PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625386}

Pokusa

The Paperboy
6,0 17 428
ocen
6,0 10 1 17428
5,8 13
ocen krytyków
Pokusa
powrót do forum filmu Pokusa

Największą bolączką tego filmu jest scenariusz, który opowiada tandetną historie, aktorzy udają, że grają w ambitnej produkcji - żenująca rola Kidman. O dziwo całkiem dobrze wypadł Zac Efron. Reasumują jak najbardziej nie polecam - szkoda życia na coś takiego

ocenił(a) film na 3
Dragal

Ja ubolewam nad Cusackiem, ale Kidman też nie rozumiem. Totalnie okropny film. Nawet obleśnie okropny.

ocenił(a) film na 6
creep_

Cusack był największym zaskoczeniem tego filmu! Może powinien wybierać złe charaktery bo poszło mu świetnie :)

ocenił(a) film na 3
Cal1986

Ten film tak bardzo mnie przytłoczył, że nawet tego nie zauważyłam :). Może powinnam obejrzeć ponownie (chociaż raz to za dużo)...?

ocenił(a) film na 7
Dragal

No właśnie! Historia mogłoby się wydawać tandetna, ale "ubrana" w lata sześćdziesiąte prezentuje się całkiem dobrze (przynajmniej jak na moje oko) ;) Plus świetny Cusack! Ja polecam!

Dragal

Jakie głupoty gadacie, że aktor ma rolę głupiej, albo obleśnego psychopaty w ogóle nie znaczy że upadł nisko, tylko że dał radę dźwignąć taką postać i sprostać roli.
Gra świetna, obsada świetna, historia też niezła.

ocenił(a) film na 7
Dragal

Co ty opowiadasz człowieku? Daniels w kilku miejscach posługuje się przerysowaniem postaci, karykaturalną formą, całkowicie świadomie.
Jego język filmowy jest nieco inny, ale z pewnością nie tandetny. Jak można nie widzieć, że reżyser wyprowadził aktorów w zupełnie nowe dla nich rejony i zrobił to z powodzeniem. To są świetne role aktorów, którzy złamali swój utarty wizerunek: McConaughey, Efron. Scenariusz świetnie oddaje klimat miejsca. Jest nieco ociężały, spowolniony i leniwy, aż miejscami lepi się od potu.

ocenił(a) film na 7
Dragal

Nie rozumiem czepiania się Nicole Kidman, która nie oszukujmy się, ale tym właśnie filmem zerwała w pewnym sensie z łatką porcelanowej lali, którą przypięto jej kilka lat wcześniej. Nie tylko pokazała, że ma ogromny talent aktorski, ale także utwierdziła mnie w fakcie jej wielkiej plastyczności. Zagrała tutaj postać odbiegającą od wcześniejszych jej ról. Powiedzmy sobie szczerze, czy w jej filmografii dostaniemy choć jedną bohaterkę tak przepełnioną wyuzdaniem, brudem i seksem, a jednocześnie obdarzoną sporym dramatyzmem i złożonością rysu charakterologicznego? Zapoznałem się z dorobkiem Kidman bardzo dogłębnie i mogę od razu stwierdzić iż nie. Nicole na swój sposób przeszła przez pewną granicę i zagrała kogoś nietypowego, odchodzącego od schematów. To było wyzwanie, któremu aktorka podołała, odgrywają rolę śpiewającą. Przyznaję się, że "Pokusa" jako film perfekcją nie grzeszy, jednakże nie zgadzam się z tym, iż Nicole Kidman upadłą. Mnie osobiście zachwyciła pokazując swój całkowicie inny charakter. Była innowacyjna i na pewno odważna. Niewiele innych aktorem zgodziłoby się zagrać taki typ osobowości.

ocenił(a) film na 5
Dragal

etam, przesadzasz. Taka znowu szmira to nie jest, a Nicole była świetna.

użytkownik usunięty
Dragal

Chyba nie rozumiecie, na czym polega zawód aktora... Nicole Kidman w tym przypadku pokazała wyżyny swoich umiejętności, bo nie przypuszczałam, że ona potrafi tak przekonująco zagrać durną i egzaltowaną pipę! Cusack zrobił ze swojej postaci tak odrażającego buca, że nieustannie czułam obrzydzenie na jego widok. To, że nie lubicie tych postaci jakie zagrali, świadczy tylko o aktorskim talencie i waszej nader skromnej świadomości widzów. Aktorstwo jest największą zaletą tego filmu i warto go zobaczyć chociażby po to, by zaobserwować jak aktor zmienia skórę. Jeśli chcecie zobaczyć beznadziejną Nicole Kidman, obejrzycie Piętno. W tym filmie faktycznie poległa pośród autorskiego patosu.

Dragal

Nawet nie chce mi sie pisac jak gowniany to jest film!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones