PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779256}

Po tamtej stronie

Toivon tuolla puolen
6,6 5 328
ocen
6,6 10 1 5328
7,3 24
oceny krytyków
Po tamtej stronie
powrót do forum filmu Po tamtej stronie

Teatr - jakby wszystko było zakurzone, ustawione od lat, niczym muzealne eksponaty
Sztuczność - brak swobody w poruszaniu się, nawet walka na ulicy była nierealna, pracownicy w restauracji jak takie nakręcone pozytywki.
Brak emocji - gra aktorska? ludzie jak roboty, jakby się męczyli całym tym filmowym przedsięwzięciem

_AminA_

Witamy w kinie Kaurismakiego :)

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

Ciekawa jestem jak długo 'tu' zagoszczę ;) Na razie dość mieszane uczucia muszę przyznać

_AminA_

Rozumiem. Ja do kina tego pana przekonywałem się ładnych kilka lat, a dokładnie: raz na parę latek oglądałem jeden jego film i za każdym razem podobał mi się średnio... Az tu nadszedł rok bieżący, "Po tamtej stronie" dostało Srebrnego Niedźwiedzia i miało być na NH, zatem uznałem, że trza przed festiwalem poznać szerzej jego dokonania, zapuściłem więc najpierw "Fińską trylogię" ("Dryfujące obłoki", "Człowiek bez przeszłości" i "Światła o zmierzchu"), a potem jeszcze "Człowieka z Hawru" i... Wpadłem po uszy :) Uważam Kaurismakiego za jednego z największych współczesnych reżyserów, oraz za największego chyba humanistę wśród nich. Z drugiej strony: "Po tamtej stronie" podobało mi się, niestety, mniej niż wymienione wcześniej filmy... Chyba za długą miał przerwę :/

W planach mam obecnie kilka jego starszych dzieł, m.in. "Trylogię proletariacką", na razie polecam ci te tytuły, które wymieniłem. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

Teraz to dopiero podkręciłeś moją ciekawość!! ;) Będę mieć na uwadze wymienione pozycje, dziękuję...i tak jak patrze to fw mi podpowiada, że w moim guście i nawet 6,5-7.
No właśnie "Po tamtej stronie" - coś mi w nim nie grało, drażniło emocjonalnie i nie pozwalało wczuć się w klimat. Niczym film z lat '80, gdzie aktorzy nie do końca czują się swobodnie i naturalnie w swoich rolach.

_AminA_

Szkoda, ze przez osoby, ktore nie maja pojecia o ambitniejszym kinie i zupelnie nie rozumieja tkaich produkcji ocena tego filmu jest zanizona..

ocenił(a) film na 5
Iumen

Każdy ma prawo do swojego zdania, odczuć i emocji.
Twój post odbiera mi możliwość konstruktywnej wymiany opinii, obraża mnie i negatywnie wpływa na wypowiadania się na forum.

ocenił(a) film na 8
_AminA_

W jaki sposób ten post Cie niby obraża ? xD

ocenił(a) film na 6
Alex_DeLarge_

Sugerowanie komuś, że "nie ma pojęcia o ambitniejszym kinie" może być uznane za obraźliwe. Tym bardziej osobie, która filmów ogląda dużo i oceny na FB ma bardzo wyważone. W przeciwieństwie do lumena, który/która za arcydzieło (!) uznał Ragnaroka ;-) Ale przecież każdy z nas ma prawo do własnej oceny... wszyscy jesteśmy amatorami, z różnym doświadczeniem i wrażliwością.
Ja również zaliczam się do osób, którym klimat Kaurismaki nie przypadł do gustu. Zamierzam zajrzeć do innych jego filmów. Może mnie jeszcze przekona?

ocenił(a) film na 8
ovvca

Z Thora takie arcydzieło jak z Hobbita film rewelacyjny. No ale zgoda, każdy ma prawo do swojej opinii.

ocenił(a) film na 6
Alex_DeLarge_

Dokładnie tak! Każdy z nas ma prawo do swoich ocen, nawet jeśli byłyby one zupełnie niezrozumiałe dla innych :-)

ocenił(a) film na 7
_AminA_

No przecież tylko Ci, którzy mają pojęcie o ambitnym kinie są uprzewilejowani posiadaniem opinii, więc jak śmiesz oceniać to arcydzieło!
Sarkazm na bok.
Polecam filmy tego pana: http://www.filmweb.pl/person/Roy+Andersson-48342

ocenił(a) film na 4
_AminA_

zgadzam sie

ocenił(a) film na 8
_AminA_

Teatr, sztuczność, brak emocji? Warto pochodzić ulicami Helsinek albo innego większego miasta i na przykład zagadać o coś nieznajomych. :) To są Finowie, a film doskonale oddaje ich specyficzne poczucie humoru.
Polecam fanpage na Fb - Very Finnish Problems :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones