PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=375455}

Pociąg do Darjeeling

The Darjeeling Limited
7,0 42 268
ocen
7,0 10 1 42268
7,2 21
ocen krytyków
Pociąg do Darjeeling
powrót do forum filmu Pociąg do Darjeeling

Trzech braci jedzie pociągiem przez Indie, ucieleśniają tym samym pomysł jednego z nich o wspólnej podróży duchowej. A to, jak to u Wesa Andersona, nadal oznacza szukanie siebie, swoich korzeni, potrzebę zrozumienia ich. Nadal trochę inaczej, nadal na tym samym wysokim poziomie, nadal zabawnie, zaskakująco i tajemniczo (niedopowiedzenia).

Teoretycznie jest to bezpośrednia kontynuacja historii z „Rushmore” i „Genialnego klan”, a przynajmniej jest tak w podtekście (Brody biegnący na początku i jego spojrzenie na Murraya).
Humor i styl Andersona jak najbardziej lubię, więc to standard. Tutaj jeszcze bardziej spodobał mi się tylko morał: rzucić w cholerę walizki ojca (symbolizujące przeszłość, czyli też niezrozumienie matki), liczy się tylko wejście do pociągu, na którym już jest wszystko czego człowiek potrzebuje. A wtedy walizki są tylko obciążeniem, a nawet to uniemożliwiają.


7/10. Najlepszy film Andersona.

ocenił(a) film na 9
_Garret_Reza_

Fakt .Najlepszy.
Qrna. Miałem nie używać słów:)))

ocenił(a) film na 7
_Garret_Reza_

Dla mnie za to był to pierwszy film Andersona i na pewno sięgnę po inne :). Żałowałem że film tak szybko się skończył . Mądry , zabawny film . Zresztą ująłeś w pierwszym akapicie świetnie charakter filmu więcej słów nie trzeba :) .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones