PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=660451}
6,9 132 938
ocen
6,9 10 1 132938
6,2 32
oceny krytyków
Pod Mocnym Aniołem
powrót do forum filmu Pod Mocnym Aniołem

Bardzo długo czekałem na premierę tego filmu okrzykniętego "niezłym arcydziełem kina polskiego " ,lecz niestety musiałem się zawieść i to nieźle . Zastanawia mnie wciąż ,co reżyser tego filmu ( ponoć z niejednego pieca filmowego jadł chleb ) chciał przekazać polskiemu widzowi ??? Szarą ,brudną i zapijaczoną codzienność ,z którą borykamy się od wieków ??? Moja Ciocia zawsze mawiała ,im więcej znanych aktorów ,tym gorszy film i tak oto się spełniło . Jedynym plusem jest rola Więckiewicza ,jak zwykle bezbłędna . A tak poza tym wieje nudą i brakiem zrozumienia ,przesłania (jeżeli takowe jest ) dla mnie jako widza . Ten film to jedna wielka delirka .

ocenił(a) film na 8
Pasterz21

Jak szukasz przesłania/morału to w bajkach zazwyczaj znajdziesz.

ocenił(a) film na 8
Pasterz21

o to wlasnie chodzilo, delirka,

ocenił(a) film na 4
Pasterz21

Zgadzam się. Nie dałam rady obejrzeć filmu do końca (przełączyłam po jakimś piątym z kolei stosunku od tyłu w jakimś gabinecie). OK - film miał pokazać szarą (dosłownie..) rzeczywistość polskiego alkoholika, tylko że.. Robienie filmu, mającego aspirować do miana "ambitnego", korzystając z najprostszych ku temu metod jest po 1 - niezbyt wielką sztuką, a po 2 - jest to totalnie ograne. Mroczne, szarobure kolory, wywołujące chęć podcięcia sobie nadgarstków sceny, długie chwile ciszy, grobowa atmosfera w ośrodku... (notabene- nie jest to realistyczny obraz ośrodka odwykowego). Sztuką jest zrobienie ambitnego, wartościowego dzieła, mówiącego o ważnych sprawach i tragediach w sposób NIEDOSŁOWNY. Wkurza mnie już, że polskie filmy są ostatnio (w znacznej większości) albo totalnie depresyjne, albo totalnie głupie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones