PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34888}

Pojutrze

The Day After Tomorrow
6,8 223 283
oceny
6,8 10 1 223283
5,5 20
ocen krytyków
Pojutrze
powrót do forum filmu Pojutrze

Krzesła

ocenił(a) film na 8

Film bardzo mi się podobał, tylko dlaczego od razu zaczęli palić książki, skoro mieli pod dostatkiem krzeseł, stołów i regałów? ;)

ocenił(a) film na 7
Solve111

mogły być polakierowane i slabo się palić, a papier wiadomo, że od razu zajmie się ogniem :)

ocenił(a) film na 8
neila_callyste

Oj tam, dobra buczyna nie jest zła, a przynajmniej nie byłoby biadolenia, że się niszczy książki ;)

ocenił(a) film na 6
Solve111

Bo bez książek łatwiej się obyć niż bez krzeseł. Dziś niemal wszystkie ważniejsze książki istnieją w wersji cyfrowej. A znasz jakieś krzesła, stoły i regały, które istnieją w takiej wersji?

ocenił(a) film na 8
astat_2

No, tak, to teraz już wszystko się wyjaśniło. Zupełnie o tym nie pomyślałem ;P

ocenił(a) film na 10
astat_2

w 2004 roku digitalizacja nie była aż tak posunięta :P

ocenił(a) film na 4
neila_callyste

Polakierowane znacznie szybciej się palą, bo lakier jest łatwopalny. Kartka papieru może i łatwo się pali, ale cała książka to już znacznie gorzej, nie daje aż tak dużo ciepła i zostawia mnóstwo popiołu, więc palenie krzeseł i regałów byłoby znacznie lepszym pomysłem.
To jest właśnie jeden z wielu idiotyzmów w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
wisznu

no cóż, to treba przyjąć, że po prostu bohaterowie nie wpadli na to żeby spróbować ;)

neila_callyste

książki łatwiej przenieść niż całe meble. A chyba nie mieli czym rąbać drewna? ;>

DziadekKaziu

To tylko głupi Amerykanie mogą wymyslić że książki lepiej się palą od drewna.

ocenił(a) film na 6
neila_callyste

Lakier jest łatwo palny for your infomation

neila_callyste

Dokładnie tak jak piszesz

ocenił(a) film na 8
Solve111

Zemsta za obowiązkowe lektury :D

Solve111

To spróbuj szybko rozpalić ognisko od grubych nóg krzesła czy stołów.. Kartka najlepsza szybko się zapali i daje dużo ciepła, a że last very short to nic nie szkodzi, bo mają ich tony.

Solve111

Heh, jak w koncu Sam przyniosl krzesla I zaczal je lamac, myslalam, ze w koncy wpadli na to ze takiego mrozu na ksiazkach nie przetrzymaja, a on tylko uzyl ich, zeby sie dostac na statek:)

ocenił(a) film na 6
Solve111

Ja to bym wolał zamarznąć niż książki palić

ocenił(a) film na 8
Solve111

Zgadzam się z Tobą. Ja się też nad tym zastanawiałam, przecież drewno dłużej ciepło trzyma. Ale film mi się podoba.

użytkownik usunięty
Solve111

W ich sytuacji jest bardziej prawdopodobne, że stół czy krzesło mogło by się do czegoś przydać a książki raczej nie za to jest ich zdecydowanie więcej jak tych stołów i krzeseł - które by szybko spalili, jak by od nich zaczęli jednocześnie pozbawiając się potencjalnej możliwości ich użycia a potem i tak musieli by zacząć palić książki - racjonalniej w ich położeniu jest zacząć palić książki - bez żadnych podtekstów jakichkolwiek.

użytkownik usunięty

no tak brak możliwości edycji

poza tym w jednym pomieszczeniu mogliby zgromadzić na tym samym obszarze dużo więcej książek jak tych np stołów (gabaryty niezbyt wygodne do składowania) co dało by im więcej ciepła, ciągłego ciepła bez ryzyka opuszczania pokoju w momencie kiedy już ten spadek temperatury się zaczął - tak jak wspomniałem jest to racjonalne i dużo bezpieczniejsze i efektywniejsze podejście jeżeli chodzi o zapewnienie sobie ciepła, jego stabilności i jego długości trwania

ocenił(a) film na 6
Solve111

Prawdopodobnie na rozpałkę użyli jedynej ksiażki, która traktowała czym można palić w kominku. Pech ;)

Solve111

Bo nie mieli siekierki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones