PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120958}

Pluję na twój grób

Day of the Woman
6,0 5 262
oceny
6,0 10 1 5262
5,4 5
ocen krytyków
Pluję na twój grób
powrót do forum filmu Pluję na twój grób

Najgorsze w tym filmie jest to, że każdej z nas może przytrafic się coś tak potwornego jak tej dziewczynie. Bestialstwo ukazane w najgorszy dla kobiet sposób. Aż nic dziwnego, że tak się z nimi później rozprawiła, aczkolwiek w prawdziwym życiu byłoby na pewno inaczej.

ocenił(a) film na 5
wiolcia0

to jest film!
i w dodatku horror
nie wmawiaj mi okrucienstwa czy obojetnosci tylko dlatego ze przecietny horrorek nie robi na mnie wrazenia

czyli na filmie wojennym przezywasz smierc kazdej istoty ludzkiej?
rany, nawet w komediach gina ludzie i patrzysz wstrzasnieta???
w horrorach widzialem juz tyle tropow ze uzbieraloby sie miasteczko i przy kazdym trupie mam patrzec wstrzasniety?
chyba nie
no a w rzeczywistosci jesli zobacze 1morderstwo niewazne czyje bede to pamietal do konca zycia i napewno mna wstrzasnie
ale w filmie zdarzaja sie sceny ktore tez potrafia mna wstrzasnac ale to juz zalezy od scenariusza, rezyserii, aktorstwa i setki innych czynnikow

teraz beda Spojlery

widzialas synalek? matka puszcza wlasne dziecko w przepasc....
co do %@#%%??? no ale smierc chlopaka nie zrobila na mnie wrazenia, wlasciwie to ty pewnie tez bys chciala zeby spadl
albo smetarz dla zwierzat
@@^$$^$#^$ ciezarowka zabila male dziecko!!!!!
nie bylo reakcji
ale w podaj dalej jak zginal ten chlopczyk bylo mi smutno jak cholera

a w prawdziwym zyciu kazde z tych wydarzen wykreciloby mi psychike
rozumiesz juz o co mi chodzi???

El_Magiko

Wiem sorki trochę przesadziłam, ale poniosło mnie. Po prostu myśl, że gwałt nie wywołał żadnych emocji tylko dlatego że nie przepada się za bohaterką była dla mnie nie do przyjęcia. No ale uświadomiłeś mi, że tak naprawdę każdy inaczej odbiera różne sytuacje i nie można nikomu narzucac własnyc odczuc ;) A co do Smętarza to ryczałam jak głupia, gdy ciężarówka zabiła to dziecko. W końcu taki kochany chłopczyk nie zasłużył na tak okropną śmierc. Poza tym to byo jeszcze dziecko! Ale myślę, że podświadomie wyobraziłam sobie taka sytuację na żywo i dlatego tak na mnie podziałała.

El_Magiko

Empatyczni będą zawsze to odbierać mocniej, silniej... nieważne, że oglądają to w tv.

użytkownik usunięty
wiolcia0

Mężczyzna też byłby przerażony po gwałcie przez gejów albo staruszki.

ocenił(a) film na 8

No tak bo w końcu gwałt przez gejów i staruszki zdarza się tak często... ojoj

I_I

Właśnie, codziennie się o tym słyszy jak staruszki gwałcą faceta ;/

użytkownik usunięty
wiolcia0

No dokładnie.

Dokładnie, bo co to niby za różnica? Sądzę, że w obu przypadkach odczucia byłyby podobne. Gwałt zostawia ślady zarówno na ciele, jak i na psychice, więc idiotyzmem jest twierdzić, iż mężczyzna ucierpiałby bardziej. Znieważenie i odbycie stosunku (brutalnego zazwyczaj) wbrew woli danej osoby, jest niewyobrażalnym bestialstwem, które w podobny sposób "dotyka" mężczyzn i kobiety.

użytkownik usunięty
rapi_aga

Ale zawsze można sobie przypomnieć, że jest gorsza rzecz od gwałtu.

Założę się, że masz na myśli gwałt zakończony morderstwem... :P

użytkownik usunięty
rapi_aga

Nie, Holocaust ;D.

Cóż, to akurat miało znacznie szerszy wymiar, a my skupiliśmy się tylko i wyłącznie na odczuciach wykorzystanej seksualnie jednostki. Chociaż, jeśli już jesteśmy przy temacie Holocaustu, nadmienić wypada, iż faszyści / naziści‎ też masowo gwałcili młode kobiety. Nawet mimo "rasowych różnic", które tak bardzo ich brzydziły.

ocenił(a) film na 7
rapi_aga

Bzdura.
Gwałty na kobietach dokonywane przez faszystów i nazistów miały wyłącznie charakter incydentalny. Tak podają wszystkie znane mi źródła historyczne - jeśli znasz jakieś, które podają inną wersję, chętnie się z nimi zapoznam.
Jeśli chodzi o faszystów to owszem - ale tylko pod warunkiem, że wliczymy to Ustaszy, bo we Włoszech nie można mówić o jakiejkolwiek "masowości", najwyżej o sporadycznych grupowych gwałtach.
To sowieci gwałcili wszystko co popadło, nie zważając na to, czy to "wyzwolone" przez nich więźniarki z Ravensbruck czy osiemdziesięcioletnie staruszki dorwane gdzieś na ulicy.

medithanera

Po pierwsze - skąd możesz mieć pewność, że gwałty dokonywane przez faszystów lub nazistów, miały tylko i wyłącznie charakter incydentalny? Jakie źródło dostarczy Ci taką wiedzę? W przypadku historii, bardzo ciężko jednoznacznie stwierdzić, iż dysponuje się na tyle mocnym argumentem, by bez mrugnięcia okiem rzec, że głosi się "najprawdziwszą prawdę". Takich rzeczy doprawdy nie sposób dokładnie zbadać, gdyż każdy gwałt to oddzielna historia. Cholernie przykra w dodatku, a wspomnienia ofiar "mówią" same za siebie. Po drugie - ok, może trochę przesadziłam, używając w owym kontekście słowa "masowe", ale zrobiłam po głównie po to, by jeszcze bardziej podkreślić bezprawie, które w tamtym czasie było dość powszechne. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że człowiek, który przyjeżdża do obcego kraju z zamiarem zmuszenia tamtejszej ludności do kapitulacji, to człowiek pozbawiony hamulców. Wojna tymczasowo zwalnia od człowieczeństwa, wyzwalając w ludziach to, co niewątpliwie jest w nich najgorsze. Wojsko sowieckie było kompletnie nieokrzesane, być może dlatego, że w większości składało się z pospólstwa. Niektórzy nie mieli nawet odpowiedniego umundurowania, dlatego kradli obuwie i odzież. Ich kompletnym przeciwieństwem byli "na pierwszy rzut oka" powściągliwi, rygorystyczni oraz kulturalni Niemcy, więc pewnie stąd wzięło się też przekonanie, iż nie byli oni w stanie dopuszczać się tak często lubieżnych gwałtów, jak to mieli w zwyczaju robić Sowieci.



ocenił(a) film na 8
rapi_aga

Myślałem że faszyści i naziści to jakiś synonim (synonimia) i dotyczy tego samego :). A o ile wiem to Niemcy w czasie II Wojny (bo chyba tych rozumiesz jako faszystów) raczej nie gwałcili tylko mordowali. Gwałcenie pozostawmy tym co to robili oprócz mordowania, czyli Rosjanom. Osobiście wolałbym być 10 razy zgwałcony (byle tylko przez płeć przeciwną) niż raz zamordowany. Niewątpliwie masz racje że wojna zwalnia od hamulców moralnych. Na szczęście nie wszystkich wśród Niemców czy nawet wśród Rosjan. Ale jak to mówią; wyjątek potwierdza regułę. W każdym razie gwałty na pielęgniarkach i palenie w szpitalach rannych żywcem to raczej nie Niemcy tylko RONA (Ruskaja Oswobitielneja Narodnaja Armia) tłumiąca wspólnie z Niemcami Powstanie Warszawskie.

ocenił(a) film na 7

Holocaust? Jako żarcik? Słodkie.

Jako argument kompletna bzdura. Przez holocaust cierpiało wiele milionów i umarło wiele milionów Żydów i bezbronnych owieczek. Każdego roku tylko w Polsce jest gwałconych ponad 2000 kobiet - a jest to liczba kilka razy zaniżona, bo większość gwałtów jest niezgłaszana ze wstydu, strachu, bólu i braku wiary w możliwość wykrycia sprawcy. A to tylko jeden kraj i warto zaznaczyć, że żyjemy w jednym z tych "bardziej cywilizowanych" bo ilości brutalnych gwałtów w jakimkolwiek kraju Afryki, Ameryki Południowej czy Azji nie da się zliczyć ani nawet oszacować, bo różnice w tych "szacunkach" sięgają kilkudziesięciu tysięcy rocznie.
Ale załóżmy, że cały świat to taka Polska. 40 milionów / 2000 gwałtów rocznie - czyli statystycznie co 20.000 tysięczny obywatel zostaje zgwałcony, a sprawa zostaje zgłoszona na policję.

Tak "szacunkowe rachunki" dają roczny wynik na całym świecie 3,5 miliona gwałtów. Co daje średni wynik 958 gwałtów dziennie. W tym "idealnie statystycznie widzanym przez pryzmat Polski świecie". Ale już w Kongu gwałconych jest 1100 kobiet dziennie - tam oczywiście kobiety nie mają tego luksusu, że takie coś zdarza im się raz w życiu albo nigdy. Są gwałcone wielokrotnie, grupowo, zabijane przy okazji, okaleczane, bite.

A to tylko jeden rok. Realna liczba gwałtów ROCZNIE będzie się wahać pomiędzy 30-60, może nawet więcej MILIONÓW gwałtów rocznie. ROCZNIE. Cyferką 60.000.000 rocznie. A lata lecą.
Ofiar holocaustu, zamordowanych, pokrzywdzonych, okaleczonych stratą rodziców, rodzin, dzieci - 20-30 milionów całkowicie. Plus my wszyscy tym okaleczeni społecznie, ale gwałtami społeczeństwa okaleczane są codziennie, nie tylko kobiety które padają jego bezpośrednimi ofiarami i nie tylko nieliczni (statystycznie, bo liczbowo wcale nie tak nieliczni) mężczyźni, też bezpośrednie ofiary gwałtów.

Gwałty na dzieciach to osobne statystyki i kolejne miliony okaleczonych na całe życie ludzi.

Porównywanie jednej tragedii z drugą nie ma najmniejszego sensu, bo w spojrzeniu ogólnym zawsze będzie tylko bezdusznymi, pustymi cyferkami statystyki nad którymi nikt nie ma szansy ani możliwości naprawdę się zastanowić - że każda z tych osób miała jakieś swoje życie, emocje, marzenia. Człowiek jest w stanie wzruszyć się nad pojedynczą historią, nad dziesiątkami pojedynczych historii, ale nie nad milionami tragedii i miliardami lat bólu, jakie w związku z tym spotkały wszystkich ludzi tym dotkniętych.

"Zawsze można sobie przypomnieć, że jest gorsza rzecz od gwałtu". Cudownie. Szkoda, że nie przeczytałam takiego tekstu lata temu zanim sama zostałam zgwałcona. To by mi pomogło uporać się z bólem, jestem tego pewna. I nie mówię tu o jakichś psychicznych pierdołach, wieloletnim (właściwie trwającym nadal) pragnieniu śmierci i niemożliwej do ogarnięcia rozpaczy, obrzydzenia do siebie i niezrozumienia, dlaczego to właśnie ja. Mówię o fizycznym bólu, bo wyszłam z tego cudownie żywa, pobita i okaleczona - blizny po szkle którym mnie pociął zostały mi do tej pory i zostaną ze mną do końca życia. I to, że dwa lata temu urodziłam martwe dziecko, bo jak się okazało, zostawił mi blizny nie tylko na brzuchu, ale i w środku. Przez które nigdy nie będę w stanie donosić żywej ciąży. A ja nawet nie załapałam się w te statystyki - po pierwsze miałam piętnaście lat, po drugie moja rodzina wolała uwierzyć raczej w to, że nagle zwariowałam i sama to sobie zrobiłam, niż że TEN cudowny człowiek byłby zdolny do czegoś takiego.
Może zechciałbyś dokładniej przytoczyć, jakie to dokładnie są te rzeczy gorsze od gwałtu? Bo bardzo chciałabym się dowiedzieć jakie. Śmieć zabił mnie wtedy - dziecko którym byłam, kobietę, którą mogłam się stać, moją godność, moje marzenia, moją nadzieję, odebrał mi wszystko, a lata później odebrał mi jeszcze moje dziecko. I mimo terapii, mimo leków, mimo całego tego cyrku, który miał mnie przywrócić do "normalności" oddałabym wszystko co mam (czyli prawie nic) za to, żeby mnie wtedy zabił. Nigdy potem nie chciałam żyć, nigdy nie miałam po co i nigdy nie będę miała. A nie zabiłam i nie zabiję się sama bo nie mogłabym zrobić tego co on mi zrobił ludziom, którzy mnie kochają bez względu na to, jaka jestem przez to nienormalna.

Chciałbyś zrozumieć o czym mówiłeś? Nie sądzę.

użytkownik usunięty
medithanera

A ty myślisz, że mi się chce te wypociny czytać? Może cię to obrazi, ale liczy się przekaz a nie jakiś naukowy spam. A życie jest brutalne i będąc zwykłym robolem tego się nie zmieni, trzeba by było być władcą większego kraju, ale USA rządzą Żydzi którzy teraz jeszcze bardziej chcą ograniczyć wolność wprowadzając SOPA i PIPA, no ale to Rosjanie są tymi złymi jakby co... W każdym bądz razie życie jest brutalne i to nie jest żadne odkrycie.

ocenił(a) film na 7

Przeczytałam to gdzieś i od razu poczułam, że to takie prawdziwe:
rozum jest jedyną rzeczą rozdzieloną sprawiedliwie pomiędzy ludźmi - ja nie narzekam i Ty też nie.

ocenił(a) film na 8

Nikt nie kazał ci tego czytać prostaku! Żydzi i teorie spiskowe, źli Rosjanie…. No ja pie*dole, mam nadzieje że to prowokacje bo nie mogę uwierzyć że ludzie tak są tępi…

użytkownik usunięty
I_I

bo każdy lubi prowokować... w każdym bądź razie jeśli wprowadzą SOPA, PIPA i ACTA to ta cała Unia Europejska, "demokracja" a raczej kapitalizm upadną.

ocenił(a) film na 8

SOPA i PIPA nie zagrożą demokracji w Europie ponieważ SOPA i PIPA są w
AMERYCE ! W Europie mamy ACTA!
Chłopie jestem po prostu załamana poziomem twoich postów.

użytkownik usunięty
I_I

To jest to samo -.-.

ocenił(a) film na 8

Nie to nie jest dokładnie to samo. Ale zagłębiać w temat się nie będę, chcesz to poszukaj w google i dowiedz się więcej.

Ehh byle dłuższy tekst i już taki ynteligent się za niego nie weźmie. Moim zdaniem rzeczy gorszej od gwałtu nie ma, nawet nie wyobrażam sobie jakim ch*jem trzeba być by zgotować jakiejś dziewczynie taką podłość. Ubolewam.

użytkownik usunięty
Mailo91

Za "ynteligenta" się nie uważam. Wolę olewać wszystko, bo gdybym miał się przejmować to bym jeszcze dostał depresji...

ocenił(a) film na 8

Przez pederastów , czy jakiś tam gojów :) to tak, ale przez "staruszki" do 50 lat to nie miałbym nic przeciwko. A najgorszy rodzaj perwesji o jakim czytałem to było ("Przygody dobrego wojaka Szwejka") zgwałcenie przez dwie niedopieszczone dozwódki 90 - letniego kataryniarza (potem poszły jeszcze na jego pogrzeb).

wiolcia0

"Nie wszystko jest ukazane, a co wolisze żeby było podane jak na tacy ze szczegółami?"

Proponuje zobaczyć sobie film "Ofiary wojny" to może zrozumiesz o co chodziło El_Magiko.

El_Magiko

Nie wiem, czy ktoś napisał Ci pod spodem, że opisujesz nie ten film. To jest dyskusja dotycząca oryginału, Ty piszesz o szeryfie, zębach... To było w remake'u z 2010 roku. Oryginał z 1978 ma zupełnie inne sceny mordu i w zasadzie wszystkiego innego też.

wiolcia0

to prawda... ;(

ocenił(a) film na 8
wiolcia0

Czy ja wiem czy inaczej, ja myśle i to całkiem serio i na trzeźwo że po czymś takim byłabym w stanie zrobić to co ona.

wiolcia0

wiolcia ale bym cie zerznal

krzysiekk123

naprawde? swietnie

wiolcia0

tylko tyle? :(

krzysiekk123

a co mam napisac coś więcej? ;p

wiolcia0

no ze jestem zly i chory i takie tam

krzysiekk123

ciężko to ocenic na podstawie jednego wpisu na forum ;p

wiolcia0

zle ciebie ocenilem, jestes taka wyrozumiala i madra ze jest mi wstyd tego co wczesniej wypisywalem :( caluje wiec w policzek wirtualnie.

krzysiekk123

a to jak mnie wcześniej oceniałeś? ;p

wiolcia0

no chcialem cie zerznac

krzysiekk123

i to jest ocena?

wiolcia0

no niemoralna propozycja wulgarna wrecz

krzysiekk123

gdybyś mi to zaproponował na żywo to byłoby inaczej, a tak to sam wiesz ;p

wiolcia0

a co zgodzilabys sie slonce? :* mm

krzysiekk123

nie wiem, zależy od tego jaki byś był;p pozdrawiam :)

wiolcia0

no raczej mily :P
nie wiedzialem ze wyrwe dziewczyne na filmwebie jestem niesaomiwty!

krzysiekk123

aha to twierdzisz ze wyrwałeś dziewczyne... cieszę się że Twoim szczesciem :D

wiolcia0

nie ale jakbym chcial to bym cie wyrwal bo jestes latwa :)

krzysiekk123

no skoro tak twierdzisz.. baw się dobrze w dalszym podrywaniu na filmwebie ;) tylko pomyśl że czasem jest lepiej podrywac kogos w realu a nie przed komputerem ;D

wiolcia0

spadaj tylko jaja sobie robilem

krzysiekk123

no coś Ty naprawdę? ja myślałam że to wszystko na poważnie :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones