PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=767915}
6,1 32 166
ocen
6,1 10 1 32166
3,8 8
ocen krytyków
Po prostu przyjaźń
powrót do forum filmu Po prostu przyjaźń

Jak można nazwać komedię film, w którym jedna z głównych bohaterek umiera z otwartymi oczami na raka mózgu, wcześniej wymiotując w toalecie, co jest dość dokładnie pokazane?
Filmowi bliżej do dramatu obyczajowego z elementami komediowymi (o ile pokazywanie dziecku zwłok jest śmieszne).
Pełno bezsensownych wątków i rozwiązań jak nagłe przeczytanie sms z onkologii (jaki SMS z onkologii!?) czy wygrana w totolotka, dzięki czemu mogli pojechać limuzyną w góry, tak jak by Grzegorz i Kami nie mogli tego sfinansować.
Dzięki tej wygranej (5 mln, po drugie 5 marian oddał przyjaciółce, która nic do filmu nie wnosi) Julia powinna zostać wyleczona w np. USA dzięki najlepszej opiece a nie umierać.
Wspomnę również, że lokalizacja mieszkania Ivanki była wykorzystana w "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach".
Dużo lepszym pomysłem byłoby, gdyby akcja filmu działa się tylko w Bieszczadach, nie rozumiem tej mody na Warszawę

ocenił(a) film na 6
Synaisthesis

trudno się nie zgodzić z tym wszystkim.

Synaisthesis

Zdołowany jestem po tym filmie. Po komedii chyba nie powinno się być zdołowanym. Tak właśnie myślałem, że będzie scena z Julią, że jest w chustce, bo straciła włosy po operacji i chemii, ale jednak przeżyje, a tu takie coś.

Synaisthesis

Mam podobne odczucia. To nie jest komedia. Część wątków zupełnie niepotrzebna i nie mająca ze sobą nic wspólnego. Powinno być mniej, ale za to bardziej rozbudowanych postaci.

ocenił(a) film na 1
Synaisthesis

Poza tym pojechali w Tatry , zakupili tam owczarka podhalańskiego po czym wywlekli go w Tatry wysokie , rozbili namioty nad potokiem a na drugi dzień Zakościelny mył zęby w potoku górskim....żenada

ocenił(a) film na 6
coolczaczek1988

to był bernardyn

ocenił(a) film na 6
TakaSeJa

* bernandyn (przepraszam, późno już)

coolczaczek1988

Nie wiem jak chodzili po górach, ale potok nad którym się rozbili to Białka, przełomy w Jurgowie, blisko Zakopca

ocenił(a) film na 5
coolczaczek1988

W Tatry Wysokie za daleko nie poszli, były tylko jakieś ujęcia na Słowacji, ale na wysokości regli.

ocenił(a) film na 5
Synaisthesis

Popieram. To nie jest film kiepski, ale lepiej by było, gdyby elementy komedii i obyczaju były bardziej zbilansowane

ocenił(a) film na 8
Joanna_Sliwka

Myślę że trochę nie doceniacie tego filmu,jest bez fajerwerków bez prostackiego chichotu,ale ma dobrą myśl przewodnią.Pewnie zaszkodziło mu wepchnięcie w worek komedii romantycznej,którą oczywiście nie jest.Dobrze zagrany i wzbudzający refleksję film obyczajowy.

ocenił(a) film na 8
dorota4329583

nie moge sie z Dorota nie zgodzic. Obejrzalem mnostwo filmow tego typu, dla tego typu narracji nie doscignionym wzorem pozostaje moim zdaniem Love Actually a z polskich produkcji stosunkowo swiezy Listy do M, ale uwazam ze i tak ten film daje rade. Fajnie nakrecony, swietnie dobrana, napisana muzyka niezle aktorstwo a ze taki scenariuszowy mash up, takie bylo zalozenie filmu. Absolutnie nie rozumiem co za idiota nadal temu filmowi kategorie komedia, bo to jest film obyczajowy z elementami komedii... Ale to moje zdanie, a gust jest jak dupa, kazdy ma swoj

ocenił(a) film na 6
Synaisthesis

Spodziewałam się komedii, a był dramat. Zgadzam się, że są watki bezsensowne. To podzielenie wygranej ma jakiś sens, pokazano inną przyjaźń (dłuższą, bezinteresowną, bardziej szczerą, bez tajemnic?). Zdołowała mnie śmierć głównej bohaterki, a w obliczu tego wątek z wygraną jest bez sensu. Dzięki pieniądzom chorowała w otoczeniu gór, a powinna być leczona. Niestety, kolejny polski film, który mnie rozczarował. Ani nie rozbawił, ani nie była to ciepła historia.

ocenił(a) film na 7
agiem

Troche prawdy w tym jest co piszesz,ale zauważ że to nie dzięki wygranej główna bohaterka Julia chorowała w otoczeniu gór,tylko dlatego że sama tego chciała.Przecież nawet lekarz jej tego odradzał,a przyjaciele przed wyjazdem i w czasie pobytu w górach niczego nie wiedzieli,dopiero po czasie się wydało.Zresztą te wyjazdy w góry były tych przyjaciół tradycją od wielu lat,więc czy byłaby wygrana w filmie czy nie,to i tak ona by z przyjaciółmi wyjechała,bo po prostu chciała z nimi spędzić swoje ostatnie dni,a nie marnować czas w szpitalu jak już i tak nie było szans na wyleczenie,chociaż miała radosne swoje ostatnie dni :).

ocenił(a) film na 6
Synaisthesis

racja, z tym, że nikt nie ma dobrego sposobu na wycięcie raka, który rośnie głęboko w mózgu nie uszkadzając podstawowych funkcji.

w USA nadal potrafią leczyć pewne problemy, których nie leczy się w Polsce, lecz co do raka to niestety wszędzie jest podobnie, czyli beznadziejnie. Mamy tez duzy problem z rozpoznaniem i czasem rozpoczęcia leczenia - bo tak wyborcy glosuja
Polska wiele lat była na dnie w jakości lecznictwa, a teraz powoli równa do ogólnej doliny międzynarodowej Wszędzie poziom medycyny jest tragiczny.
Ostatnie ciekawe odkrycie medyczne, to antybiotyki kilkadziesiąt lat temu. Nowe leki, chemikalia coś tam minimalnie wnoszą nowego do jakości, ale nic nadzwyczajnego.

Największy problem naszego kraju to wyborcy, którzy głosują na lewicowe partie typo PO, PiS, PSL, Nowoczesna, które chcą podtrzymać złodziejski system z ZUS na czele, który kradnie nasze pieniądze.
a kradnie i to równo. Mógłbym tu wymienić z 10 punktów jak, ale podam tylko jeden

Dostajesz skierowanie na jakieś leczenie. Dlaczego kwoty która jest na to przeznaczona z ZUS nie możesz uzyc w prywatnej klinice ? dlaczego ubezpieczyciela to interesuje ? jaki w tym maja interes ?
Dlaczego nie mogę doplacic 200zł do puli przeznaczonej na konkretne leczenie i pojsc to droższej kliniki ? tylko takim momencie trace calosc bezpowrotnie ....
Powinien być odpowiednio wyregulowany 100% wolny rynek z ostrymi karami za zmowy... można to ladnie uregulowac. i ubezpieczenia bylyby efektywniejsze i tansze niż teraz
Jest tylko jeden problem...regulując to wysocy lewicowi urzędnicy traca koryto z którego ciagna kase tez dla siebie

ja wiem jak to działa i to jest tragedia tego kraju ....a dokładnie to wyborcy, bo mogliby to zmienić - a oni tylko glosuja na tych o których ciagle mowia w TV, a jest tyle innych partii i swiezych rozwiazan ....PiS w TV nazywa sie prawicą - to powinno być karalne....

.

don82

Na coś trzeba umrzeć. Życie bywa beznadziejne i czasem śmierć jest jedynym wybawieniem np. od cierpienia.

Synaisthesis

I tylko wyłącznie z tego powodu oceniasz film na ujdzie? Bo miał być komedią, a nie dramatem? Źle to o tobie świadczy, tylko tyle powiem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones