PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=370935}

Pochowaj me serce w Wounded Knee

Bury My Heart at Wounded Knee
7,1 1 993
oceny
7,1 10 1 1993
Pochowaj me serce w Wounded Knee
powrót do forum filmu Pochowaj me serce w Wounded Knee

Filmy tego typu

ocenił(a) film na 9

Cześć,moglibyście mi napisać filmy których fabuła skupia się na indianach? O ich Walce o wolność ,stylu ich życia,żadnych filmów o kowbojach czy szeryfach i bandytach,będę wdzięczny ;)

RastaaaMan

Szalony Koń, Człowiek zwany Koniem, Powrót człowieka zwanego Koniem ( kontynuacja poprzednika) Syn Gwiazdy Porannej - byłk kiedyś w TVP o Custerze i bitwie Little Bighorn, Little Bighorn - polski tytuł Nieugięta i wiele innych

ocenił(a) film na 9
oglala

Dzieki, gdybyś mógł to sprecyzuj wiele innych ;p

RastaaaMan

Ja polecam "Into the West" - taki mini serial (6 odcinków), "Smoke Signals" ( "sygnały Dymne") i "Dreamkeeper" . najbardziej podobał mi się ten ostatni.

RastaaaMan

Świetnym filmem o temacie podejmującym problemy indian, z pewnością jest ,, Mały Wielki Człowiek" z kapitalną rolą Dustina Hoffmana. Podczs seansu, dosłownie śmiejemy się przez łzyoglądając tragiczne losy rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Całość może nie jest do końca poprawna historycznie ( chociażby pokazanie generał Custera jako szalonego idioty ), ale też myślę, że nie do końca o to tu chodziło.

RastaaaMan

http://www.filmweb.pl/film/Na+rozkaz+serca-1992-11082 może ten?

RastaaaMan

Proponuję "Jesień Czejenów", też oparty na faktach.

RastaaaMan

Proponuję "Lakota Moon".

ocenił(a) film na 8
RastaaaMan

Polecam "Pochowaj me serce w Wounded Knee"! (prawdziwa historia), "Mały Indianin"(The Education of Little Tree)!, "Geronimo"(obie wersje z 1993).

kalzakath

Odnośnie "Pochowaj me serce w Wounded Knee", polecam książkę o tym samym tytule.

RastaaaMan

Odkopię temat!

Czas Komanczów (mini serial) oraz wcześniejsze (prequele, znajdziecie w powiązanych)
Dream Kepper (mini serial)
Lakota Woman

Dziejące się współcześnie:

Szara Sowa
Wyraźny motyw

Oglądałem też dużo filmów dokumentalnych o tej tematyce. Jak ktoś chce mogę podać tytuły.

ocenił(a) film na 8
perun_6


[ S P O I L E R Y ]

Szara Sowa to nie do końca, bo to przecież był biały żądny innego życia, obrał sobie indiańskie i stworzył mit w koło niego, stał się oszustem i brnął w kłamstwo aż do końca...
Dodatkowo bardziej niż o Indian raczej chodziło mu o przyrodę i zwierzęta, ogólnie środowisko naturalne, dzikie i czyste. Takie go uwiodło i takie tam chciał wieść życie, a przy okazji niejako wspomóc czerwonych.

RastaaaMan

To ja polecam Hostiles, stosunkowo nowy, z 2017 roku.

ocenił(a) film na 9
RastaaaMan

Kobieta idzie przodem / Woman Walks Ahead (2017) dobrze wchodzi jako suplement do Pochowaj me serce w Wounded Knee.

RastaaaMan

Niebieski żołnierz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones