PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=305474}

Pokuta

Atonement
7,5 123 780
ocen
7,5 10 1 123780
6,7 24
oceny krytyków
Pokuta
powrót do forum filmu Pokuta

Niezapomniany

ocenił(a) film na 10

To właśnie jeden z tych filmów, który ogląda się raz i zapamiętuje całe życie. Niedużo jest w nim dialogów, ale to właśnie potęguje dramat wydarzeń. Muzyka dodatkowo wciąga widza na drugą stronę ekranu. Podsumowując, całość to prawdziwy majstersztyk.

ocenił(a) film na 8
KateTempest

Jeden ze smutniejszych filmów jaki oglądałam w ciągu ostatnich m-cy, zapadł mi w serce i często wracam myślami do Bryony, która zniszczyła życie ludziom, którzy bardzo sie kochali, i do końca wierzyli, że wrócą do siebie pomimo wojny....

KateTempest

zgadzam się film niezapomniany i majstersztyk :) ..... i dlatego właśnie że niezapomniany, wracam do niego... :)

KateTempest

Kocham ten film, ogromnie poruszył moje serce.

ocenił(a) film na 8
KateTempest

zgodzę się w 100% przepiękny film, musze przyznać że james mcavoy świetnie nadaje się do grania tego typu postaci (jak np w zakochanej jane) wzruszyłam się po raz kolejny. ukazuje że w życiu nie zawsze jest tak jak chcemy nie ważne jak bardzo tego pragniemy

ocenił(a) film na 9
KateTempest

zgadzam się, w dodatku zdjęcia są niesamowite. Film warty polecenia. Niezwykły.

ocenił(a) film na 9
KateTempest

Pamiętam, że po przeczytaniu książki bałam się obejrzeć ekranizację. Nie chodziło o rozczarowanie, a o powtórkę rozrywki (czyt. schiza). Pauzowałam od połowy - cóż mogę rzec, moje obawy się potwierdziły, zatem film b. dobry.

ocenił(a) film na 10
KateTempest

Jeden z moich ulubionych, często do niego wracam i zawsze działa na mnie tak samo. James fantastyczny! Koniecznie muszę przeczytać książkę ;).

KateTempest

Rzeczywiście film poruszający, pozostawia ślad. Gra aktorska wspaniała, James ma coś w sobie ahh:D. Zakończenie jest takie smutne...przez cały film wierzyłam, że jednak wszystko będzie dobrze, zakochani się odnajdą i będzie happy end;) a tu o...jednak jest to plus, bo głównie dzięki temu ten film zapamiętałam i uznałam za dobry.

ocenił(a) film na 8
Nymeria2

Prawda- film zapada w pamięci. Oglądałam dawno temu, a wciąz go pamiętam i często wracam myślami do niego, poszukując go na półkach sklepowych. Warto to zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
KateTempest

Oj tak..zapada w pamięć bardzo. Dla mnie ten film jest tak smutny, że naprawdę ciężko go zapomnieć.

ocenił(a) film na 9
elementarna

Widzę ze tu prawie same Panie pimposzkują sobie (właśnie wymyśliłem to słowo ;-) ) No dobra te film jest fantastyczny.Ta niespieszna narracja i zdjęcia takie fenomenalne.Film ma klimat ,dobrą oprawę muzyczna i wystarczającą dozę smutku bo go na długo zapamiętać.Przypomina mi "Posłańca" swoim klimatem i chyba wywarł na mnie takie wrażenie bo mam tylko połowę serca a może nie mam go już wcale?

Briann

I wcale nie jest taki jednoznaczny - "znajdę i pokocham" nie oznacza "kocham". Nawet gdyby przeżyli i postanowili być razem nie wiadomo, czy byłby to happy end - nie jest pewne na ile ona chciała z nim być z miłości, a ile z poczucia winy, on z kolei na pewno zdawał sobie sprawę, że to była namiętność sprzed kilku lat i nie jest pewien, czy to ma głębsze podłoże. Rzeczywiście mocny, dobry dramat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones