PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545486}

Połów szczęścia w Jemenie

Salmon Fishing in the Yemen
6,4 24 062
oceny
6,4 10 1 24062
5,8 6
ocen krytyków
Połów szczęścia w Jemenie
powrót do forum filmu Połów szczęścia w Jemenie

Znowu idiotyczny tytuł nadany polskiej dystrybucji filmu, obrażający inteligencję widzów. Smutne...

wtrombkiejegoraz

Pewnie. Powinni przetłumaczyć jako "Nad Jemnem"!

Spojler

połów łososi zdecydowanie lepiej brzmi ;]

wtrombkiejegoraz

Jakie masz kwalfikacje żeby się mądrzyć w sprawie tytułu, bo zrobione A1 z angielskiego to za mało. W tym przypadku bardzo podoba mi się kreatywność ludzi odpowiedzialnych bo oczywistym jest, że coś co w języku nr1 brzmi dobrze ,w tym nr 2 może być nieciekawe a wręcz zniechęcać.
Najgłupsze tematy na filmwebie:
1. złe tłumaczenie tytułu
2. ten aktor jest podobny do...

MikeParcero

Równie dobrze można by zapytać, jakie masz kwalifikacje, żeby pisać komentarze. Skoro tak Cię urzekł tytuł, to dlaczego nie założyłeś nowego tematu, by się tą swoją radością podzielić, tylko odpisujesz ludziom, których Twoje zdanie nic nie obchodzi?

PS Wiem, że to boli, ale nie przeczytam Twojej odpowiedzi - z zasady nie wracam do starych wątków.

ocenił(a) film na 7
AndrzejPasterz

Wg mnie akurat dystrybutor ładnie trafił z tytułem. Przecież oryginalny tytuł jest taki banalny 'Polow lososa w Jemenie' - przeciez nie o lososie w tym filmie chodzilo!

nybatteri

Ale właśnie prosty tytuł pasuje do tej jednak nietypowej historii. Ale niestety, nasi dystrybutorzy myślą, że fajnie dodać coś od siebie. Albo w ogóle nie myślą...

wtrombkiejegoraz

Smutne to jest to tradycyjne narzekactwo na polskie tłumaczenia, uskuteczniane prze ludzi nie majcych pojecia o tłumaczeniu

wtrombkiejegoraz

To jest nie tyle tłumaczenie, co nowy tytuł na polski rynek. Czasem nie ma sensu tłumaczyć wprost.

ocenił(a) film na 8
wtrombkiejegoraz

O ile polskie tłumaczenia tytułów są jedną długą historią wpadek, tak to tłumaczenie, wg mnie, jest lepsze niźli oryginał, oddając w pełni sedno przekazu.

ocenił(a) film na 7
wtrombkiejegoraz

szczerze mowiac, w kontekscie filmu nie widze szczegolnnej roznicy pomiedzy lowieniem szczescia a lososia w jemenie (jezeli chodzi o polskie brzmienie tytulu ofc :)

ocenił(a) film na 5
wtrombkiejegoraz

Liczy się reklama, oczywista, i wpisanie filmu w pewien- za przeproszeniem- target. Tytuł polski od razu mówi, że film będzie o miłości i innych demonach, najprawdopodobniej ze szczęśliwym zakończeniem... Dla mnie po wsze czasy najgłupszym polskim tytułem fimu pozostanie dystrybuowanie filmu "In Bruge" , jako "Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj", co sugeruje tanią komedię sensacyjną (a w najlepszym wypadku jest przecież czarną komedią- z naciskiem na czarną).
Tytuł filmu jest jego integralną częścią (jak plakat) i każda zmiana tytułu w celach marketingowych dla mnie jest brakiem szacunku do dzieła i jego twórców.

ocenił(a) film na 8
greggreg86

tak jak BLACH HOWK DAWN jako HELIKOPTER W OGNIU

ocenił(a) film na 5
greggreg86

Wg mnie najbardziej karykaturalnie spolszczonym tytułem jest "Orbitowanie bez cukru".

ocenił(a) film na 5
Sony_West

Oczywiście nie ma żadnego związku między tytułem oryginalnym, a polskim, ale choć jestem sceptyczny jeśli chodzi o tego typu zabiegi to "Orbitowanie bez cukru" jest przynajmniej twórczą, ale i na swój sposób poetycką i przy tym całkowicie nową wersją tytułu. Szczerze mówiąc jest lepszy niż oryginał. No i nie wrzuca filmu od razu w określony krąg odbiorców: nie sugeruje komedii romantycznej, nie pachnie też tak tanim marketingiem.

wtrombkiejegoraz

A moim zdaniem jest lepszy niż oryginalny. Porównaj sobie - Połów szczęścia w Jemenie a Łowienie łososi w Jemenie. Przeciez ten drugi jest banalny! Tak banalny ze mozna pomylić z tytułem jakiegoś dokumentu o łowieniu ryb na wschodzie.

ocenił(a) film na 7
wtrombkiejegoraz

Czysty spam nad którym nie warto się śilic, a jeżeli się mylę, to określa niski iloraz inteligencji założyciela tematu.

wtrombkiejegoraz

Faktycznie, "połów szczęścia"...takiej głupoty nie było chyba od czasu "wirującego seksu"...

ocenił(a) film na 5
wtrombkiejegoraz

Tytuł wg mnie całkiem ok. Aczkolwiek ten film jest tak ckliwy, ze równie dobrze pasowałoby "Połów szczęścia w rzece miłości".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones