PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34888}

Pojutrze

The Day After Tomorrow
6,8 223 261
ocen
6,8 10 1 223261
5,5 20
ocen krytyków
Pojutrze
powrót do forum filmu Pojutrze

Oglądając " Pojutrze " przypomniałam sobie , czemu nie chodzę do kina od paru miesięcy : ano bo wieje głupotą na każdym kroku , filmy okazują się zupełnie inne od tego jak je zapowiadano. Sam film jest marny aż do bólu . Pomijam tandetną fabułę , pseudofilozoficzne dialogi , wszechobecny altruizm i patriotyzm , to było do przewidzenia , skoro film robił ten sam koleś , który pozwolił wykluć się gniotowi zwanemu " Patryjota " . Ale serwowane nam banały typu : prądu nie ma na całym wybrzeżu , ale komórki działają ; stary telefon działa bo bierze prąd z linii telefonicznej (bo na pewno centralki działają ; koleś uciekający przed goniącym go szronem ; cala akcja z kominem ; wątek miłosny synka (gdy usłyszałam "stary powiedz jej co czujesz" to spadłam z fotela ze smiechu ,oraz dziesiątki innych arcyciekawych pomysłów jak choćby podwójny tulup nad rozpadlina w lodzie w pierwszej scenie , rozwalają widza minuta po minucie . Człowiek siedzi i zastanawia się co za jełop to wymyslał . Ale nawet i to bym przebolała , w koncu poszłam obejrzeć kataklizm , efekty specjalne i wizualne . I co? I g**** . Oprócz niedorobionej sceny z tornadami nad Los Angeles i widoku na Manhattan zasypany sniegem , nie ma nic wartego uwagi , zalewania woda nie licze , bo nie dosc ze krotkie bylo to jeszcze cienkie jak barszcz. Jak ktos juz napisal wszystkie efekty specjalne sa zamieszczone w trailerze ,a sam kataklizm sie konczy tak samo szybko jak zaczyna . Pojawia sie znikad , robi zamieszanie i schodzi na drugi plan by pojawiac sie sporadycznie od czasu do czasu . Tyle smiecia jest w scenariuszu , ze gdyby nie wyprawa glownego bohatera po syna do Nowego Jorku to bym pomyslala , iz ogladam melodramat a nie film katastroficzny . Zeby juz dobic pacjenta z sali , Emmerich serwuje nam scene koncowa spod znaku reklamy blendameda (-kto to jest?-to moj tata bejbe , tato tato wiedzialem ze przyjdziesz i bedziemy szczesliwi jak za dawnych lat ;usmiech;usmiech;usmiech).
Reasumujac ,marnosc nad marnosciami i wszystko marnosc .

3Grosze

Zdecydowanie przesadzasz. Nie bierzesz też poprawki na to, że film ma praktycznie dekadę, narzekając na efekty, które są bardzo dobre jak na tamten rok. Być może wypadało by zobaczyć film w jakości HD ? Tak samo nie bierzesz poprawki na to, że nie każdy film jest kręcony po to aby być arcydziełem wszechczasów, i mocne trzymanie się logiki nie jest konieczne, tym bardziej że chcąc się tego trzymać nie można by zrealizować niektórych motywów. I tak pod względem logiki wypada dużo lepiej niżeli dzisiejsze filmy katastroficzne.

Z tym "powiedz jej co czujesz" dlaczego spadłaś z krzesła ? Co w tym takiego niedorzecznego ?
Ponad to Twoja opinia jawi się w hejterskim tonie, skupia się tylko i wyłącznie na wadach szukanych na siłę, i nie zbyt udolnych próbach wyśmiania sytuacji przedstawionych w filmie. Cóż, jeżeli ktoś chce coś tępić, nie mówi o dobrych stronach.
A tytułową niedorzecznością to jest Twoja ocena 1. Zdecydowanie ta produkcja nie zasługuje na jedno oczko. Brak Ci obiektywności.

ocenił(a) film na 3
Zetnakatel

no i co z tego że ma dekadę... zobacz na terminatora 2 który powstał 20 lat temu albo na aliena 2 który powstał 27 lat temu... efekty specjalne kładą na łopatki zarówno "pojutrze" jak i najnowsze filmy :)

prox81

ale co Ty porównujesz. W T2 z animacji komputerowej masz aby T1000, i bąbel czasowy, dwa elementy, w Aliens, w zasadzie w ogóle nie ma animacji komputerowej, a w Pojutrze masz koniec świata. Za czasów dwóch przytoczonych przez Ciebie filmów w ogóle by się nie dało nakręcić czegoś takiego jak Pojutrze, także o czym my tu w ogóle mówimy.

ocenił(a) film na 3
Zetnakatel

no dałem Ci jasno do zrozumienia że nie ważne czy film ma rok.. dwa czy trzydzieści.. bo Jak widać i 30 lat temu można było robić genialne efekty specjalne i nie wyskakuj mi tutaj ze słowem "animacja"

prox81

ale zrozum że do Pojutrze nie da się nie zrobić animacji bo taka jest tematyka filmu o tym cały czas mówie.

ocenił(a) film na 3
Zetnakatel

raczej nie "tematyka" a "scenariusz"

ocenił(a) film na 3
Zetnakatel

no i co z tego że ma dekadę... zobacz na terminatora 2 który powstał 20 lat temu albo na aliena 2 który powstał 27 lat temu... efekty specjalne kładą na łopatki zarówno "pojutrze" jak i najnowsze filmy :)

ocenił(a) film na 3
Zetnakatel

no i co z tego że ma dekadę... zobacz na terminatora 2 który powstał 20 lat temu albo na aliena 2 który powstał 27 lat temu... efekty specjalne kładą na łopatki zarówno "pojutrze" jak i najnowsze filmy :)

ocenił(a) film na 6
3Grosze

Mierzi cię fakt, że mimo braku prądu telefony nie działają ale takim Skazanym na Shawshank, gdzie facet przez naście lat drąży młoteczkiem tunel w ścianie i nikt tego nie zauważa wydaje ci się naturalne i dajesz 10.

ocenił(a) film na 7
rock79

Ale te stare telefony tak naprawde działają jak i zresztą konwertery anten satelitarnych.

ocenił(a) film na 5
3Grosze

Oczywiście, że dużo tu przesady, a ocena filmu Patriota, który nijak się ma do Pojutrze, zdenerwowała mnie bardzo. Ocenę 1 także uważam za mocno zaniżoną. Niezmienia to jednak faktu, że film jest strasznie naciągany i po prostu średni. Swego czasu, po pierwszym obejrzeniu, oceniłem go na 7, ale musiałem zweryfikować ocenę do 5.

ocenił(a) film na 7
3Grosze

I to pisze osoba która oceniła 'Gladiator" 10/10;)
Pozdrawiam i wiecej radosci z kina zyczę;)

ocenił(a) film na 4
Berith7777

Cześć.
Oglądałem ten film od środka jakoś, ale tyle wystarczy żeby stwierdzić że jest to po prostu tanie, naciągane kino akcji. Najbardziej niewiarygodna scena to ta wspomniana przez Ciebie z ucieczką przed mrozem. No i czy zamiast tych książek nie mogli palić mebli ?
Tak samo nie chce mi się wierzyć że w takim lichym namiociku było by im tak przytulnie na herbatkę jak to było po apogeum tej burzy śnieżnej.... mroźny wiatr, ekstremalne niskie temperatury to ciągła walka o życie, a nie angielska herbatka na środku lodowca. Jake Gyllenhaal - lubie filmy z tym aktorem, ale samą obsadą nie można się obronić.

ocenił(a) film na 7
natan_

Ten post powinien chyba być skierowany do założycielki tematu;)

ocenił(a) film na 7
natan_

"Hachi: A Dog's Tale" 5/10,dlaczego tak niska ocena?

ocenił(a) film na 4
Berith7777

Tak post do autorki wątku, nie ten odnośnik kliknąłem.

A co do Hachi, ten piesek jest bardzo fajny, poczciwą ma mordkę, ale takie historie i wyciskacze łez są nie dla mnie, nigdy nie były. To wynika z mojego innego patrzenia na ludzi i rzeczywistość. Jako bajeczka dla dzieci wypada bardzo dobrze - silny emocjonalny związek, właściwie przyjaźń z czworonogiem, tęsknota.... do przewidzenia. Jako poważny film o czymś wypada średnio. Zabawiając się konwencją i zamienić tego psa na jakiegoś zapchlonego burka, nikt by na takiego psa nie zwrócił uwagi nawet jak by tam zamarzł przed uczelnią, ewentualnie hycel. Film stracił by atrakcyjność. A tak to mamy pięknego rasowego i dodatkowo niesamowicie wrażliwego, bogato usposobionego fenomena, który gdyby był człowiekiem zapewne pisał by bestselerowe powieści i uwiódł z tysiąc niewiast.

ocenił(a) film na 7
natan_

Żałuję,że zapytałem,ale dzieki za odpowiedz.
Pozdrawaim.

ocenił(a) film na 4
Berith7777

Dlaczego żałujesz ?

ocenił(a) film na 7
natan_

Bo to co przeczytałem...brak mi słów.

3Grosze

Dobre.Nie tylko troll ale na dokładkę wzorcowy no life.Bardziej katastroficzne od filmu musi być Twoje życie...Smutne co internet robi z dziećmi.Wyjdź z pokoiku dziewuszko.

3Grosze

'Pluton' 3/10 ???...@#%!@?<@ nawet dla trolla to świętość.

ocenił(a) film na 5
martinpas

o losie :)))

ocenił(a) film na 8
3Grosze

Patriota gniotem? tak samo jak: Piękny umysł, Podziemny krąg, Dzień niepodległości, Django, Milczenie owiec, braveheart, Incepcja, Bogowie ulicy... uważam że Twoja albo nie, twoja ocena jest gniotem. Powinna być możliwość blokowania oceniania niektórym osobą ponieważ chyba chcą wyładować na filmwebie frustracje życiową i niepowodzenia. Nie każdemu film musi się podobać i nie każdy musi być filmem zachwycony ale rzucanie 1 jak i 10 na prawo i lewo... Cieszę się, że się nie znamy tak w skrócie ;)
Nie pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
dywelski

dzięki za chyba niezamierzony komplement (że myślę).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones