PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8692}

Planeta małp

Planet of the Apes
6,0 70 552
oceny
6,0 10 1 70552
4,0 12
ocen krytyków
Planeta małp
powrót do forum filmu Planeta małp

Pomnik Lincolna

ocenił(a) film na 5

w filmie na końcu zamiast pomnika Abrahama Lincolna jest pomnik małpy. Oni mówią mu kogo to jest. (imie małpy). Jakie imie? Jak nazywała sie małpa z pomnika?

filmowa1fw

General Thade :)

Martes_foina

Czyli ta małpa której zachowanie w stosunku do ludzi oraz swoich pobratymców budziła pewne kontrowersje. Wyjątkowo niewychowana małpa. Czarny charakter filmu. Czołem

ocenił(a) film na 8
filmowa1fw

Przeciez wyraznie jest napisane z tyłu za nim...

ocenił(a) film na 4
filmowa1fw

tylko skąd na tą marną logikę filmową on tam się w ogóle wziął... ni cholery nie ogarniam tego filmu....

ocenił(a) film na 8
butcher_fw

noo, też nie wiem skąd małpy z ziemi mają pojęcie o generale Thadzie, który dominował na tej drugiej planecie małp. Prędzej powinni postawić pomnik temu Cesarowi z genezy ;p

Pablo_O

Odsyłam do całej serii 'Planety małp' od 1968 r., unikniecie kompromitujących pytań :)

kola666

A więc ten film to adaptacja książki czy wariacja na temat starych filmów?

Noxbi

'Planeta małp (fr. La Planète des singes) – francuska powieść fantastyczno-naukowa autorstwa Pierre'a Boulle'a z 1963 roku, na podstawie której powstała seria amerykańskich filmów science-fiction, a także jednosezonowy serial telewizyjny.'

Ale miałem na myśli filmy, pełnometrażowych - tych starszych - powstało 5 części i nowych, nakręconych już na przełomie XX/XXI wieku zdaje się 3 kolejne i 4ta w praniu ;)

kola666

Chodzi o to, że w ich przypadku "na podstawie" potraktowano bardzo luźno. Film z Wahlbergiem jest nieco bliższy oryginałowi. ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones