PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 132 952
oceny
6,9 10 1 132952
6,2 32
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Szczerze mówiąc nie wiem czy oglądać ten film za nim miałam to zrobić chciałam najpierw
przeczytać książkę i MASAKRA totalna...jeśli film jest na podstawie tej książki i mam oglądać
wymiociny to ?! ......

użytkownik usunięty
wiktoria23

...nie oglądaj, nie jesteś odbiorcą tego filmu.

mądra i głęboka odpowiedź...dziękuję. Jednak sama zadecyduję czy oglądać...

ocenił(a) film na 9
wiktoria23

Nie oglądaj i już, proszę Cię...

yOOGii_

i po co ten komentarz?nie wiem...

ocenił(a) film na 7
wiktoria23

Przyznam, że książkę czytałam już dawno temu i też nie jestem Jej fanką. Mimo, że lubię narrację Pilcha to fabuła (i sam problem alkoholizmu) mnie nie urzeka i w zasadzie podzielam obawy co do obrazu, wszak pozbawionego już Pilchowej narracji. Kiedyś jednak się przełamię i film obejrzę, ale do kina na to nie pójdę. Dwa lata temu widziałam za to "Żółty szalik" na podstawie podobnego scenariusza Pilcha i z tego, co pamiętam był taki do obejrzenia, ale bez szału - ot, produkcja telewizyjna.

PS. Może ktoś się jednak kulturalnie odniesie do treści filmu? Książkę pewnie wiele osób przeczytało bo to w końcu Pilch (i jeszcze Nike za to zgarnął).

ocenił(a) film na 8
creep_

Książkę czytałem na prawdę bardzo dawno temu i jakoś nie przyszły na myśl wspomnienia z lektury podczas seansu. Jednak, jeśliby odnieść się do "Żółty Szalik" o którym wspomniałaś, różnica jest radykalna. Nie mówię tutaj o całym scenariuszu, który jest po prostu inny, lecz o całokształcie. Choć w pewnych momentach, można odnieść wrażenie, że forma jest nieco zbliżona. Chodzi mi tutaj o samo zobrazowanie stanu upojenia... Film Smarzowskiego jest wg. mnie bardziej radykalny, bardziej bezczelny i bezpośredni. Oglądałem go w kinie z przyjaciółmi, którzy nie zetknęli się bliżej z chorobą alkoholową i zdania były podzielone. W każdym razie, obraz ten nie jest dla każdego, nie wszystkim przypadnie on do gustu. Na mnie jednak zrobił dość duże wrażenie, większe od wcześniejszych produkcji Wojtka Smarzowskiego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones