PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690820}

Pokot

6,2 71 553
oceny
6,2 10 1 71553
5,3 39
ocen krytyków
Pokot
powrót do forum filmu Pokot

Po tym filmie uświadomiłam sobie, że jedzenie mięsa, to jest faktycznie jedzenie trupa. I że "nie zabijaj" dotyczy wszystkich istot, a nie tak jak zmanipulowały to religie, tylko ludzi.

ocenił(a) film na 10
taryfa_ulgowa

Cudownie to czytać :) ja jestem od 4 lat, ze względów ideologicznych właśnie i oglądając film miałam nadzieję, że wzbudzi w ludziach również refleksję :)

ocenił(a) film na 7
CzarnaKrwinka

Odrzucasz też odzież i obuwie ze skóry, czy noszenie trupa też ci przeszkadza? A korzystanie z prądu podczas produkcji którego giną zwierzęta Cię nie wzburza?

ocenił(a) film na 10
crocidura

Nie noszę obuwia ze skóry ;)
I nie wypowiadaj się an tematy o których nie masz pojęcia.
Funkcjonowanie w świecie, a wspieranie obozów pracy i tortur zwierząt to dwie różne sprawy.

ocenił(a) film na 7
CzarnaKrwinka

Dlaczego różne? Czym różni się cierpienie zwierzęcia w obozie pracy od cierpienia w wyniku funkcjonowania świata?

Funkcjonujesz w świecie w którym większość tego co masz i z czego korzystasz pośrednio wynika z odrzucanego przez ciebie cierpienia zwierząt. Jeśli byłbym górnikiem i jadłbym mięso by zaspokoić głód i odżywić umysł... to dzięki cierpieniu zwierząt korzystałabyć z węgla będącego owocem mojej pracy, a w dalszym rachunku z prądu jaki powstaje dla Ciebie (również dzięki przeznaczaniu mięsa na żywność dla robotnika...)

Podobnie będąc chińskim robotnikiem jaki prócz ryżu zjada kurczaka... dostarczając niezbędne białka swemu ciału... zjedzone przeze mnie mięso w efekcie dałoby ci np. komputer przy którym wywlekasz swoją wegańską ideologię.

Ale ok. Jeśli to do ciebie nie przemawia - rozumiem, że prócz obuwia ze skóry unikasz mleka i przetworów mlecznych, obornika w swym ogródku, żelatyny (galaretek, słodyczy), znacznej części suplementów diety, pierza, wełny...

Natomiast funkcjonowanie o którym mówisz pozwala ci na zabijanie zwierząt podczas żniw, uderzeń śmigieł elektrowni wiatrowych, szatkowania ryb w elektrowniach wodnych...

ocenił(a) film na 10
crocidura

Tak, unikam, akurat baardzo dobrze siedzę w tym temacie ;)

ocenił(a) film na 7
CzarnaKrwinka

Gratuluję.

ocenił(a) film na 3
CzarnaKrwinka

brak mięsa w diecie ma fatalny wpływ na funkcjonowanie twojego umysłu co widać w Twoich postach.

ocenił(a) film na 5
czodA13

Badania na ten temat świadczą raczej na korzyść ludzi spożywających produkty odzwierzęce, więc takie ataki to wyraz czystej ignorancji. Zwłaszcza że ludzie którzy wykluczają coś z diety mają średnio wyższą świadomość spożywanych pokarmów (statystyki dot. niedoborów pokazują ich więcej wśród ludzi jedzących to co większość ludzi) i często umyślnie spożywają odpowiednią ilość omega-3, suplementują B12, spożywają niewspółmiernie więcej witamin i minerałów w jedzeniu (FYI w mięsie nie ma żadnych naturalnie występujących składników, których nie da się pozyskać z roślin). Wiadomo, że nie wszyscy, ale większość wszystkojedzących się nie zastanawia co jedzą, gdzie większość ludzi modyfikujących nawyki żywieniowe - tak.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ush

I to jest wegańska tolerancja

crocidura

Ja myślę, ze to wyjątkowo złozone i trudne sprawy z tym zabijaniem zwierząt. Nigdy nie byłam na polowaniu, kiedys mówiono ze jest to konieczne żeby była równowaga (którą zresztą zaburzył człowiek), ale ostatnio słyszałam głosy, ze to nieprawda i odstrzały nie sa konieczne. Jesli tak, to moim zdaniem nie ma sensu zeby te polowania na dzikie zwierzeta były legalne z wielu względów, takie zwierze umiera często dłuzej, potrzelone sie męczy, albo udaje mu sie uciec z kulą, "sport" ten jest nieco chory, i mam tez ogromne wątpliwosci co do motywacji ludzi którzy w nim biora udział. Do tego jeszcze ogormna mozliwosc potrzelenia człowieka czy psa przez przypadek.
A co do zwierząt hodowlanych to jest skandalem, ze pewne normy postepowania np. tucz gęsi, i wiele innych, nadal sa akceptowane przez wielu. I jedno podstawowe pytanie, które jednak mnie odwrócilo od wegetarianizmu, bo rozwazałam opcje czy nie przestac jesc zwierząt: gdyby nikt ich nie jadł, nie zabijano by ich, nie hodowano, ale takze - nigdy by nie zyły. Wiec sprawa jest złozona, ale nie tyczy zwierząt zyjacych dziko, które radza sobie same, rozmnazaja sie i szukają pozywienia, przynajmniej te zwierzęta mozna by zostawic w spokoju, a tym hodowlanym zapewniac przyzwoite warunki i humanitarny ubój. No i jedzenie mięsa jest podobno niezdrowe, wiec moze warto sie ograniczac, jesli ktos nie chce rezygnowac kompletnie, co rozumiem. A co do poruszanego tu wątku koscioła, to jest b ciekawy, 5 przykazanie zapewnie tyczy tylko ludzi, ale od zawsze uwazałam, że lekcewazący stosunek do zwierząt to jedna z największych wad religii katolickiej. JEsli jest w ogóle cos takiego jak dusza, to z pewnoscia zwierzęta tez ja maja.

ocenił(a) film na 7
agawa1234

Odstrzały nie są konieczne, ale populacja wtedy rośnie i robi szkody w uprawach rolnych. Dopiero jak bardzo mocno się rozrośnie zaczynają się choroby i selekcja naturalna (ale jeszcze takiej sytuacji nie było z żadnym dzikim zwierzęciem łownym).

Odstrzał to nie sport, a utrzymywanie populacji na określonym poziomie - akceptowalnym pod względem szkód. Odstrzał to selekcja wieku i płci. Odstrzał to selekcja genów. Bez niego selekcja naturalna działałaby przy mocno większych liczebnosciach (kiedy szkody byłyby już zauważalne na drogach).

Nie ma ogromnej możliwości strzału przez przypadek - jest wręcz znikoma.

ocenił(a) film na 5
crocidura

To może lepiej przestać się wtrącać i nie dokarmiać specjalnie zwierząt po to, by się rozmnażały. Tak działa natura - jeśli jedzenia jest pod dostatkiem to rozród postępuje. To samo nastąpiło z ludźmi podczas rewolucji agrarnej, to samo dzieje się teraz kiedy dobrobyt się zwiększa. Liczebność populacji gwałtownie rośnie. To jest półhodowla i idiotyczne postępowanie, brak poszanowania dla natury i rozumu. Walczenie ze skutkami "problemów", które samemu się stworzyło. Szkoda, że w tym przypadku kosztem cierpienia zwierząt, nie tylko tych odstrzeliwanych; zwierzęta stadne również cierpią po utracie członka swojej "rodziny". Ludziom zdecydowanie brakuje empatii do siebie nawzajem, a co dopiero do innych gatunków. Gdyby ludzie zaczęli interesować się bardziej jak funkcjonuje mózg zwierząt dostrzegliby jak niewiele od nich się różnimy. Część naszego istnienia to dokładnie te same zjawiska, emocje są bardzo pierwotnym tworem i nasze emocje nie są w niczym lepsze od emocji zwierząt. To, że one nie są na etapie wykształcenia języka werbalnego nie oznacza, że nie da się ich słuchać. Polecam dwie rzeczy: fanpage ludzie przeciwko myśliwym oraz film https://www.youtube.com/watch?v=hfNc3IjDrGU który pokazuje że goryl nauczony języka migowego opowiada o tragicznym doświadczeniu z jego życia, o jego własnym cierpieniu. To nie zwierzęta powinny się nauczyć mówić, tylko ludzie słuchać. Świat jest dla nas wspólnym domem.

ocenił(a) film na 10
CzarnaKrwinka

No no wygląda na to że jesteś groźna dla światopoglądu mięsożerców i stąd te reakcje :D

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 4
CzarnaKrwinka

Dziewczyny z modelingu zagubione w meandrach ideologii kulturowego marksizmu. Czy wegetarianizm sprawia, że ludzie stają się .... mordercami? Nie widzisz tutaj fundamentalnego konfliktu? Ten film to popłuczyny komunistycznej zarazy żrącej Zachód. Życzę szybkiego powrotu do rzeczywistości.

taryfa_ulgowa

Super!!! Ja też jestem i cieszę się, że coraz więcej ludzi zaczyna się przekonywać o słuszności tego poglądu.

ocenił(a) film na 3
impossible_astronaut

dzikie zwierzęta nie mają tego typu dylematów... jedzą mięso (w tym ludzkie) i jakoś im to pasuje... i smakuje...
a Ci co twierdzą, że nie zabijaj tyczy się wszystkich istot żywych wystarczy powiedzieć (bo może nie wiedzą), że Jezus też jadł mięso... komentarz chyba zbyteczny... nie wspomnę już o tym, ze ofiara z baranka była składana od zawsze przez Żydów, a więc także w czasach, gdy otrzymali 10 przykazań...
to nie religie zmanipulowały jedzenie mięsa tylko jacyś tam weganie i wegetarianie, którzy wszystkim chcą narzucić swoje myślenie, chcą poprzez tego typu manipulacje wmawiać wszystkim, że jedzenie mięsa jest złe... ja oczywiście im nie zabraniam nie jeść mięsa, ale jednocześnie nie chcę by oni mi zabraniali je jeść...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
kwojtowicz

zderzyłeś się i poległeś, zginąłeś jak wesz pod butem żołnierza... twój komentarz jest nie tylko obraźliwy dla mnie ale i pogardliwy dla przekonań religijnych wielu ludzi... a przyglądać to się możesz swojej śmierci, nie mojej, cieciu

cez_ar

Napisz coś jeszcze, może się do czegoś przekonam .

ocenił(a) film na 3
kwojtowicz

a po co? mnie nie interesują twoje przekonania

ocenił(a) film na 8
cez_ar

Typowy katol-hipokryta, przyzwyczajony do przekonania, że za jego głupotę cierpi ktoś inny, co nie daje mu jednak za grosz do myślenia.

ocenił(a) film na 3
creep_

wystawiłeś sobie laurkę? nieźle...

ocenił(a) film na 8
cez_ar

To ty wystawiasz świadectwo swojemu Bogu, na którego podobieństwo jesteś stworzony. Skoro kopia wyszła taka marna, to jaki musi być oryginał?

ocenił(a) film na 3
creep_

co ty możesz o mnie wiedzieć? umiesz tylko ubliżać... zbyt wysokie mniemanie o sobie masz... że niby jesteś lepsza(y)...śmiech... jeszcze nie raz dostaniesz "prztyczka w nos" za takie podejście do innych... poza tym to, że masz jakiś problem z Bogiem to twoja sprawa... nikogo to nie obchodzi, więc tego typu teksty zostaw dla siebie

ocenił(a) film na 8
cez_ar

cez_ar, to twoje poglądy nikogo nie obchodzą;) daj sobie spokój

ocenił(a) film na 3
ada0308

dobre :) prawie jak stek, którego zaraz wszamam...

cez_ar

Zwierzęta to zwierzęta, tak zostały stworzone, że zabijają i żywią się mięsem. Bardzo chybione porównanie. Zresztą zwierzęta nie zabijają dla przyjemności tak jak człowiek. Ja nie jestem wegetarianinem ale po przeczytania tego pierwszego zdania w twoim poście powyżej po prostu nie mogłem powstrzymać się od kmentarza. Zwierzęta nie mają takich dylematów jak człowiek, bo to...zwierzęta. Nie wiem czy jest w ogóle sens tłumaczyć coś tak oczywistego, przecież wiesz o tym doskonale.

ocenił(a) film na 3
forek23

chybione? nie zabijają dla przyjemności? a człowiek niby zabija? rzeźnik zabija dla przyjemności czy po to by inni się najedli? ok, jedzenie to również przyjemność, ale skoro tak, to i przyjemność mają zwierzęta... a co do "dylematów" to był sarkazm, nie zauważyłeś? czy muszę tłumaczyć coś tak oczywistego?

cez_ar

Zwierzęta nie zabjają dla przyjemności bo takie mają akurat widzimisię, bo im się nudzi albo, ponieważ mają spaczoną psychikę.
Ludzie mordują z najrozmaitszych powodów i czerpią często z tego chorą przyjemność. Zabijają dla pieniędzy - jako opłacani kilerzy, dla zaspokojenia chorych pragnień - jako seryjni mordercy albo tylko dla tego aby przekonać się jakie to uczucie, tak jak to określił jeden z młodocianych zabójców.
Ludzie zabijają ludzi. Chyba to ci umknęło. Widzę, że z niewiadomych powodów skupiłeś się tylko na zwierzętach. Ale zwierzęta też są zabijane przez człowieka dla przyjemności. Polowania na przykład (dla niektórych świetna rozrywka).
Są też i tacy, którzy zaczynają od męczenia i mordowania zwierzaków, a potem przerzucają się na ludzi, czyli seryjni mordercy, o których wspomniałem wyżej.
Argument z rzeźnikiem to kolejny chybiony. W ogóle nie o to mi chodziło. Zresztą jak doczytałeś aż dotąd, z pewnością już to wiesz.

ocenił(a) film na 3
forek23

człowieku, chyba pomyliłeś wątki - nie ma tu mowy o zabójcach ludzi, tylko o zabijaniu zwierząt dla jadła. Każdy debil wie, że ludzie zabijają się nawzajem i czasem też polują na zwierzęta dla przyjemności, ale nie o tym jest tu mowa. jest o nie jedzeniu mięsa. rzeźnik jest tu jak najbardziej dobrym argumentem. nie wiadomo w zasadzie o co Ci chodzi. chcesz mnie przekonać, że czasem ludzie dopuszczają się niecnych czynów w stosunku do zwierząt ze względu na swoje chore potrzeby zabijania? ale ja to wiem jak każdy inny człowiek. i co z tego? mamy w związku z tym nie jeść mięsa? a może na podstawie tego mamy sądzić że każdy rzeźnik to troglodyta odnajdujący przyjemność w zarzynaniu świń i krów? zwierzęta jedzą czasem ludzi, a ludzie jedzą zwierzęta, tak było, jest i będzie

cez_ar

Chodzi mi o to, że zwierzęta nie zabijają dla przyjemności, a człowiek tak.
Tylko o to mi chodzi. I o tym cały czas piszę, co tutaj jest nie do zrozumienia?
No spoko, że jest to temat dotyczący wegetarianizmu, może moja wypowiedź trochę odbiega od ogólnej dyskusji, niemniej dziwne, że nie możemy się porozumieć. Ja piszę jedno, ty znowu coś innego.
Ja o gruszce, ty o pietruszce.

I znowu o tym rzeźniku, i znowu o żarciu. Ja mówię o zabijaniu w ogóle, a ty się uczepiłeś tego bogu ducha winnego rzeźnika.
Jeszcze raz powtórzę - zwierzęta nie zabijają dla przyjemności i tym się różnią od człowieka między innymi. I nie chodzi mi o jedzenie mięsa w tym konkretnym przypadku.

ocenił(a) film na 3
forek23

no i co z tego, że nie zabijają dla przyjemności? co to zmienia w tej dyskusji? większość ludzi, którzy zabijają zwierzęta też nie robi tego dla przyjemności, tylko dla jedzenia. chłopie, Twoje stwierdzenie, że zwierzęta nie zabijają ludzi dla przyjemności to wyświechtany frazes, który zna każdy rozumny człowiek. to tak jakbyś mnie przekonywał, że słońce świeci...

cez_ar

Chciałem się tylko upewnić, że wiesz co miałem na myśli.
No spoko, skoro wszystko jest jasne to kończę dyskusję, pozdrawiam.
I smacznego życzę.

P.S.
Tylko tam spokojnie u tego rzeźnika.

forek23

Zwierzęta tez zabijają dla przyjemnści, wpisz w google:
"Najwięksi dranie wśród zwierząt"

jacek_zamlynny

No ok, przypomiałeś mi teraz, jak mój pies latał za myszami i polował na pająki.

ocenił(a) film na 7
cez_ar

Jesteś dzikim zwięrzeciem i dlatego jesz mięso? Czekaj, czekaj, zaraz napiszesz o tym, że masz kły :D
Każdy argument jest dobry, by zracjonalizować jedzenie mięsa. a nie jest ono nam potrzebne w takiej ilości, w jakiej obecnie je spożywamy i w dziejach ludzkości nie było takich czasów, gdy człowiek per capita jadł tyle mięsa, co współcześnie.
No tak, Jezus, bohater literacki, jadł mięso. co za argument. a Ghandi nie jadł. I co teraz?
Ofiara z baranka? Ludzie poruszający się na osłach lub wielbłądach? To chyba było ponad 2000 lat temu, co? Czasy się zmieniły. Zmienił się sposób komunikacji, dieta, zapotrzebowanie kaloryczne itd.
I popracuj proszę nad używaniem języka polskiego, bo z odmianą słów nie jest Ci po drodze ;)

ocenił(a) film na 3
losec

to nie ja zacząłem wątek religijny, a skoro mowa o przykazaniu "nie zabijaj" to chyba mogę się do tego odnieść? być może Jezus to dla Ciebie bohater literacki, ale dla wielu ludzi był kimś więcej. dlatego o tym napisałem. a jeśli chodzi o racjonalizowanie jedzenia bądź niejedzenia mięsa to ja tego nie robię, bo nie jest mi to do niczego potrzebne. z tego co Ty piszesz wynika, że Ty to robisz - argument, że jemy za dużo mięsa jest chybiony, bo co różnica czy zjem jednego kurczaka czy dziesięć? ten jeden to też przecież mięso...

PS a język polski znam dobrze, a jeśli zrobiłem jakiś błąd to przypadkowo, każdemu się zdarza...

ocenił(a) film na 3
taryfa_ulgowa

Nie zabijaj nie zostało zmanipulowane przez religie. Nie zabijaj zgodnie z nauczeniem przynajmniej kk to jedno z podstawowych przykazań wymyślonych właśnie przez religie. Tak jakby co to marchew i kapusta też żyją, więc pozostaje Ci tylko głodowanie.

Wiesz jak przykro jest teraz takiej krowie hodowanej na mięso, że właśnie olałeś/aś jej cel życiowy. Ona nic innego nie planowała jak spokojnie przeżyć i rosnąć do czasu, aż będzie się nadawać na steka, a Ty tu wyjeżdżasz z przechodzeniem na wege. Może jeszcze zostań naturystą/tką, żeby tysiące dzieci szyjących ciuchy w chinach i korei straciło pracę i szansę na karierę?

ocenił(a) film na 10
snoopix

o matko. Na prawdę nie widzisz różnicy między krową a marchewką?? Spieszę więc z wyjaśnieniem- marchewka nie posiada układu nerwowego a krowa owszem. Marchewka nie czuje strachu ani bólu, a krowa owszem. Gdyby więcej ludzi przestało jeść mięso, skończyłoby się sztuczne zapładnianie i rozmnażanie krów, a więc zmniejszyłaby się ilość cierpienia. Ale, ale! Najważniejsze są przecież ludzkie kubki smakowe i zwykłe wygodnictwo. Nie ważne, że cały mięsny biznes pełen jest okrucieństwa i sadyzmu(są na to dowody w postaci materiałów filmowych). Ważne, że brzuch pełen.

ocenił(a) film na 6
gdytanczenaddrzewami

Po pierwsze, już dawno udowodniono, że rośliny czują: http://natemat.pl/121759,uwaga-weganie-i-wegetarianie-naukowcy-oglosili-ze-rosli ny-czuja-kiedy-sa-zjadane więc zostaw je w spokoju i zacznij się żywić słońcem, skoro jesteś tak wrażliwy na cierpienie innych.
Po drugie, gdyby nie ludzkie kubki smakowe, które zasmakowały w mięsie, to siedziałbyś dalej na drzewie i grzebał sobie palcem w dupie, bo to właśnie mięso dostarczyło naszym przodkom tak ogromną ilość kalorii i składników odżywczych, że ich mózgi mogły zwiększyć swoją objętość do tego stopnia, że teraz ludzie latają w kosmos, a przewrażliwieni weganie mogą korzystać z komputera i wylewać swoje żale na tego typu forach.

ocenił(a) film na 10
rolnik

Chyba różnimy się od neandertalczyków? Dziś każdy ma wybór, nie ma potrzeby spożywania mięsa. Zresztą kiedyś człowiek musiał nieźle się natrudzić, by sobie mięsko upolować. I to rozumiem. Upolowałeś za pomocą jakichś tam prymitywnych narzędzi, byłeś szybszy, wygrałeś - masz prawo zjeść. Takie jest prawo natury. Ale nie powiesz mi, że sztuczne zapładnianie, potem trzymanie umęczonych zwierząt w ciasnych, ciemnych halach, faszerowanie sterydami i antybiotykami, a potem pakowanie w mięcho tony konserwantów jest zgodne z naturą.
A tu link o negatywnym wpływie przemysłu mięsnego na... w sumie na cały świat.
http://zeszytyprawzwierzat.org.pl/7-przerazajacych-faktow-na-temat-przemyslu-mie snego/

gdytanczenaddrzewami

Czyli klasyczne myślenie od dpy strony. Nie jedzmy mięsa, bo zwierzęta cierpia, antybiotyki dostają itp. zamiast robić cos zeby tak nie było, zeby ukrócić proceder... ostatnio czytałem o weganach co prawie zabili dziecko nie dając mu mleka od kilku miesięcy. Do wegetarian nic nie mam, bo to ich wybór, ale jako wszystkoErcy jemy tez mięso. Taka nasza natura, ale jeśli ktoś nie chce to nic mi do tego. Byleby nie wkur innych i nie narzucał im swojego sposobu życia.

ocenił(a) film na 2
gdytanczenaddrzewami

Teraz jest analogicznie - mam pieniądze, idę sobie kupuję, to mam prawo zjeść. Ktoś z kolei gdzieś tam trzymał, karmił, to miał prawo zabić i na mięso przerobić.

Jak ktoś nie chce, to OK, nie musi jeść mięsa, bo może mu nie smakuje, a może najzwyklej nie chce. Niech nie je i niech się go nikt nie czepia, ale dorabiać do tego całą ideologię o cierpieniu i przyjaźni człowieka ze zwierzętami, to przegięcie!
A podpinanie tego pod przykazanie "nie zabijaj" świadczy już mocnym upośledzeniu.

gdytanczenaddrzewami

Neandertalczyków? Nie obrażaj neandertalczyków. Ci ludzie niczym się nie różnili od kromaniończyków - posiadali mowę, swoje wierzenia, rytuały itd. Mit o Neandertalczyku jako o prymitywnym praczłowieku już dawno został obalony.

ocenił(a) film na 8
rolnik

Nie żartuj. Rosliny nie czują, tj. nie są zdolne do cierpienia. Trzeba odróżnić reakcję na bodziec, samoobronę ogranizmu przed szkodnikami, od swiadomego cierpienia.
A to, że jedzenie mięsa służy człowiekowi nie oznacza, że jest etyczne :) Life is brutal. Gwałty też służą gwałcicielom. A zabijanie żywych istot, swiadomych, zdolnych do cierpienia i mających życie wewnętrzne, jest czyms jeszcze gorszym niż gwałt.

Dworzanin

Przeważnie są już martwe, kiedy zaczynam jeść, więc spoko.

Dworzanin

Ty tak na serio porównujesz gwałt z jedzeniem mięsa? Ciekawe co by na to powiedziała jakaś ofiara gwałtu. A nawiasem wątpię żeby się dało wykarmić całą ludzkość tylko produktami roślinnymi. Idę na schabowego.

ocenił(a) film na 2
tomskc

Pewnie smacznego...

A na serio to żal ludzi umysłowo chorych z braku poprawnego żywienia.

rolnik

Nie wiem po co tu cała ta dyskusja. Jak ktoś nie chce jeść mięsa to niech nie je a jak chce to niech je i tyle.... Ja osobiście uważam, że powinno się robić wszystko z umiarem i nie przechodzić w skrajności... okej jedzmy mięso ale naprawdę ograniczmy , a nie, że za przeproszeniem codziennie je jemy i do tego w niektórych przypadkach na śniadanie, obiad i kolacje. Uwierzcie, że i dla zdrowia będzie lepiej jak nie bedziemy wpieprzac mięska każdego dnia ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones