PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=680728}

Po ślubie

Líbánky
6,6 1 283
oceny
6,6 10 1 1283
4,2 4
oceny krytyków
Po ślubie
powrót do forum filmu Po ślubie

Sporo się z tego filmu dowiedziałem o czeskich ślubnych zwyczajach i że ludzie zaskakują
pomysłami jak się zabawić.Film rozwija się powoli,atmosfera gęstnieje a koniec daje popalić i daje
sporo do myślenia.Widać iż Hrebejk bierze się za coraz poważniejsze tematy.
Piękne kadry,dobra muzyka,może ciut przegadany,świetny montaż i aktorstwo.Zaskakujący finał
a na ekranie po raz pierwszy od długiego czasu pedzio (cytat z filmu) okazał się najbardziej ludzki a
reszta to niezłe typki.Warto obejrzeć i zastanowić nad kondycją współczesnego człowieka.

ocenił(a) film na 6
lutek

W większości zgadzam się z opinią. Początkowo film wydał mi się nawet nudnawy. Ten nieproszony gość niby wprowadzał jakieś zamieszanie, ale dopóki nie wyszedł na jaw prawdziwy powód jego pojawienia się na weselu, nie zanosiło się na jakiś ogromny dramat. Później akcja się bardzo ciekawie rozwinęła, ale zabrakło wg mnie budowania napięcia. Odnoszę wrażenie, że najpierw nie dzieje się nic, a później widz dostaje obuchem w łeb. Ale mimo wszystko bardzo ciekawy film, faktycznie można się zaznajomić z elementami czeskiej kultury, główny problem filmu daje do myślenia, na ile faktycznie znamy bliskie nam osoby i czy wiemy do czego są zdolni. I może faktycznie "małżeństwo powinno się odnawiać co 5 lat jak prawo jazdy".

ocenił(a) film na 7
frondeuse

Zgadzam się z Tobą w zupełności.Smutny ale prawdziwy film.

ocenił(a) film na 8
lutek

Również się zgadzam. Obrazy z tego filmu ciągle do mnie wracają, więc to nie jest z pewnością film z kategorii: obejrzę i zapomnę. Genialny w swej prostocie... Ludzie sami w sobie są tak pokręceni, że nie ma sensu jeszcze dodatkowo czegoś sztucznie dogrywać i pompować.

Uważam też, że od samego początku kamera była prowadzona tak, że wyczuwało się coś dziwnego. I już zaraz po pojawieniu się tego czarnego Alesia atmosfera gęstniała z każdą chwilą coraz bardziej w absurdzie tego człowieka, jego pewności siebie i dziwnym szaleństwie. Albo może ja szybko zaabsorbowałam te emocje... W każdym razie koniec był wisienką na torcie!

ocenił(a) film na 5
lutek

Nie uważam, że Hrebejk dopiero bierze się za poważne tematy (w końcu "Musimy sobie pomagać" to Holocaust). Zmienia raczej ton swoich filmów i jest to mocno widoczne.

ocenił(a) film na 7
lutek

Żółwik 7/10!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones