PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=494390}

Pokolenie nienawiści

La Journée de la jupe
6,5 760
ocen
6,5 10 1 760
Pokolenie nienawiści
powrót do forum filmu Pokolenie nienawiści

Widok nauczycielki, która już miała wszystkiego dość i była bezradna w stosunku do buntowniczej klasy ukazywał jak trudno jest zapanować nad współczesną młodzieżą. Po mimo, że groziła uczniom bronią to ja jednak miałem przekonanie, że ona stara się ich czegoś nauczyć. Chodzi mi tu głównie o szacunek dla innych (cała klasa jest zróżnicowana kulturowo co może powodować konflikty). Ogółem film był bardzo pouczający ale również bardzo wzruszający. Kiedy tak na to popatrzeć, to nie wiadomo, czy w naszej szkole pewnego dnia jakiś nauczyciel nie wytrzyma i nie weźmie sprawy w swoje ręce. Tak czy inaczej - warto obejrzeć! :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6

Mnie się wydaje, że w tym filmie chodziło o uzmysłowienie mniejszościom, że szacunek i tolerancja działają w dwie strony; że nie wystarczy jedynie legitymować się określonym pochodzeniem/ wyznaniem/ kolorem skóry, ażeby automatycznie wywoływać u innych określone zachowania. I, skoro do niektórych uczniów nie dotarło to "po dobroci", nauczycielka postanowiła wykorzystać swoje 5 minut i wpoić im tę wiedzę w inny sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones