PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624892}
7,4 154 653
oceny
7,4 10 1 154653
6,5 34
oceny krytyków
Pokłosie
powrót do forum filmu Pokłosie

...że jego akcja przeniosła się na fora i portale internetowe, i dzieje się w rzeczywistości.
Zwolennicy filmu gotowi są odszukać i z szacunkiem pochować ofiary wojennych mordów, a przeciwnicy najchętniej powiesili by tychże na drzwiach od stodoły.
Ta cała kłótnia w internecie świadczy tylko o tym, że Pasikowski trafił w dziesiątkę, pokazał prawdę o nas Polakach, a prawda jak widać wielu w oczy kole...

tentego

"pokazał prawdę o nas Polakach" akto jak nie ty swiety walenty??

ocenił(a) film na 7
gemini300

Stoicie tu jednak jak te wieśniaki z filmu, gotowi zaszlachtować każdego kto się odezwie, więc chyba to prawda. Ty idealnie pasujesz do tej roli, z tą różnicą że postacie u Paskowskiego są fikcyjne, a ty jesteś prawdziwy. Mógłbyś zagrać u niego z marszu, bez znajomości tekstu i roli, tylko ci widły w rękę dać.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
gemini300

No i właśnie o istnieniu takich jak ty napisałem w pierwszym poście.
Pokłosie to nie jest film dokumentalny, ani film faktu, ale świetnie pokazał, że w naszym narodzie są takie jak ty (celowo małą literą) zacofane buraki, które bez wnikania w cokolwiek chwycą za widły, bo nie potrafią samodzielnie myśleć.

tentego

Możesz powstrzymać się od obrażania na forum?

trolbet

Takiego, jak wyzywanie innych od pożytecznych idiotów albo agentów żydowskich - czy może innego? ;)

zweistein

Masz problemy z przeczytaniem postu "tentego"? Poproś go może ci zreferuje.

[do :tentego"]: Możesz powstrzymać się od obrażania na forum?

trolbet

Ale dlaczego oczekujesz zachowania takiego, którego zawzięcie nie praktykują koledzy-antysemici?
Zaraz... a może do nich tez masz o to zal? ;)

zweistein

Możesz przytoczyć jakieś antysemickie wypowiedzi? "Kocham żydów" jest także antysemickie?

[do "tentego"]: Możesz powstrzymać się od obrażania na forum?

trolbet

Mam ci szukać antysemickich wątków w dyskusji, w której nienawiść do Żydów wylewa się ze wszystkich stron? To chyba nieśmieszny żart, kolego-antysemito?

PS. Nie. "kocham Żydów" nie jest antysemickie. serio miałeś wrażenie, ze może być?

zweistein

A kibicowanie polskiej drużynie narodowej (np. w piłce nożnej) to antysemityzm?

trolbet

Też masz wrażenie, że to pytanie jest idiotyczne, czy jestem osamotniony?

tentego

Dlaczego obrażasz ludzi? Dlaczego jątrzysz?

trolbet

Może dlatego, że podobno gwałt się gwałtem odciska?

zweistein

Jakoś tego nie widać. Możesz powiedzieć jak "tentego" został zgwałcony?

trolbet

Taka metafora językowa, miszczu. No tak, przecież Polak tego nie może wiedzieć. Konkretnie: niedouczony Polak. Bo ja z tym nie mam problemu. Czyli... (pokwapisz się z dopowiedzeniem - co z tego wynika?)

zweistein

OK

[do tentego]: Dlaczego obrażasz ludzi? Dlaczego jątrzysz?

użytkownik usunięty
tentego

O jakim pochowaniu wojennych ofiar mówisz? Przecież w Jedwabnem nie zrobiono ekshumacji do dziś i to nie dlatego, że sprzeciwiali się jej jacyś antysemici.

Czy ofiary z Jedwabnego, które nie mogą się doczekać ekshumacji i pogrzebu, Ciebie nie obchodzą?

ocenił(a) film na 4

Jakby ich tak obchodziły ofiary tego niemieckiego mordu to by nawet dali dotacje na tą sprawę albo sami by się zgłosili do pomocy w tym godnym pochwały uczynku. Ale ich to nie obchodzi - wycierają sobie nimi swoje gęby tylko po to żeby pluć na inaczej myślących od siebie oskarżając ich o jakiś zoologiczny antysemityzm wypity z mlekiem matki. A że w trakcie ekshumacji odkryto że ofiary mają ślady po kulach z charakterystycznej niemieckiej broni niedostępnej polskiemu chłopstwu więc wolą żeby kości zabitych gniły pod błotem i zachwycać się bajkami pokroju "Pokłosia".

ocenił(a) film na 9
tc1987

Masz dostęp do sieci, dowiedz się dlaczego dla wierzących Żydów miejsce spoczynku jest nienaruszalne.
Myślę że taka prosta rzecz jak szukaj w google cię nie przerośnie.

użytkownik usunięty
dardre

Z tą absolutną nienaruszalnością "miejsca spoczynku" to bezczelne kłamstwo. W ważnych wypadkach, np. zwłok zakopanych przez mordercę (a tak jest w Jedwabnem), zawsze można dokonać ekshumacji i badań. Naprawdę uważasz, że w Izraelu policja nie rusza zwłok i nie dokonuje ich sekcji?

Trochę ciężej jest z przenoszeniem cmentarzy. Ale też się da. W USA dziesiątki (o ile nie setki) cmentarzy żydowskich zostały przeniesione, bo miasta się rozrastały. Jak myślisz, gdzie 150 lat temu nowojorscy Żydzi grzebali zmarłych i co tam jest dzisiaj? Sprawdź, skoro taki jesteś biegły w google.

I takie pytanie na zakończenie? Czy my żyjemy w państwie wyznaniowym żydowskim? Czy u nas obowiązującym prawem jest żydowskie prawo religijne? W końcu jakie by najdziwniejsze to prawo nie było, dla polskich władz nie powinno mieć ono najmniejszego znaczenia w wykonywaniu czynności śledczych, do których one są zobowiązane wobec każdego zamordowanego niezależnie od jego narodowości.

ocenił(a) film na 9

....ty zdaje się biegły nie jesteś w niczym, nawet w łganiu. Choć łżesz bez ustanku.
Tragicznie nieudolny z ciebie manipulator, przenoszenie cmentarzy to nie ekshumacje.

użytkownik usunięty
dardre

Jak można przenieść cmentarz bez ekshumacji zwłok i to masowej? Zastanów się kretynie zanim coś głupiego napiszesz.

użytkownik usunięty
dardre

I jeszcze jedno ty biegły googlarzu. Tu masz ogłoszenie izraelskiej firmy pogrzebowej, która oferuje ekshumacje żydowskich zwłok na całym świecie

"We also arrange exhumations anywhere in the world for the purpose of transferring the mortal remains to Israel"

http://www.israelburials.com/

Dalej będziesz łgał, że ekshumacje są absolutnie wykluczone?

ocenił(a) film na 9

A teraz się dowiedz jeszcze "bystrzaku" jak wygląda taka ekshumacja.... :F
Zdaje się że słyszysz dzwony, ale w który kościele to już jest dla ciebie zagadka.....

użytkownik usunięty
dardre

A co, istnieje może ekshumacja bez wyciągania zwłok? Weź się nie pogrążaj...

Poza tym to wszystko są detale związane z kłamstwem, które miało usprawiedliwić fakt niedokonania ekshumacji.

Natomiast jest niezaprzeczalnym faktem, że żyjemy w państwie, w którym nie obowiązuje religijne prawo żydowskie, zresztą rozmaicie przez rozmaitych żydów interpretowane. I władze tego państwa nie dopełniły obowiązków wynikających z faktycznie obowiązującego prawa.

ocenił(a) film na 9

...pogrążaj...? :D
Człowieku swoją głupotą mógłbyś obdzielić dwudziestu chłopa i wciąż byłbyś najgłupszym z nich.
Napisałem przecież, "dowiedz się jak wygląda taka ekshumacja" Czy może się dowiedziałeś i nie pasuje to do twoich kłamstw...

użytkownik usunięty
dardre

O widzę, że już nie masz nic do powiedzenia poza pluciem jadem. No to najlepszy dowód, że mam rację. Gdybyś miał jakiś argument, to przecież z radością byś go tu wykrzyczał i powtórzył pierdylion razy. Ale nie masz.

ocenił(a) film na 9


Musiałbym być tobą żeby pierdylion razy wklejać ten sam spam w kółko. Bo nikt tych twoich bredni nie czyta.
Więc jednak przerasta cię używanie funkcji szukaj. Nie dziwie się.

użytkownik usunięty
dardre

Ekshumacja to ekshumacja. Nie ma ekshumacji, którą są "ekshumacjami inaczej". To po prostu fizycznie niemożliwe.

A masz coś do powiedzenia w ZASADNICZEJ sprawie, to znaczy w sprawie złamania polskiego prawa, które nakazuje przeprowadzenie ekshumacji w wypadku ofiar zabójstwa?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
dardre

"gnidach takich jak ty.", "takie wszy jak ty"

Więcej proszę, więcej! Twoje bezsilne zapluwanie się to miód na moje serce.

ocenił(a) film na 9

:))) Bezsilne powiadasz, a co ci innego zostało kłamczuchu....

użytkownik usunięty
dardre

"kłamczuchu..."

Tym razem słabo. Poprzednio twoje nazistowskie słownictwo było bujniejsze. Gnidy, wszy - tak właśnie naziści mówili o Żydach. Jak podejrzewam, ten język zachował się w rodzinach szmalcowników.

ocenił(a) film na 9

....mnie do swojego stadka nie mieszaj....

użytkownik usunięty
dardre

To nie ja piszę o ludziach "gnidy", "wszy". Teraz już się nie zapieraj. Za późno. A rączka też ci sama w górę idzie jak widzisz 5 piw?

ocenił(a) film na 9

Nie pisałem tego do ludzi tylko do was.
Bydło, to dla tobie podobnych też za wysokie progi.
Pozostaje robactwo, tylko tak można nazwać łajzę która zaprzecza zbrodniom dokonanym na kobietach i dzieciach. Bo jego dziadek się przy tym wzbogacił.
Jesteś gnidą i tupanie nic tu nie zmieni.

użytkownik usunięty
dardre

"Nie pisałem tego do ludzi tylko do was."

Naziści zawsze jakichś ludzi nie uważają za ludzi. Tak to właśnie dokładnie działa. Żydzi = robactwo itp. Dużo się od tego swojego dziadka-szmalcownika nauczyłeś.

ocenił(a) film na 9

Nie ja przecież twojego dziadka nie znałem.....

użytkownik usunięty
dardre

Oczywiście, że mojego dziadka nie znałeś. Gdybyś znał, to byś się dowiedział, że o żadnych ludziach nie wolno mówić "gnidy", "wszy", "robactwo". Ale to nie jest dla ciebie usprawiedliwienie, że dziś używasz nazistowskiego języka.

ocenił(a) film na 9

łżesz na okrągło więc nikogo nie nabierzesz na swojego "uczciwego" dziadka.

użytkownik usunięty
dardre

Już tutaj dałeś najlepsze świadectwo swojego domowego wychowania: "wszy", "gnidy", "robactwo", "Żydki". Nie trzeba nawet komentarzy. Wszystko widać jak na dłoni

ocenił(a) film na 1
dardre

Nawet najbardziej podła wsza w stadzie, ma więcej godności i rozumu niż ty , mój biedny dardre, więc nie porównuj na przyszłość ludzi do tych małych stworzonek, bo nawet do nich ci dużo brakuje.

ocenił(a) film na 9
HRA

Piszesz to jako wesz? Nie pochlebiaj sobie.

ocenił(a) film na 1
dardre

Ze smutkiem piszę to o tobie misiaczku.

ocenił(a) film na 9
HRA

Czułości zostaw dla swoich. Nie gustuję w gnidach.

ocenił(a) film na 1
dardre

Wiem, wiem. Wszystkie dziewczyny tak się do ciebie zwracają. Ja tam im się nie dziwię.

ocenił(a) film na 9
HRA

Pewnie już się przyzwyczaiłeś.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tentego

Zapewniam cię, że przeciwnicy tego paszkwilu są zwolennikami "odszukania i pochowania z szacunkiem ofiar wojennych mordów". Tym bardziej, że wynika to z polskiego prawa. Ekshumacja, powinna nastąpić we wszystkich przypadkach, gdzie żydzi czy też inne antypolskie nacje (Niemcy, Rosjanie), opluwają jadem nieskazitelny wizerunek Polaka w czasie II WŚ.

Zwyrodniała wizja pasikowskiego paszkwilu, wywołuje sprzeciw polskiego społeczeństwa, z uwagi na kłamliwą i nierealną fabułę. Nierealne jest chociażby możliwość przejęcia niemieckiego majątku przez polskich włościan. Już w 1942, cały żydowski majątek, był w niemieckich rękach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones