił, ale w końcu nie można mieć wszystkiego.
W tej części stara gwardia ma główne role, a nie tak jak u Vegi, że Barszczyk i Królikowski na plakacie, a zagrali małe epizody :)

użytkownik usunięty
PanKracjusz

Oni chyba zaraz po Vedze zrezygnowali więc tak jak napisałeś zachowanie pod publiczkę nie ma Vegi nie ma nas,a mogliby na innej postawie wyjść jak Zabłocki na mydle czyli jeśli pojawi się oferta to się zgodzimy,Vega by się na nich wk...że są nielojalni,oczekiwał innej postawy nie dał zagrać w nowych filmach,a Pasikowski wziął innych aktorów,u Vegi skreśleni a tutaj też nic.

Majami i Despero razem to się raczej "gryzie",a mając wybór Dorociński/Stramowski wybór mógł być jeden:),tym bardziej że widzowie mocno ubolewali nad brakiem Despera w Nowych Porządkach.Gdyby Pasikowskiemu nie udało się zaklepać Dorocińskiego a zamiast niego miał pojawić się mało znany aktor,to wtedy prędzej byłaby szansa że chciałby zatrudnić Stramowskiego.

Jak film nie wypadli to nie będę zwalał całej winny na Dodę w końcu to nie film jednej postaci,co najwyżej że byłby lepszy gdyby nie jej słaba gra,ale obsada jest w porządku a może nawet ona dobrze wypadnie.

ocenił(a) film na 7
PanKracjusz

Pasikowski proponował też rolę Grabowskiemu . On też odmówił przez lojalność do Vegi . Władek się na niego obraził . Potem odmówił Vedze bo nie wyobraża sobie aby grał w tak wulgarnym beznadziejnym scenariuszu i Vega też się na niego obraził . O tym pisał użytkownik filmweb na forum tu .

użytkownik usunięty
michalkuc1993

trochę jestem zdziwiony że Grabowskiemu nie odpowiada wulgarny scenariusz,facet jednak w swoich filmach nie stroni od ostrych wulgaryzmów nawet w filmie z Dorocińskim "Na Granicy"miał takie sceny,no ale to jego święte prawo.

ocenił(a) film na 7

Nowe zdjęcia , chyba trailer się zbliża . https://naekranie.pl/aktualnosci/znani-aktorzy-w-filmie-pitbull-ostatni-pies-zob acz-nowe-zdjecia-2761424?gal-0-img=25

Mnie nie dziwi, że Grabowski odmówił występu w Botoksie :)
Takiej szmiry dawno nie było.

użytkownik usunięty
PanKracjusz

w sumie racja,byłem ale nie wiem poco:),chyba żeby nikt nie powiedział nie widziałeś to nie krytykuj,byłem i mogę to robić.A Vega i tak gadał że film to sukces.

użytkownik usunięty
PanKracjusz

w sumie Pasikowskiemu mogli ci aktorzy nie pasować do koncepcji bo o ile dla legendy Pitbulla Grabowskiego miejsce by się znalazło,to skoro udało się zatrudnić Dorocińskiego,Mohra,Stroińskiego to Stramowski mógłby być niepotrzebny a skoro jego by nie było to i Ostaszewskiej,a Oświeciński już w poprzednim filmie trochę na siłę skoro miał dożywotni wyrok.

użytkownik usunięty

Doda mnie zastanawia w zwiastunie z jednej strony rzuca fajnymi tekstami takimi pasującymi do postaci twardej kobiety z ciętą ripostą,z drugiej część z nich wypowiada dość sztucznie.O dobrych tekstach aktorów słyszałem że część sama proponuje scenarzystom/reżyserowi a inne to specjalista od dialogów im podaje.

ocenił(a) film na 7

Jeszcze by się Kondrat przydał...

użytkownik usunięty
AlLaHxIslam

on akurat przeszedł na aktorską emeryturę i to już chyba w 2010.

użytkownik usunięty

Ale występuje w reklamach banku, więc chociażby epizodzik nie zaszkodził.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones