PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114802}
7,3 2 012
ocen
7,3 10 1 2012
8,0 7
ocen krytyków
Playtime
powrót do forum filmu Playtime

Konsumpcyjna Marianna

ocenił(a) film na 3

Jako komedia - nie śmieszy lecz boli. Akcja wlecze się wręcz niemiłosiernie a bohaterowie chodzą to tu, to tam, jak banda lemingów ze starej gry komputerowej. Żarty - lotów jaskółczych. W ciekawy jednak sposób pokazali konsumpcjonizm powojennej Francji- bloki, samochody (korki jak u Godarda) i domy towarowe, pełne niepotrzebnych produktów (odkurzacz z reflektorem). Tylko pomyśleć, że rok później takie sklepy by już płonęły, niszczone przez rozpieszczonych rewolucjonistów. W trakcie restauracyjnej połowy filmu spokojnie można przyciąć komara - nic się nie dzieje. W nosie mam Pana Hulot, film nadaje się jedynie jako pocztówka z Francji 1967 roku. Plastikowe płaszcze - to już nie wróci ;-(

duraq

eee bełkot

ocenił(a) film na 3
yag12

To wracaj do zabawy lalkami Rambo jak nie umiesz nawet sklecić jednego zdania.

duraq

umiem sklecić, ale takie durnoctwa napisałeś, że głowa boli np. ...W ciekawy jednak sposób pokazali konsumpcjonizm powojennej Francji...
Z całym szacunkiem - jesteś durniem, pytanie czy uleczalnym?

ocenił(a) film na 3
yag12

Myślę, że nic mądrzejszego już nie napiszesz. Proponuję skończyć w tym punkcie.

duraq

amen

duraq

Mniej lub bardziej popieram to zdanie. Sama koncepcja filmu może i ciekawa, lubię takie klimaty, pod warunkiem że to trwa chwilę... Każdy ma prawo odbierać film inaczej, może dla niektórych jest cały czas ciekawy, nie nudzi. Może i tak. W takim razie jestem pełen podziwu, chociaż nie wiem czy jest to pochlebne.

Pytanie, czy absurd, nawet ten najbardziej wysmakowany, na najwyższym poziomie (pytanie czy w tym filmie stoi na takim poziomie?) jest na tyle interesujący, by zajmować widza przez 2 godziny? Z pewnością klimat i zdjęcia wiele tu dodają in plus ale czy to wystarczy? Zależy komu. Wiekszości raczej nie.

użytkownik usunięty
duraq

Jak to niepotrzebne - a jak chciałbyś odkurzyć w ciemnej komórce ?

ocenił(a) film na 2
duraq

Ten film jest bardzo zły. Nie ma sensu, toczy się bez celu i puenty.

ocenił(a) film na 6
Aldon

widziałeś nie lubię poniedziałku? też nie ma sensu, fabuły i puenty, ale śmieszy, ten trochę mniej, można go nazwać nudnym ale nie złym

ocenił(a) film na 1
duraq

Dokładnie

duraq

Nic nie zrozumiałaś z tego humoru. Widocznie to nie dla ciebie ten rodzaj. Oglądaj raczej Akademię policyjną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones