Podaj dalej.

Atchoo Atchoo
ocena: 9

Już dawno nie oglądałam tak wzruszającego filmu. Jest wspaniały. Jestem jeszcze w szoku po jego seansie, dlatego też nawet nie potrafię ubrać moich uczuć w słowa. Polecam każdemu kto lubi dobre kino.

• rederik rederik

Film jest dobry choć przesadzili z zakończeniem...w ameryce to przy produkcji filmu chyba ważną rolę odgrywają psycholodzy, aby taki wyciskacz łez odniósł sukces. A tak na marginesie to jestem ciekaw czy taki łańcuszek podaj dalej jest możliwy w realnym świecie np. w polsce ;)

• wujo_tom wujo_tom
      ocena: 9

Czy jest możliwe rozwinięcie w świecie łańcuszka dobrych uczynków?

Zastanówmy się. Zacznijmy od zwykłego łańcuszka (bez jasno określonego "obowiązku" podania dalej). Na początek pytanie: czy odwzajemniasz, Drogi Człowieku, który to czytasz, uśmiech podarowany przez drugą osobę? Zapewne w wielu przypadkach odwzajemniasz. Czy odpowiedziawszy uśmiechem na uśmiech zwiększy się szansa, że obdarzysz tym samym kolejną napotkaną osobę? Z pewnością, gdyż uśmiech wpływa dodatnio na nasze samopoczucie, a wtedy większa ochota na... uśmiech! :-)

Tutaj również - w odniesieniu do filmu - zauważalna jest zasada łańcuszka.

Co najmniej równie dobrym przykładem potwierdzającym tę zasadę jest wpływ na nas śmiechu przebywającej z nami osoby. Czyż nie śmiech drugiego człowieka najskuteczniej budzi nas do śmiechu? A jak jest w przypadku niemowląt: czy dostrzegłeś gdziekolwiek, jak płacz jednego wpływa na pozostałe? Dzieje się tak nie tylko wśród ludzi. Wystarczy spędzić kilka nocy w wiosce, gdzie w znajdujących się w niewielkich odległościach przydomowych podwórkach stróżują psy. Kiedy jeden zacznie szczekać, szczekaniem zareagują inne.

Łańcuchowo roznoszone są także negatywne zachowania. Czy zdarzyło Ci się będąc rozgniewanym czyimś postępkiem, wyładowując wściekłość zranić niewinną istotę? Jeśli tak, przypuszczam, że oboje poczuliście się wonczas paskudnie. Warto kontynuować złe łańcuszki?

Myślę, że co do skuteczności łańcuszków nie ma wątpliwości. Wspaniale, że możemy wybrać łańcuszki dobroci i budować korzyść dla wszystkich jego ogniw.

A co z łańcuchem typu "Podaj dalej"?

Pojawia się w nim atut: obdarowanej osobie powinny zostać wytłumaczone przyczyny ofiarowania miłego prezentu. Gdy zrozumie ona, że w ten sposób nikt nie traci, lecz zyskuje każdy: ten, kto daje i ten, kto otrzymuje, jest duża szansa, że podejmie ona korzystne działanie, podając dalej.

• lori_3 lori_3
    ocena: 10

oczywiście ja lubie dobre kino, wiec nie przeszlam obok tego filmu z obojetnością :) Film na serio super, a i jeszcze wzruszjący :( !! Pamietam, jak płakałam po tym filmie :) pozdro dla fanów !!

• $user użytkownik usunięty

Nie wiem, czy to zasługa Haley Joel Osment'a czy filmu jako całości (wszyscy grali wspaniale...). Film przecudowny jak A.I. pokazuje wspaniałe wartości... popłakałam się ...

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true