PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=751987}
7,0 170 659
ocen
7,0 10 1 170659
5,7 31
ocen krytyków
Planeta Singli
powrót do forum filmu Planeta Singli

Jedyną planetą dla Karolaka jest Planeta Małp (z zachowania i wyglądu do małpy pasuje) Kiedy filmowcy zrozumieją że ludzie nie chcą w filmach tego wyrobu aktoropodobnego.

fortysiek

aktor powinien mieć jakąś kulturę i być apolityczny

kadim_filmweb

Zawsze mi się wydawało, że apolityczni przede wszystkim powinni być dziennikarze. Aktorzy, jak przedstawiciele każdego innego zawodu, mają prawo do politycznych sympatii i antypatii - zgadzam się, że powinni brać pod uwagę to, że jako osoby rozpoznawalne i mające wpływ na ludzi powinni się wystrzegać politykowania, ale co zrobić. Może jeśli przestaniemy zwracać na to uwagę, to politycy nie będą aż tak się starać by mieć ich po swojej stronie, a oni sami, nie będą żyli w przekonaniu "jeśli nie poprę tej czy innej osoby, to miasto zamknie mi teatr, utrudni pracę itp."
Nie zmienia to faktu, że aktorów staram się oceniać za ich pracę, a nie sympatie czy antypatie polityczne.

fortysiek

Połowa sceny filmowej ja kodzie , zapomnij skarbie.

fortysiek

Nie da sie ogladac blazna ktory sam nie potrafi oddzielic aktorstwa od polityki polemizatorko.

ocenił(a) film na 7
kadim_filmweb

Twój ojciec dyrektor też powinien być apolityczny, a nie jest.

mar77cus

jaki mój pajacu ?

ocenił(a) film na 7
kadim_filmweb

Nie pajacuj pisiaku :d

mar77cus

widzę że ci tv wodę z mózgu zrobiła i wszędzie widzisz pisaków i pełowców

ocenił(a) film na 7
kadim_filmweb

Nie wszędzie tylko w waszym radiu

mar77cus

to się leczy

ocenił(a) film na 7
kadim_filmweb

Aktor powinien być apolityczny? Skąd taki pomysł? Pewnie, najlepiej niech siedzi w domu i nie pokazuje się ludziom, bo Ty tego od niego wymagasz? Poza tym normalny, dorosły człowiek nigdy nie będzie apolityczny. Ale prosiłbym o argumenty dlaczego aktor ma taki obowiązek, bo to bardzo ciekawe :D

mefik2

co ty bredzisz chłopie ? to jest osoba publiczna prywatnie może sobie mówić co chce poza kamerami

ocenił(a) film na 7
kadim_filmweb

Co z tego, że osoba publiczna? To nie jest urzędnik państwowy, że ma być apolityczny. Aktorzy w Hollywood co raz opowiadają o swoich preferencjach wyborczych, jeden z nich został gubernatorem Kalifornii (Schwarzenegger) a jeden prezydentem USA (Reagan). Polscy aktorzy nie mają takich praw?

tellchar

Schwarzenegger długo nie piastował swojego urzędu bo zadłużył stan na wiele milionów tak poza tym przestał gać w filmach przed objęciem funkcji gubernatora Kalifornii ,a Reagan to całkiem inna historia i przynajmniej nie był skończonym idiotom.

kadim_filmweb

Mniejsza o to, kto "idiotom"- ja coś Wam powiem, ludziska. Słuchajta. Skończcie z tym fetyszem apolityczności. Ja nie żądam, ja proszę. Im bardziej wymagacie od kogokolwiek apolityczności, tym bardziej politykę jako taką- może nawet podświadomie- izolujecie od reszty. Od codziennego życia, od społeczeństwa. Polityka to temat jak każdy inny, a tym więcej wzbudza emocji- podobnie, jak np. religia- im bardziej właśnie jest tabuizowany. Ja bym nie wymagał od nikogo tzw. apolityczności. Wymagałbym merytorycznych argumentów, jeśli już się deklaruje jako zwolennik jakiejś partii. A nie, że tylko strzela jakimś frazesem i jako osoba rozpoznawalna służy w ten sposób za piękną okładkę do pustej, czy kiepskiej książki. Ludzie w swojej większości tak politykę traktują- jako pole emocjonalnej bitwy, jako operę mydlaną z czarnymi i świętymi charakterami. Jednak ciągłe mantrowanie o apolityczności- czy wymaga się jej od celebrytów, czy od- o zgrozo- publicystów... nie pomaga, a wręcz przeciwnie.

tadzimierz_filmweb

życie to polityka jeszcze się nie przyzwyczajałeś ?

kadim_filmweb

O, właśnie- tak mógłbym to wszystko ująć i byłoby znacznie krócej. Ale chwila, dlaczego pytasz o to mnie, a nie siebie?

ocenił(a) film na 9
tadzimierz_filmweb

Hehe, zaplątała się dziecina we własne sieci.
kadim klękaj przed swoim radiem i cały dzień zdrowaśki do ojca skur... biznesmena

ocenił(a) film na 9
kadim_filmweb

Jak już coś to "skończonym idiotą"
Natomiast idiotom to można wsadzić kij w d...
Idź do szkoły gówniarzu zamiast się tu przekrzykiwać :-P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
fortysiek

jest wybitnym aktorem bo wzbudza takie emocje? Nie, gdyby był wybitnym aktorem to ludzie chwaliliby go aktorstwo, a nie ganili za granie tego samego w każdym filmie. Aktor to ktoś kto potrafi wiernie odtworzyć zadaną mu rolę, Karolak zawsze gra po prostu Karolaka i koniec. To nie aktor z krwi i kości, tylko 'aktor charakterystyczny', taki Danny Trejo polskiej kinematografii.

Po prostu można go lubić albo nie lubić, ale aktorem to on nie jest.

O ile taki Danny Trejo poza ekranem wydaje się być normalnym facetem, to Karolak prywatnie okazuje się być mendą za co wielu go nie lubi. Zaangażowanie polityczne też mu nie pomaga, przewały typu sprawa u Lisa czy miliony z Orlenu na prywatny teatr też. Żona która wyzywa Polaków bo nie przychodzą do teatru jaśniepana męża... też.

Czyli wiesz, aktor to to nie jest, prywatnie wielu go nie lubi, a na dodatek jego morde wciskają wszędzie gdzie się da, nikt nie wie dlaczego. Tzn można się domyślać jak to się dzieje, jeśli typ baluje z rzecznikiem prasowym policji i zbiera grube dotacje z Państwowej spółki, za czasów rządu który jak małpa reklamuje.

ocenił(a) film na 2
sol82

przepraszam za mordy i małpy, chciałem rzeczowo odpisać ale akurat należę do tej grupy, która uważa tego człowieka za miernotę i kreaturę.

sol82

A więc przeproś teraz ładnie za miernotę, jak i kreaturę. Siebie samego rzecz jasna. Jak uczyniłeś to wcześniej.

ocenił(a) film na 8
sol82

zgadzam się w 100%, nie mogę patrzeć od kilku lat na niego.. żadny z niego aktor marna aktorzyna

sol82

Można przyjąć, iż jego wykreowane postaci są zwyczajnie do siebie podobne, bo czymże wielce różnić się może postać Ludwika ( Rodzinka.pl ), od postaci dyrektora/ojca/męża w tymże właśnie filmie. Fakt, że jest bardzo charakterystyczną osobą, pod każdym względem, i zwyczajnie się wyróżnia, nie czyni z tego zarzutu. Dlatego, że jest naprawdę dobrym aktorem. Tomasz Karolak to już marka.

I teraz. Louis de Funès. Charakterystyczny. Grający całe życie prawie jedną rolę. Chyba nam to nie przeszkadza, prawda? Lubimy go oglądać. Ten jego charakterystyczny sposób bycia. Dobrze czujemy się w jego towarzystwie. Zawsze wiemy czego się po nim spodziewać. I to się sprawdza.

ocenił(a) film na 2
elase

to ze się lubi kogoś oglądać nie czyni go dobrym aktorem. Jaką marką jest Karolak? Jakie dobre i wymagające role zagrał?

Dla mnie marką (mówiąc o tych popularnych aktorach) może być Grabowski czy Linda, ale nie jakiś Karolak.

Louis de Funès? Jak najbardziej aktor charakterystyczny, dobry w jednym gatunku, w tym samym stylu, z tym samym rodzajem humoru. Ogląda się go fajnie pomimo lat, można do niego czuć dużą sympatię itd... ale też wybitnym aktorem nie jest.

Kurde nazwać Karola wybitnym aktorem, to tak jakby ochrzcić zupkę knorra najwykwintniejszym daniem na świecie. Może i Ci smakuje, może nawet i mi smakuje, ale kurde bez przesady.

sol82

Właśnie, że czyni... Wszystko sprowadza się, czy tego chcesz czy też nie, do lubienia właśnie.
Jaka to jest wymagająca rola i po co obwiniasz aktora, że wymagającej roli nie zagrał? Uczep się, za przeproszeniem, scenarzystów, reżyserów czy nie wiem kogo tam jeszcze. Najpierw taką rolę trzeba otrzymać. Karolak winduje film w górę. Pasuje Ci taka odpowiedź?

Nie wiem po co przywołujesz tych aktorów. Dobry aktor to taki, który gra swoją postać swobodnie i naturalnie. Wiarygodnie. A ja nie mam zastrzeżeń...

Louis de Funès nie jest wybitnym aktorem? A znasz drugiego takiego jak on?

Kurde. Napisałam, że jest aktorem naprawdę dobrym.

ocenił(a) film na 2
elase

wiesz co to znaczy określić kogoś wybitnym?

Powiedz mi czy według Ciebie gwiazdka z MTV która zaśpiewała kilka przeciętnych i takich samych piosenek, które przepadną z kretesem w historii muzyki jest wybitnym muzykiem tylko dlatego że Ty ją lubisz?

Nie bo to nie ma znaczenia czy się kogoś lubi czy nie, tylko jak kto wykonuje swoją profesję. Znalazłbym Ci aktorów których jakoś specjalnie nie lubię, a których uważam za wybitnych ze względu na ich warsztat i dokonania.

A de Funesa przy całej mojej sympatii do niego nazwę wybitnym, jak zobaczę go w doskonale zagranej roli dramatycznej. Zresztą kurde nawet do niego takiemu Karolakowi brakuje.

Czemu wymieniłem Grabowskiego i Linde? Bo pierwszy potrafi doskonale zagrać spasionego lenia złopiącego piwo w tandetnym acz bawiącym niektórych serialu, a później równie dobrze twardego policjanta w ciężkim kryminale. Linda chociaż przylepiono mu łatkę Franza, to ma za sobą takie role jak w Tato. Czy to trzeba tłumaczyć?

Ja nie mogę, Karolak wybitnym aktorem... może jeszcze mi powiesz że Małaszyński to oskarowe role robi.

sol82

Uczepiłeś się tego słowa "wybitny"... naprawdę. Ja aż tak teatralnie jak ty, nie wypowiadam się o aktorach. Dla mnie naprawdę dobry aktor, jest po prostu fajnym aktorem, którego lubię oglądać.

A za co mam ją lubić, skoro jej osobiście nie znam? Chyba za to jak śpiewa i czy mi odpowiada... tekst, muzyka, teledysk i inne... , prawda? Skoro lubię, to znaczy, że słucham i jeszcze płacę za słuchanie. Skoro lubię, to znaczy, że kupuję bilet do kina i oglądam film. Chyba o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

A z jakiego powodu ich nie lubisz?

Rola dramatyczna nie jest w niczym lepsza od tej komediowej.
No i co z tego - A. Grabowski otrzymuje te wszystkie role. Pisałam już o tym wcześniej. Zdajesz sobie sprawę z tego, że nie tylko aktor tworzy film, ale szereg innych, kreatywnych osób, stojących po drugiej stronie kamery właśnie? I to właśnie te osoby, decydują poniekąd o losie tego aktora.
Filmu Tato nie lubię.

P. Małaszyński. miał bardzo dobrą rolę w Magdzie M., jak i w Białej sukience. Naprawdę dobre role.

ocenił(a) film na 2
elase

a zdajesz sobie rolę że aktor wybiera role w których gra? Myślisz że DiCaprio nie gra w gniotach bo wspaniałomyślnie proponują mu tylko dobre filmy? Że Grabowskiemu spadają z nieba?

Wiadomo że coś jeść trzeba, każdemu się zdarzy chałtura ale bez przesady. Nikt nie każe aktorowi grać w Kac Wawa.

Tak uczepiłem się tego że napisałaś wybitny, bo napisać o Karolaku że jest wybitnym aktorem to obraza dla tych naprawdę wybitnych.

Filmu Tato możesz nie lubić ale Linda zagrał w nim doskonale, Twój Karolak byłby po prostu znowu śmieszkiem Karolakiem i to właśnie wyróżnia aktora od amatora.

I właśnie o to mi chodzi, że Ty piszesz o czymś 'wybitne' bo tobie się podoba. Lubisz oglądać Karolaka, Twoja sprawa ale nie nazywaj go wybitnym aktorem bo to idiotyczne.

btw tego co pisałem o gwiazdce z MTV nie zrozumiałaś.

sol82

Wciskasz mi słowo "wybitny" w usta.

Ale ona sama tam zaśpiewała? Ta gwiazdka. Chyba ktoś jej na to pozwolił, prawda? Ktoś miał na nią taki, a nie inny pomysł.
Ma fajny głos. I co dalej. Należy chyba coś fajnego z tym głosem zrobić, prawda? A kto za tym stoi? Wszystkie te osoby, które pomagają jej zaistnieć. A jeśli przepadnie, to nie z własnej tylko winy.

Odpowiednio oszlifowany diament to brylant.

ocenił(a) film na 2
elase

tak bo od tego się zaczęła ta dyskusja, nie dlatego że ktoś napisał że fajny jest Karolak i lubi go oglądać,tylko że to najwyraźniej wybitny aktor!

Jeśli ktoś określa Karola wybitnym aktorem to albo ma problem ze stopniowaniem przymiotników, albo nie ma pojęcia o czym mówi.

Znowu piszesz o wszystkich osobach które za tym stoją itd...

Świeży przykład - Maryl Streep w Ricki and the Flash. Widziałaś ten film? Film nędzny, no ok średni mocno, ale Meryl i tak zagrała rewelacyjnie. Też mogłaby odwalić fuche i powiedzieć że no przecież scenariusz słaby.

Co do sama zaśpiewała, ktoś jej pozwolił, ktoś miał na nią pomysł TO O CZYM TY MÓWISZ? Bo ja CI właśnie tłumaczę któryś raz, że ktoś kogo kariera rozwija się w ten sposób nie jest wart większej uwagi. Dlatego Karolak pchany przez nie wiadomo kogo, który gra wiecznie tą samą rolę to nie żaden dobry aktor czy wybitny aktor.

Jeśli dalej nie rozumiesz to powiem najprościej jak tylko mogę:

To że Ci się brocha poci na widok Karolaka nie robi z niego dobrego aktora. KONIEC.

sol82

Tobie coś tłumaczyć. Nie ja, użyłam słowa "wybitny".

Louis de Funès miał zawsze tylko jedną minę, a i tak jego dorobek filmowy, każdy jeden chciałby mieć zapewne w swojej filmotece. Miał pomysł na siebie, dobrze czuł się w swojej roli. I powstała z jego udziałem cała seria świetnych filmów. Ktoś napisał dobry scenariusz, inny wyreżyserował... Sam jeden mógłby sobie jedynie dobrze zagrać przed lustrem. To odnośnie tego, że dobry film tworzy zespół! Zespół ludzi w tym kierunku wykształconych, i co ważniejsze - kreatywnych. Jeżeli są kiepskie dialogi, jeżeli jest słaby rys charakterologiczny danej postaci, może zostać spłycona, jak i cały film.

Tak. I wtedy tej uwagi już gwiazdeczka nie otrzymuje. I znika. Rozumiesz teraz? Najwidoczniej boli cię, że jednak T. Karolaka lubią i do filmów chętnie zapraszają. Bo jak powiedziałam wcześniej, jest charakterystyczny i sprawdza się w komediach.

Nie zrozumiałam ostatniego zdania. Bądź łaskaw ubrać to w inne słowa. Co znaczy brocha?

ocenił(a) film na 2
elase

BO OD TEGO ŻE KTOŚ NAZWAŁ KAROLAKA WYBITNYM AKTOREM zaczął się ten temat. Gdyby ktoś wyżej napisał lubie karolaka jest fajny to bym się słowem nie odezwał bo może sobie każdy lubić kogo chce. Prywatna sprawa.

Nazwanie Karolaka wybitnym to to co mnie oburzyło i dlatego się odezwałem. Ciężko zrozumieć?

"Louis de Funès miał zawsze tylko jedną minę" dlatego chociaż go lubię i filmy w których gra, specjalnie dobrym aktorem według mnie nie był.

" To odnośnie tego, że dobry film tworzy zespół! Zespół ludzi w tym kierunku wykształconych, i co ważniejsze - kreatywnych. blablabla" mówimy o aktorstwie a nie o filmie, mowiłem wyraźnie że Karolak gra tą samą rolę, a nie że gra w słabych filmach.

"Tak. I wtedy tej uwagi już gwiazdeczka nie otrzymuje. I znika." dałem Ci przykład słabego filmu, słabego scenariusza itd który ratowała tylko gra głównej aktorki, mógłbym podać wiele takich przykładów ale po co.

"Najwidoczniej boli cię, że jednak T. Karolaka lubią i do filmów chętnie zapraszają. " Nie nie boli, co najwyżej dziwi, a z tym lubieniem to bym nie przesadzał, mając na uwadze średnią 4.8 na największym w kraju portalu filmowym.

Ostatnie zdanie miało znaczyć tyle, że to że masz kisiel w majtkach na widok Karolaka nie czyni z niego dobrego aktora.

sol82

Podziwiam za cierpliwość ;)

sol82

Gościu. Każdy może sobie napisać, że T. Karolak jest wybitnym aktorem i nic ci do tego, rozumiesz? Kim ty jesteś, żeby przywoływać ludzi do porządku? Oburzyło cię!? Dobre sobie. A nie oburzyło cię przypadkiem, twoje właśnie zachowanie? Pisanie o majtach. O tym, że kisiel ci się marzy, ale najwidoczniej nie masz do niego dostępu. To nie mój problem. Nie musisz się przy okazji żalić na tym forum, z czym masz wielki kłopot :/
A ja ci tłumaczę jeszcze raz, bo nie pojmujesz normalnie. Aktor może się wykazać w jakiejś roli ( tej twojej dramatycznej ), jeżeli ją - orientuj się teraz - OTRZYMA!!! Zrozumiał?
Powtarzam ci jeszcze raz. Upraszczasz wszystko jak możesz. Pasuje ci powiedzieć o Lindzie, że jest OK, podając jeden tylko film, i to w dodatku Tato. Ludzie! Trzymajcie mnie!
Jedno jest pewne. Masz ogromna ochotę na kisiel. Stąd ten zły humor i ujadanie na T. Karolaka.
I pojmij jeszcze na koniec. T. Karolak gra dobrze w filmach, w których miał okazję grać, a nie gra w filmach, o których tobie się marzy, ponieważ filmów tych - orientuj się ponownie - NIE MA!!! NIE ISTNIEJĄ!!! Zrozumiał?

sol82

I jeszcze jedno. Po co mi podajesz przykład słabego filmu i scenariusza? Po co ta gadka o gwiazdeczce? Zrozum. T. Karolak jest naprawdę dobrym aktorem. I gra w najlepszych produkcjach komediowych w Polsce. Takie role, a nie inne otrzymuje. W takich też być może i dobrze się czuje. Jak i Louis de Funès w swoich. I nie sugeruj się notą. Bo ludzie, gotowi za byle diastemę ją obniżyć.

fortysiek

Haha. Karolak aktorem wybitnym :")

użytkownik usunięty
fortysiek

Na przykład Niesiołowski albo Macierewicz wzbudzają jeszcze większe emocje, a chyba nie uznasz ich wybitnymi w żadnej materii, chyba że w jakiejś negatywnej. ;) No i jeżeli uważasz Karolaka za dobrego aktora, to znaczy, że masz zerowe wymagania w tej kwestii, bo aktorem jest żadnym. Można go porównać do Cichopkowej albo Mroczków. Ten sam "kunszt". No ale Polacy lubią przeciętność, a on jest tego wybitnym przykładem.

ocenił(a) film na 7
TheDantePL

Ciekawi mnie tylko, czy naprawdę nie ma innych aktorów o takim typie urody co Tomasz Karolak? Obsadzanie jednego i tego samego aktora w każdej produkcji jest męczące. Ja odmawiam oglądania filmów z Karolakiem i powtórzę za innymi: on ciągle gra taką samą osobę, może nawet siebie. Nie wierzę, że jest niezastąpiony.

Chociaż tyle, że Tomas Kot i Borys Szyc jakoś odpuścili sobie występowanie w każdym polskim filmie, chyba na dobre - zwłaszcza dla tego pierwszego.

użytkownik usunięty
TheDantePL

Ale Planety Małp to Ty nie obrażaj.

TheDantePL

Mimo waszej niechęci do naprawdę fajnego aktora, lubię oglądać Pana Karolaka. Nie myślę, że to przypadek dał mu rolę w filmach, ale osobowość zdecydowała.

ocenił(a) film na 5
TheDantePL

No niestety muszę się zgodzić, przykro, że może to Pan Karolak czytać, ale prawda jest taka, że nikt już z mojego otoczenia nie trawi tej jednobarwnej postaci, ani znajomi, rodzina NIKT, po prostu coś się skończyło, przejadło, nie wiem jak to nazwać aby nie urazić...

ocenił(a) film na 7
TheDantePL

Ja jestem człowiekiem i go chcę

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
TheDantePL

Moim zdaniem to Karolaj swietnym aktorem jest, szczegolnie w komediach wiec wacpan nie pieprz, wstydu oszczedz.

ocenił(a) film na 9
TheDantePL

A ja Karolaka lubię, przede wszystkim jako osobę, a i jako aktor daje radę. W niektórych rolach m.in. Lejdis, Jeszcze raz, Kryminalni, Nie kłam kochanie czy w tych Listach do M jest w sumie dobry. To jest aktor komediowy i chyba niektórzy nie mogą się z tym pogodzić.
I chcę powiedzieć, że w Planecie był bardzo dobry.

wglozak

Ale co chłopina ma zrobić? Taki se zawód wybrał. Ma szukać pracy na kasie w supermarkecie bo komuś się jego facjata nie podoba?

ocenił(a) film na 9
hornet

No właśnie nie. Jest wielu aktorów czy aktorek, których uroda mnie nie zachwyca, ale nie przeszkadzają mi w filmach. Także zostawmy Karolaka w tych filmach w spokoju ;)

wglozak

JAKO OSOBĘ? czy ty wgle wiesz jaki ten człowiek jest zdemoralizowany ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones