PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=720559}

Pojedynek

The Duel
5,9 4 117
ocen
5,9 10 1 4117
Pojedynek
powrót do forum filmu Pojedynek

Czy nie ma pomyłki w tytule na filmwebie? Jest "By Way of Helena" jednak na oficjalnym plakacie i w trailerze widzimy "The Duel".

KLAssurbanipal

Też mnie to zastanawia, przez chwilę myślałem że tłumacze znowu dali do pieca, ale obydwa tytuły po angielsku, więc chyba naasi geniusze by na coś takiego nie wpadli. Jeżeli ktokolwiek na rozwiązanie tej zgadki, to proszę o odpowiedź, bo ja jestem chyba za głupi :D

maly_blaster

Tłumacze akurat nie wymyślają tytułów filmów, zajmują się tym specjaliści od promocji w firmach dystrybucyjnych. Co do kwestii w temacie - być może tytuł zmienił się od czasu pojawienia się pierwszej wzmianki o nim, a Filmweb nie nadążył ze zmianą

ocenił(a) film na 5
KLAssurbanipal

"By way of Helena" to był tylko tytuł roboczy. Tytuły filmów bardzo często się zmieniają podczas produkcji.

ocenił(a) film na 6
berni_

"By Way of Helena" widnieje w czołówce i na zakończenie filmu, więc chyba nie ma wątpliwości, jaki jest oryginalny tytuł angielski?

ocenił(a) film na 5
elpe13

To nie jest oryginalny, a roboczy. Poczytaj, popytaj. Nie siej propagandy.
https://www.imdb.com/title/tt2436682/releaseinfo?ref_=tt_dt_dt#akas

ocenił(a) film na 6
berni_

Pozostaje przy swoim zdaniu - wystarczy sprawdzić w samym filmie. A co to ma wspólnego z propagandą? Może warto, byś zajrzał do słownika? ;)

ocenił(a) film na 5
elpe13

Może warto nie oglądać pirackich wersji reżyserskich, tylko normalnie w kinie?

ocenił(a) film na 6
berni_

Nie piracka, a w telewizji ;)

ocenił(a) film na 6
elpe13

Konkretnie Polsat. Nie ma powodu podejrzewać, że korzystają z wersji pirackich. ;)

ocenił(a) film na 5
ocenił(a) film na 7
berni_

Nasi dali tytuł POJEDYNEK.

ocenił(a) film na 5
simonetti

The Duel to znaczy pojedynek ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones