PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32254}

Planeta skarbów

Treasure Planet
7,6 63 931
ocen
7,6 10 1 63931
7,0 4
oceny krytyków
Planeta skarbów
powrót do forum filmu Planeta skarbów

Na bajkach Disneya wychowywał sie chyba każdy z nas. Jedne były lepsze, drugie były gorsze. Mówili, że Tarzan w roku 1999 był ostatnim z tych "dobrych". Ośmiele się nie zgodzić. Bajka "Planeta Skarbów" jest właśnie wyjątkiem tej serii. Mamy tu przedstawioną historię nastolatka, który chcę przeyżyć największą przygodę w swoim życiu. Nieznany ranny obcy daje mu mapę do Planety Skarbów. Jim, bo tak ma na imię główny bohater, sądzi, że to jest właśnie największa szansa w jego życiu. W swojej przygodzie Jim poznaje kilku nowych towarzyszy wyprawy. Są to między innymi Kapitan Amelia, cyborg John Silver oraz główny czarny charakter wyprawy Scroopa. Dzięki tej wyprawie Jim zrozumiał wiele rzeczy. Między innymi różnicę między złem i dobrem, oraz to, że pieniądze to nie wszystko - dałto do zrozumienia Silverowi, który do złota poszedł by nawet na koniec świata. Najładniejsza scena to moim to, gdy cyborg ma wybierać między trącącym złotem, a jego przyjacielem Jimem. Co wybrał, to już wy musicie zobaczyć. Krótko podsumuwując piękna bajka, na której moja skromna osoba się wychowała i puszczała tysiąc razy na kasecie VHS. Dziś przyznam sięszczerze, że pozwoliłem sobie przypomnieć te miłe, jakże wspaniałe wspomnienie, które na wieki pozostanie w mojej pamięci. 9/10 z <3

ocenił(a) film na 8
AdamBayern01

Mam bardzo podobnie. :D I patrz, po 8 latach od twojego komentarza jestem pierwszą osobą, która Ci odpisała, haha! Ja tę bajkę obejrzałem chyba pierwszy raz od wielu lat. 18 lat temu byłem na niej w kinie i pamięta, że super się bawiłem. Do dziś okazało się, że trochę z niej pamiętam.
Pozdro!

ocenił(a) film na 8
AdamBayern01

Ja kocham tę bajkę za to jak ukazuje relacje dwóch głównych postaci. Scroop w oczach Jima stawał się ojcem, którego nigdy nie miał. Scroop nie potrafił zdystansować się względem dzieciaka i budzący trwogę kapitan został wzięty pod włos. W czasie podróży chłopak przechodzi pełną przemianę, dorasta na trudach okrętowej musztry i decyzjach, które musi podjąć. To pozwala mu dostrzec błędy charakteru jakie dręczą starego pirata i pojąć w pełni co słuszne. Przeciwstawienie się swojemu przeszłemu autorytetowi dopełnia ten proces. Od teraz to Jim służy za jednostkę wychowawczą i wpływa na obłudnika, rewanżując mu się tak jakby za poświęconą uwagę. Jako dorosły już człowiek jest w pełni samodzielny. Może bez oporów i w zgodzie pożegnać się z tą nietuzinkowa postacią. Piękna historia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones