PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 742
oceny
7,4 10 1 154742
6,6 36
ocen krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

Prof. Ireneusz Krzemiński - Z Heleną Datner stworzyliśmy typologię postaw antysemityzmu:
tradycyjny i nowoczesny.

- Profesorek naczytał się "Main Kampf"? Czy to nie Hitler segregował ludzi na złych i gorszych:
"Żyd dzieli marksistowską organizację masowej Światowej nauki na dwie kategorie, które
pozornie rozdzielone - naprawdę tworzą nierozłączną całość; są to - ruch polityczny i
gospodarczy."?


Prof. Ireneusz Krzemiński - Wyliczałem to kiedyś z danych z 2002 r., ok. 10 proc. badanych
"wpadało" do przegródki "antysemici" obu rodzajów.

- A co wpadło do przegródki rasistowskie badania za pieniądze polskiego podatnika?


Prof. Ireneusz Krzemiński - Hasło "Polak katolik" pasuje do niego najbardziej, wiąże się z bardzo
wyraźnym poparciem dla polityki zwanej "narodową", która szermuje hasłem niezależności i
uważa, że interes narodowy oznacza maksymalną samodzielność i oddzielność, by tak rzec,
Polski na arenie europejskiej.

Profesorek propaguje antypolski i antykatolicki rasizm? Czemu tak nas nienawidzi?


Prof. Ireneusz Krzemiński - Teraz to się układa we wzorzec: im ktoś jest częściej w kościele, tym
częściej jest antysemitą.

- To prawda. Teraz to się układa we wzorzec: im ktoś więcej opiera badania naukowe na
antypolskim i antykatolickim rasizmie, tym częściej jest profesorem, np. jak w tym przypadku, UW.


Prof. Ireneusz Krzemiński - ... czyli oni nabywają niejako antysemityzm z wiekiem.

- To także ciekawe sformułowanie. Ciekawe w jakim wieku dorasta się do antysemity?


Prof. Ireneusz Krzemiński - O. Rydzyk i jego rozgłośnia stworzyli tę narodowo-katolicką
orientację.

- Patriota i katolik, największym wrogiem profesorka?


Badanie dla profesorka realizowała Pracownia Badań Społecznych w Sopocie. Badanie
sfinansowane zostało z grantu Narodowego Centrum Nauki - państwowa agencja z siedzibą w
Krakowie, ... finansuje badania podstawowe, czyli prace eksperymentalne lub teoretyczne
podejmowane przede wszystkim w celu zdobycia nowej wiedzy o podstawach zjawisk i
obserwowalnych faktów, bez nastawienia na praktyczne zastosowania ani użytkowanie.

Doszliśmy w końcu do źródła. To ci niedobrzy Polscy finansują ze swoich podatków, antypolskie
i antykatolickie, rasistowskie badania.

jowisz_jupiter

Jednym słowem, nasze podatki służą do segregacji rasowej dokonywanej na Polakach.

skarbekzgor

Pokłosie, co prawda nie dorównuje niemieckim paszkwilom antypolskim, ale jest cennym elementem w dziele eksterminacji Polaków. Współdziałanie Hanny Gronkiewicz Waltz, w zakresie zmatolenia młodzieży polskiej, jak i ministra Sikorskiego, w zakresie szerokiej popularyzacji antypolskich kłamstw na całym świecie, w oparciu o podległe mu jednostki organizacyjne MSZ, należy uznać za wielce pomocne we wspomnianym procesie eksterminacji narodu polskiego.

http://wpolityce.pl/polityka/144845-twoje-dziecko-tez-obejrzy-poklosie-warszawsk i-ratusz-nakazal-spedzanie-uczniow-na-film-pasikowskiego

http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/102097,wciskaja-ludziom-poklosie-gdzie-sie -da

ocenił(a) film na 1
jowisz_jupiter

swego czasu większość wykładowców w UW była żydami

krzysiek1308

"Swego czas" brzmi b. asekuracyjnie. Żeby nie powiedzieć asekurancko. Żeby nie pomyśleć - zaprzańsko.

zweistein

Więc swego czasu tylko, czy nadal "większość wykładowców w UW to żydzi"? Zapraszanie zbrodniarzy w rodzaju Baumana może jedynie potwierdzać, że wile uniwersytetów ma prożydowski i antypolski, rasistowski charakter.

ocenił(a) film na 1
trolbet

Ich działalność w zasadzie opiera się wyłącznie na prowokacjach: walka z Kościołem Katolickim, gloryfikowanie właśnie takich typów jak Bauman czy Bartoszewski, filozofia gender i Środa, zwiazki kazirodcze i Hartman itd. Pozdrawiam

krzysiek1308

Przygotowują grunt do planowanej kolonizacji Polski przez izraelskich żydów. Fakt, że żydzi z Rosjanami w latach 1939-41 wymordowali ponad milion Polaków za ich polskie pochodzenie, nie wróży nic dobrego. Podobnie zresztą jak żydowskie rzezie na Palestyńczykach.

trolbet

Jak jest skala zjawiska? Ilu Żydów w przeciągu ost. lat osiedliło się w Polsce?
Nie za łatwe pytanie? ;)

trolbet

Baumana zaprosili? Faktycznie, tylko Żydzi byliby zdolni do takiej zbrodni ;))

ocenił(a) film na 5
jowisz_jupiter

Hahah i tam takich głupot na tym UW uczą ? to nie dziwne że wszyscy za robotą wyjeżdzają bo z kwalifikacjami ludzi którzy tam sie kształcą to można raczej sie załamać niż znależć zatrudnienie.Sam zresztą na UW studiowałem ale poszedłem po rozum do głowy i sie przekwalifikowałem na PW>

ocenił(a) film na 1
jowisz_jupiter

Krzemiński dokładnie wie, co robi. Tak ma prowadzić narrację, by jakakolwiek krytyka żyda była przestępstwem. By nawet nie można było pisnąć, że nasze interesy są sprzeczne z interesami żydów. My goje mamy się im kłaniać w pas, przekazać kraj, mieszkać pod mostami albo w lasach i służyć zgodnie z naukami Talmudu.

robokopo

Ochłoń, biedaku, weź prysznic, aspirynę, termos na głowę może, pled na nogi?

ocenił(a) film na 1
zweistein

Nie są mi potrzebne rady żyda. Udzielaj ich w Izraelu.

robokopo

W takim razie do lekarza - Aryjczyka. Tylko weź ze sobą zaświadczenie o nieżydowskim pochodzeniu, tak na wszelki wypadek, gdyby lekarz okazał się podobny mentalnie do ciebie ;)

ocenił(a) film na 1
zweistein

Nie interesują mnie: 1) rady żyda, 2) oceny żyda.

robokopo

To wiem, bo już pisałeś po wielokroć, że gówno cie interesuje. Zapomniałeś? ;)

1. Żydem jestem takim jak ty. Czyli...? (wiem, to za trudne)
2. Gdybym był Żydem, a nie ufałbyś moim ocenom/radom, właściwą osobą mogącą ocenić twój stan fizyczny i psychiczny (czy na pewno w tej kolejności?) byłby zaufany aryjski lekarz.
3. Aryjski lekarz pałający do Żydów podobną do twojej zoologiczną nienawiścią mógłby zażądać twojego certyfikatu nieżydowskości.
4. Każdy szczery Aryjczyk, zaniepokojony zdrowiem swego rasistowskiego współbrata, udzieliłby ci podobnych porad

ocenił(a) film na 1
zweistein

Ty się przyjrzyj, jeżeli mówisz o czystości rasowej, czystkach rasowych, swojemu kochanemu Izraelowi. Nie ma na świecie drugiego tak RASISTOWSKIEGO państwa. Nawet III Rzesza była w porównaniu z Izraelem oazą wielokulturowości.

robokopo

III Rzesza jako oaza? ;) Tu chyba nawet lekarz-Aryjczyk nie pomoże.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Tak, tak... Niestety taki jest wasz bezcenny Izrael... Tak jak powiedział Recep Erdoğan: Those who condemn Hitler day and night have surpassed Hitler in barbarism... i nie tylko... Oczywiście Netanjachuj nie omieszkał go dla zasady nazwać "antysemitą" (a nuż się przestraszy i będzie potulny)... Jednak Erdoğana to gówno obchodzi. Tak że... następny straszny "antysemita" przeciw dobrym i uciemiężonym Żydom... Ależ wam współczuję...

robokopo

Naprawdę trudno mi ci pomóc, nie mam odpowiednich kwalifikacji. Tylko doświadczony lekarz (Aryjczyk, który na dodatek nie jest wielbicielem III Rzeszy, więc niełatwo będzie go znaleźć) jest władny podjąć odpowiednie kroki, które mogłyby poprawić twój stan psychiczny. Choć, nie ukrywajmy, stan jest krytyczny.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Żyd nieustępliwe ciągle swoje, ciągle swoje. Tak jak mówiłem, nie znam Żyda, który by ustąpił choć na milimetr. Nie wróży wam to dobrze na przyszłość...

robokopo

Ty w ogóle żadnego Żyda nie znasz, oprócz tych z twoich rozpalonych (nomen omen) antysemickich fantazji.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Znam, znam. A "antysemityzm", już mówiłem, GÓWNO mnie obchodzi. Nie jesteście i nie będziecie świętymi krowami, którym wszystko wolno. Nikt nie będzie padał przed wami na ryja na zaklęcie pt. "antysemityzm".

robokopo

No to wymieniaj swoich znajomków Żydów.
A że masz ryja nie wątpię absolutnie.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Chyba zupełnie oczadziałeś, żydzie. Ja tutaj piszę, co ja uznam za stosowne. Na pewno nie będę tu wypisywał żadnych nazwisk oprócz tych znanych publicznie.

robokopo

Jeśli twoi Żydzi są takimi Żydami jak ja, to nie znasz żadnego Żyda, biedaczku.
W istocie, jeśli "znasz" jakichś Żydów z mediów, to nie tyle znasz tych Żydów, co swoje o nich antysemickie wyobrażenie.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Ja dobrze wiem, kogo ja znam i jak oceniam tych, których znam. Ty nie będziesz mi wmawiał jak typowy Żyd swojej opowieści z morałem: "bulić Żydom".

robokopo

Sorry, kolego z żydowską gorączką, ale gdzie masz te moje nawoływania "Bulić Żydom"? No po co tak kłamać?
Podtrzymuję: nie tyle znasz realnych Żydów, co swoje antysemickie wyobrażenie o tym, jacy to straszni ci Żydzi (jejku, jejku).

ocenił(a) film na 1
zweistein

Wiem, wiem... Waszych żądań dotyczących majątku bezspadkowego ofiar Holocaustu też nie ma. Was nie ma, waszych interesów, prób wyłudzania majątku nie ma. Nie zajmować się tym. Cicho siedzieć.

robokopo

Wiesz? No to jakich "waszych", koleżko?
Jestem takim samym Żydem jak ty. Wnioski?

ocenił(a) film na 1
zweistein

Nie operuję kategorią "żydowskiego wniosku", "żydowskiego morału", więc niczego nie wskórasz u głupiego (z definicji, talmudycznej definicji) goja...

robokopo

Nie operujesz? Pewnie. Niby jak felczer ma operować?
Wniosek nie ma być żydowski, tylko logiczny. Co w twoim przypadku jest postulatem nad miarę, fakt.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Tak, tak... Czym skorupka za młodu nasiąknie (Talmud), tym na starość trąci (buta, pycha, pewność siebie, nieustępliwość, pogarda dla gojów, nacjonalizm, szowinizm przechodzący w faszyzm)...

robokopo

Jestem takim Żydem jak ty. Czyli kogo dotyczy powyzszy opis, tak nieprzyjemny w klimacie? No, no...?

ocenił(a) film na 1
zweistein

No cóż... Gówno mnie to obchodzi, że "wpis jest nieprzyjemny w klimacie". Jak was widzą, tak was piszą... Nikt wam nie broni się zmienić. Nie potraficie, otrzymujecie odpowiedź.

robokopo

Że gówno lubisz, nie musisz w kółko pisać, naprawdę już sobie utrwaliłem.
Jestem takim Żydem jak ty sam. Więc kogo widzą jak piszą?
Wnioski? Nieżydowskie może?

ocenił(a) film na 1
zweistein

To sobie jeszcze utrwal, że nie uda ci się wszystkim narzucić swoją narrację.

robokopo

Ojej, jakie ty znasz trudne słowa, najpierw gówno, teraz narracja... Prawdziwy intelektualista.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Nooo... Wyobraź sobie, że opowieści talmudyczne o tym, jacy to wy jesteście geniusze w porównaniu z nawozem historii w postaci gojów, to gówno prawda...

robokopo

Akurat po rozmowach z tobą te "opowieści" wydają się nadzwyczaj trafne. ;)
Właściwie niekoniecznie Żyda trzeba z tobą konfrontować, wystarczyłby każda, nawet średnio lotna jednostka narodowości dowolnej, żeby odnieść sukces na tym polu.

ocenił(a) film na 1
zweistein

Typowa żydowska buta.

robokopo

Trzeźwa ocena sytuacji, niestety.

ocenił(a) film na 1
zweistein

No właśnie. Przez wieki w Europie was trzeźwo oceniano i przepędzano na cztery wiatry.

robokopo

Jakich "was"? Jestem takim samym Żydem jak ty. Zapomniałeś? ;)
Hitler też "trzeźwo" potraktował Żydów, jak uważasz?

ocenił(a) film na 1
zweistein

Hitler tak potraktował Żydów jak wy od 1948 traktujecie Palestyńczyków. Dlatego tak wielu ani myśli wam współczuć.

robokopo

Naprawdę chcesz powiedzieć, że Żydzi prowadzą celową i masową eksterminację narodu palestyńskiego na

ocenił(a) film na 1
zweistein

Tak, to chcę powiedzieć. Skala się nie liczy. Przypomnę choćby działalność tzw. Hagany tuż po II wojnie światowej, kiedy to niby żeście tak strasznie cierpieli z powodu traumy po Holocauście. Nie przeszkadzało to wam jednak stosować akty terroru. Chcieliście, żeby się was bali, żeby Palestyńczycy sami wynosili się i zostawili wam domy i ziemię. Podobnie było z Mavi Marmara. To nie była żadna pomyłka. Doskonale wiedzieliście, że tam jest tylko pomoc humanitarna. Ale wy chcecie, by każdy się was bał, by nikt nie dostarczał pomocy humanitarnej Palestyńczykom. Żeby oni tam zdechli z głodu i chorób. W to wam graj.

robokopo

Nie liczy się skala? Niby od kiedy? Dla ciebie nie ma znaczenia, czy ginie 100 cywili podczas działań wojennych, czy też morduje się z premedytacją milion, albo trzy - nie oszczędzając ani kobiet, ani dzieci? Możesz potwierdzić? ;)

Nie odpowiedziałeś, jak uważasz : czy Hitler postępował wobec Żydów "trzeźwo"?

ocenił(a) film na 1
zweistein

Dla mnie nie liczy się skala od wtedy, kiedy ja zadecyduję.

Żydzi też nie szczędzą kobiet i dzieci. Państwo Izrael jest tak samo bestialskie jak III Rzesza. Różni was tylko rozmach. Perfidia z kolei przemawia znacznie na waszą niekorzyść. W III Rzeszy bowiem nikomu nie przyszło do głowy mordować i jednocześnie kreować się na jedyne ofiary tak, jak wy to robicie bez mrugnięcia okiem.

robokopo

"Dla mnie nie liczy się skala od wtedy, kiedy ja zadecyduję."

Wiem, wiem... O wszystkim sam decydujesz, bo jesteś najmądrzejszym maluszkiem na świecie. Zadecydowałeś już , czy Ziemia jest okrągła, czy może należy oczekiwać innego werdyktu?

Nie odpowiedziałeś, jak uważasz : czy Hitler postępował wobec Żydów "trzeźwo"?

A, bo byłbym zapomniał - jestem takim samym Żydem jak ty. Upominam się o aryjskie wnioski wynikające z tego radosnego lub ponurego faktu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones