PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548163}
6,3 19 755
ocen
6,3 10 1 19755
Pożegnanie z niewinnością
powrót do forum filmu Pożegnanie z niewinnością

Bardzo dobry dramat. Winę za to co się stało ponoszą w połowie rodzice a w połowie system,
w którym żyjemy. Gdyby nie musieli harować całymi dniami mieliby zdecydowanie więcej
czasu, by zająć się swoją córką i dopilnować by nie pisała z nieznajomymi na chatach.
Niewielu rodziców jest świadomych jakie niesie to konsekwencje.
Większość z ludzi piszących tutaj tematy to nastolatki. Ich umysły nadają na innych
falach, także się nie dziwię, że film ma dosyć niską ocenę.
Kiedyś kiedy będziecie mieli własne dzieci - będziecie im puszczać takie filmy jako przestrogę.
Chyba, że wam nie będzie zależało na ich losie... W co wątpię.
Jeden zboczeniec zrył psychikę wielu rodzin. Można temu zapobiec. Tylko przez miłość i troskę
we własnej rodzinie. Niestety w dzisiejszych czasach rodzice wolą zostawić dziecko i pójść na
imprezę a to dlatego, że nie dorośli do tego, by posiadać dzieci. Zależy im bardziej na karierze,
pieniądzach i posiadaniu coraz to lepszych rzeczy - samochodów i domów, a nie na rodzinie.
Przykre, ale jakże prawdziwe. Rozejrzyjcie się wokół... Jeżeli tego nie dostrzegacie to spójrzcie w lustro.
Piszecie o tym, że to nastolatka ''się puściła''. Chyba nie wiecie co siedzi w umyśle takich osób!
Gość zaczął jej słodzić, że jest piękna i cudowna i ją kocha. W rodzinie brak jakiegokolwiek zaufania
i tak się kończą takie historie. Dziewczyna prawie do końca była przekonana, że ten zboczeniec naprawdę
ją kochał i chciał dla niej dobrze.
8/10 - film dobrze zagrany, ważny temat. Polecam dla ludzi świadomych. Dla dzieci i
rozwydrzonej niedojrzałej młodzieży zdecydowanie nie.

ocenił(a) film na 8
immanuel

Polecam przepiękną piosenkę z napisów końcowych:
Tom Baxter - My Declaration

http://www.youtube.com/watch?v=t161SOW3q1c

ocenił(a) film na 8
immanuel

Całkowicie się zgadzam - kto nie przeżył takiego prania mózgu ani nieświadomie nie patrzył, jak konsekwentnie niszczona od wewnątrz jest bliska osoba, może nie docenić tego filmu.
To błąd, bo nikomu nie życzę takiej sytuacji. Młodzieź, ktorej film wydaje się absurdalny albo niewiele rozumie, albo jest szczególnie zagrożona. Wszak Tumblr to twój przyjaciel.
Swoiim komentarzem przypomniałeś mi o Trust, dzięki :-)

immanuel

ludzie idą dziś trochę na łatwiznę. Pozwalaja dzieciakom siedziec przed kompem ufając w ich dojrzałość, ale często jest to podyktowane lenistwem. Rodzicom nie chce się spędzać czasu z dziećmi, wykończeni praca w pracy, w domu chcą mieć jeszcze troche czasu dla siebie. I rozumiem to i potepiam. Niestety, taki świat mamy. Inna sprawa to ogólna dostępność internetu i załatwianie wszelkich spraw w sieci...mam na mysli zadania domowe, szukanie materiałów, rozmowa ze znajomymi...mam dużo młodszego brata i wiem jak to teraz wygląda. Bez netu ani rusz. Rodzice sa przekonani, że choć internet nie jest do końca taki "dobry" to jednak jest ich dzieciom niezbędny. Nie wnikaja więc co latorośl robi po szkole na kompie, jesli mówi że np rozmawia z kolezanką to czemu jej nie wierzyć??

Mam znajomych, którzy mają bardzo zdolnego syna, który praktycznie cały czas po szkole spędza siedząc na necie. Często do późna w nocy (wiem, bo mieszkałam kiedyś u nich). Nie wiadomo co dzieciak tam robi. Niby ogląda filmy, gra i odrabia lekcje. Ale jest duża szansa, że ten 17 latek oglada nie tylko grzeczne filmy i strony bez "ochrony rodzicielskiej". Rodzice nie wnikają. Założyli blokade, więc sumienie mają spokojne. Mają kupę spraw na głowie i stawiają na dojrzałośc młodego. Oby.

Inna sprawa piszecie tu o naiwności nastolatek.
Dziewczynki w tym wieku nie sa wcale takie wyzwolone jakby chciała nam to wmówić TV. To dziewczynki, które wierzą w miłość na cale zycie, chca się podobac, być piekne w czyiś oczach. Dlaczego taką popularnościa w tej grupie wiekowej ciesza się głupie (dla mojej grupy ) romansidła o wmapirach itp cudach?? Chca czuć się rozumiane, chca uwagi, chca czuć to do czego ich starsze kolezanki maja prawo, co jest dla nich oczywiste. Niby wiedza że na swiecie saźli faceci, ale nikt nie dopuszcza do siebie takiej mysli, ze to sie może "mi zdarzyc". A człowiekowi. który ma tego świadomość nietrudno jest zmanipulować taką słodką i naiwną dziewczynkę.
Często dorosli faceci wykorzystuja to wobec swoich równolatek i co? one już wogóle nie powinny miec zudzeń co do intencji niektórych panów, adają sie złapac na czułe słówka i chcą wierzyć itd.
Tyle.

immanuel

Racja dobry film i internet kłamie szczególnie chat trzeba uważać pamiętam jakich ja spotykałam debili w necie jak miałam naście lat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones