PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603930}

Pod skórą

Under the Skin
5,6 18 059
ocen
5,6 10 1 18059
7,3 29
ocen krytyków
Pod skórą
powrót do forum filmu Pod skórą

Książka

ocenił(a) film na 6

Orientuje się ktoś, czy film ma coś wspólnego z książką "Pod skórą" poza tytułem i ogólnym pomysłem? Osobiście liczę na polowanie na "miesięczniaków" w wykonaniu Scarlett. Trailer dość tajemniczy. Książka całkiem ok, na jesienny wieczór, dwa.

ocenił(a) film na 10
duraq

Książka była super, nie mogłem się oderwać, ale z recenzji zagranicznych wynika, że film bierze z niej tylko punkt wyjścia (polowanie) i nic więcej. Nawet cel wspomnianego polowania nie ma nic wspólnego z książką.

ocenił(a) film na 5
Bodil

Książkę czytało się prawie tak szybko, jak za dawnych czasów Harry'ego Pottera :)
W sumie trochę szkoda, że odbiegli tak od książkowej fabuły. Widocznie twórcy chcieli stworzyć z tego małego pomysłu groteskę, z komercyjną Scarlett w tle.

duraq

Właśnie się zastanawiałam, czemu nikt wcześniej nie wspomniał o książce!:) Fabuła filmu jest niestety tylko oparta na pomyśle "książkowym". Nie rozumiem czemu fajna i mimo przerażającej treści, to jednak lekka w czytaniu powieść Sci-Fi stała się punktem wyjścia do takiego pseudo ambitnego filmu:/

ocenił(a) film na 9
duraq

Reżyser i scenarzysta nie trzymali się kurczowo książki - trochę szkoda. Dużo w filmie metafor, które dla osoby nie znającej fabuły powieści mogą okazać się nieczytelne. Niepokojąca atmosfera, piękne ujęcia i muzyka, no i genialna Scarlett - dość nieoczywista dla niej rola, której ciężar mimo wszystko uniosła.

duraq

Książka przede wszystkim mówi więcej o samych "Obcych". Kim są i po co tu są. To zostało całkowicie pominięte w filmie. No i chyba dobrze, bo Scarlett NIE JEST tym samym "ufokiem", z którym mamy do czynienia w książce. "Książkowa" bohaterka pochodzi z rasy "krowopodobnych" (sic!) istot, traktujących ludzi jak zwierzęta na rzeź. Dzięki chirurgii plastycznej jej ciało nabiera kobiecych kształtów, które mają wabić ziemskich samców (zdrowych, umięśnionych byczków). Filmowi i książkowi, zresztą, kończą tak samo - jako mięso. Książka jest dobra i film jest dobry - niemniej jednak trzeba mieć świadomość, że opowiadają raczej inne historie.

ocenił(a) film na 6
Blossov

Raczej "psopodobnych". Do krów nikt ich w ksiażce nie porównywał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones