PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 132 931
ocen
6,9 10 1 132931
6,2 32
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

8/10

ocenił(a) film na 7

Ekranizacja powieści Jerzego Pilcha opowiada o życiu pisarza zmagającego się z alkoholizmem. "Pod Mocnym Aniołem" charakteryzuje się ciekawą narracją, ponieważ widz zostaje wrzucony w sam środek wydarzeń i musi od razu odnaleźć się w świecie głównego bohatera. Wojciech Smarzowski stawia przed odbiorcą trudne zadanie. Historia jest poszatkowana i przedstawiona chaotycznie, jakby oczami alkoholika. Ciężko, więc odnaleźć tu linię fabularną. Istotnym miejscem akcji jest ośrodek odwykowy, do którego główny bohater regularnie trafia. To właśnie tam poznajemy resztę bohaterów, których historie są przedstawione widzowi za pomocą retrospekcji. W filmie nie mogło oczywiście zabraknąć stałej obsady reżysera, która sprawia, że "Pod Mocnym Aniołem" staje się dziełem kompletnym: Preis, Jakubik, Dorociński, Braciak, Lubos, Dziędziel, Woronowicz, Topa i Więckiewicz. Produkcja Smarzowskiego przeraża swoim realizmem i mocnym, dosadnym przekazem. Film o bezradności i bolesnym upadku człowieka osadzony w szarej, polskiej rzeczywistości. Daje do myślenia.

https://zprzymruzeniemokaa.blogspot.com/2015/12/blog-post.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones