PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31171}
7,5 15 308
ocen
7,5 10 1 15308
7,7 7
ocen krytyków
Podróż za jeden uśmiech
powrót do forum filmu Podróż za jeden uśmiech

Przeczytałem najpierw książkę i z ciekawości chciałem zobaczyć film. Zawiodłem się - duża ilość sytuacji została pozmienianych, albo wręcz pomieszanych w porównaniu do wersji książkowej więc jak dla mnie film dostaje 3/10. A książkę polecam bo jest super.

sebulba_2

Cóż, to prawda. Z wiernością pierwowzorowi jest trochę na bakier... Ale jak dla mnie to i tak świetny film. Naprawdę nie wiem, czy ktokolwiek mógłby odegrać postaci Poldka, Dudusia, profesora czy cioci Uli lepiej od tych właśnie aktorów.

mrs_robinson

CZEść KOLEDZY i KOLEżANKi CO TEż MiELi OKAZJE OGLąDNONć TEN FLiM " PODRóż ZA JEDEN UśMiECH "
WięC MOJA OPiNiA JEST TEż JAK TU PERE OSóB OPiSUJE żE TROCHE SŁABY , TO JEST JUż OPiSANE żE MYśLą żE ZGUBiLi PiENiąDZE NA PODRóż , JAKOś TEN FiLM TO FABUŁA żE TAK W żYCiU JEST ŁATWO , DUDEK ROBi JAKiEś GŁUPOTY ZACHOWUJE SiE JAK JAKiS WiELKi KSiążE PAN MA LEPSZE iNORMACJE JAK DOJECHAć NA HEL ZADARMO A W FLIMIE TEGO NiE MUWI A JA MYśLE żE REżYSER CHCiAŁ ABY TEN DUDEK WYMYśLIŁ LEPSZY PLAN NA PODRóż I TAK ZACZYNAJOM BRAć AUTOSTOP PO AUTOSTOPiE TAKiE TO JAKiEś WSZYSTKO PANiCZNiE A JAK Są U TEJ CiOTKi TO JUż FLIM SiE ZJEBAŁ SORRY ZA SŁOWA TAKiE ALE TEN FLiM JEST TROCHE WESOŁY ALE NUDNY OGLONDAM TO TYLKO BO POLSKiE ,STARE PRL TROCHE POLDEK ROBi TEN FLiM WESOŁYM i TROCHE WARTY OGLONDANiA , ALE TEN FLiM TROCHE SŁABY , CHYBA KTOś SOBiE żARTY ROBi , TA WERSJA TEGO FLiMU TO CHYBA PRóBNA WERSJA BO NiC NiE WiDAć TERENU POLSKi i JAK WY NAZYWACiE PRZYGODY PROBLEMAMi TO LUBiCiE PROBLEMY , TEN FLIM TROCHE BAJERUJE TEż żE TAK WSZYSTKO JEST FAJNiE i PROSTO COś TU NiE GRA NAPEWNO , MOżE JUż TAM NiGDY NiE ZAJżE , KUPY DUPY SiE NiE CZYMiE ,

mrs_robinson

TAK TEN FLiM JEST TROCHE JAK BY NiE DOKŁADNY , JAK JA JECHAŁEM NAD MORZE BAŁTYCKiE POCiąGiEM Z KATOWiC W 1988 ROKU CHBA JESZCZE BYŁ PRL TO POCiąG JECHAŁ DŁUGO CHYBA 12 GODZiN i NiEKTóRE TERENY CO WiDZiALEM PRZEZ OKNO TO BYŁY TROCHE iNTERESUJąCE , A JA JAK BYM JECHAŁ AUTOSTOPEM TO JAK BYM ZATRZYMAŁ JAKiES AUTO TO JAK MNiE MOżE PODWiEść W MOJOM STRONE TO WSiADAM LEDWO UJECHALi i JUż JAKiS WYPADEK , DALEJ W TUJ CiOTKi TAM NiC NiE BYŁO CiEKAWEGO NiE UMiELi JAKOś SiE DOGADAć Z NiKiM TAKiE TO WSZYSTKO ROZWALONE PiC NA WODE FOTO MONTAż JAK TO W TELEWiZJi SAME PODRóBY AKTORZY NiE ZADOWOLENi Z ROLi CO MAJOM GRAć POSTACiE SWOJE TO TAKiE BLA BLA BLA BYLE CO i Są NAD MORZEM BAŁTYCKiM , CHYBA NiE BęDE JUż TEGO OGLONDAŁ SŁABY FLIM
KTO TO OGLONDAŁ CHYBA DZiECi SAME

mrs_robinson

TEN FLiM JEST JAKiś źLE POUKŁADANY , COś TAM BRAKUJE , NAPEWNO GWARANTUJE ,

ocenił(a) film na 8
sebulba_2

Po co tak marudzić?? I po co wymagać, żeby film dokładnie odzwierciedlał książkę? Jakie to ma znaczenie w ogóle? Film jest super i nic tego nie zmieni.

immaqueen

ludzie, przecież ten film powstał z kilku dosłownie fragmentów serialu, w którym jest zachowane bardzo dużo z książki. kiedyś się nie kręciło filmów po 2,5 godziny, jak dzisiaj. przypominam też, że nad serialem jak i filmem pieczę (scenariusz w końcu pisał!) sprawował sam autor książki, Adaś Bahdaj, a chłopak wiedział co robi:)

immaqueen

CO PANi WiDZi W TYM FLiMiE żE JEST SUPER , DLA MNiE NiE JEST ZA SUPER ,

ocenił(a) film na 7
sebulba_2

Wierność książce to z reguły wada, a nie zaleta...

gadd

JAK FiLMY Są Z KSiążEK TO KSiążKA MA WięCEJ iNFORMACJi W SOBIE , A FiLM POWiNiEN BYć OPARTY NA KSiążCE A TEN MUWi żE DUżO POZMiENiALi , TROCHE SŁABY FLiM " PODRóż ZA JEDEN UśMiECH "
NiE WiEM CZY TU JEST JAKAś CHWiLA WESOŁOśći W TYM FLiMIE CHYBA JAK Ci DWAJ iNNi JECHALi RAZEM żUKiEM TAMTEN MiAŁ FAJNą ODZYWKE SZPAD Z NiEBA SiE TROCHE UśMiAŁEM Z TEGO KOMENTAżU

gadd

NiE ROZUMiE TWOJEGO KOMENTAżA OPiSU TO JEDNAK KSiAżKi MAJOM PROBLEM i CiEżEJ PóźNiEJ NAKRęCić FiLM Z KSiążEK
OTO Ci CHDZi ?
JEST TEN FLiM TROCHE JAK BY PRóBNY RESZTA WYCięTA CZY BęDZiE ZAiNTERESOWANiE NA NORMALNą WERSJE TEGO FLiMU

sebulba_2

CZEść KOLEGO CO CZYTAŁ Tą KSiążKE " PODRóż ZA JEDEN UśMiECH "
JA NiE CZYTAŁEM KSiążKi iNO FLiM i TEż JAKOś MYśLE JAK TY O TYM FLiMiE TEN FLiM JAKiS ROZWALONY KUPY DUPY SiE NiE CZYMiE , MUSiAŁ BYć JAKiś iNNY PLAN żEBY DOJECHAć DALEJ , JA BYM ZATRZYMYWAŁ AUTA CO PODLECi i JECHAć JAK NAJDALEJ ONi ZABARDZO NiE PRóBOWALi SiE STARAć NiE PYTALi SiE ZAWSZE JEST KTOś KTO JEDZiE W Tą STRONE CO TY POTRZEBUJEż
TO WYGLąDA JAK BY SiE PRZESUWALi OD STDiA DO STUDiA A STUDiO BYŁO NAD MORZEM BAŁTYCKiM BO TO TAK WSZYSTKO SZYPKO PRZESZKOCZYLi i JUż BYLi NA MORZEM BAŁTYCKiM , COś TU BRAKUJE NAPEWNO TO SiE ZGADZAM Z TYM PANEM TEN FLiM " PODRóż ZA JEDEN UśMiECH " JEST CO NiE DOPRACOWANY , COś MU BRAKUJE NAPEWNO , MOżE JUż TEGO NiE BęDE OGLONDAŁ , MAM TE UCZUCiE JAK BYM SiE POśiKAŁ żE MNiE MAM OPiEPSZY żE TAKiE GŁUPOTY OGLONDAM ,
TU CO CHiLE JAKiS PROBLEM , JA TO BYM ŁAPAŁ OKAZJE JAK DALEKO MOżNA TO JADE i PROBUJE DALEJ ,
NAJLEPSZE SAMOCHODY CężAROWE , KTOś TEN FLiM MUśi POPRAWić BO TROCHE GŁUPi , CiężKO Mi TO TERAZ OPiSAć BO NiE MAM DOKTORATU REżYSERA ALBO JAKiEGOś KRYTYKA FLiMOWEGO , SŁABY FLiM , A MŁODA CO ZAPRASZA NA KAJAK JAKA WYGADANA CHABA COś KOMBiNUJE , żUCA SŁOWAMi JAK JAKAS PANi CO PRZEżYŁA PóŁ żYCiA , POWiNNi Ją WYCiąć ,

SOSNOWIECPOLSKA

Dziecko.
1. Wyłącz Caps-locka.
2.Naucz się gramatyki i ortografii.
3.Powiedz mi, o co w ogóle chodzi w Twoich postach.

Robin_Williams

To było do "SosnowiecPolska"

ocenił(a) film na 7
sebulba_2

3/10 to grubo za mało, ale książka rzeczywiście jest o wiele lepsza. W sumie dobrym pomysłem mogłoby być ponowne nakręcenie filmu (remake), z uwspółcześnieniem historii.

ocenił(a) film na 9
astat_2

Zdecydowanie nie! Nie wyobrażam sobie nikogo innego w roli Poldka ;) Poza tym, uwspółcześnienie historii? Kto w tych czasach jeździ autostopem? Tym bardziej dzieci ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones