PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=827}

Pociąg życia

Train de vie
7,7 16 136
ocen
7,7 10 1 16136
8,3 3
oceny krytyków
Pociąg życia
powrót do forum filmu Pociąg życia

nie dla wszystkich

ocenił(a) film na 8

Z tego co widzę po komentarzach, większości przypadłby ten film do gustu taki, jakim wydawał się mi byc przez pierwsze 20 minut. Kolorowa, pstrokata komedia bez większej głębi.
Po 20 minutach, gdy miałem już kończyc seans, coś drgnęło. Później było już tylko lepiej.
Nie każdy dostrzeże w tym filmie dramat. No, może scena końcowa jest tak dosłowna, że ciężko ją przeoczyc. Jednak uważny widz pomiędzy uśmiechem znajdzie odpowiedni moment i na zamyślenie. Dużo trudnych problemów jest tu poruszanych. Film jako całośc to dla mnie odbicie radosnej, rozśpiewanej duszy Żydowskiej zamkniętej w najciemniejszym z ciemnych miejsc. A w międzyczasie obnażanie problemów pobieżnego słuchania pouczeń i kwitowanie ich "amenem" bez żadnych analiz własnego życia. Pytania o miłośc do Boga, o istotę człowieczeństwa - bez nadziei na odpowiedź, czy dialog. Udawana radośc i śmiech w towarzystwie faszystów, gdy tuż za ich plecami widac pakowanych do wywozu braci. Świat szaleńca. Radosny świat szaleńca w świecie beznadziei.

ocenił(a) film na 10
pchelus

A ja myślę, że nie sposób nie dostrzec dramatu w tym filmie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones