PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640318}

Polowanie

Jagten
7,8 121 866
ocen
7,8 10 1 121866
7,8 30
ocen krytyków
Polowanie
powrót do forum filmu Polowanie

Mam wrażenie, że reżyser poszedł po najmniejszej linii oporu, wziął się za kontrowersyjny temat i stwierdził, że będzie wysoko oceniony. Patrząc teraz po wpisach miał rację. Niestety ten film obraża inteligencję widza.

Bzdury w filmie:
1. Każdy od razu wierzy małej dziewczynce, która jest znana z tego, że kłamie. Nie ma żadnych objawów molestowania, ale nagle wszyscy stwierdzają, że szanowany i lubiany przez nich członek ich własnej małej społeczności na pewno dopuścił się takiego czynu.

2. Dyrektorka, która zachowuje się gorzej jak małe dziecko. Najpierw rzuca poważne oskarżenie, informuje bezprawnie wszystkich innych nie mając dowodów na to a potem ucieka przed rozmową z nim? Kpiny?

3. Pseudopycholog z trzema sugerującymi odpowiedz,i pytaniami. W Skandynawii psychologowie to idioci?

4. Mała dziewczynka brutalnie wykorzystana przez złego pedofila od tak sobie przychodzi do jego domu (wcale się go nie boi, nie ucieka tylko chce z nim obcować) a jego dziewczyna nagle stwierdza, że musiał dziewczynkę molestować choć wcześniej stała po jego stronie.

5. Dziewczynka molestowana od tak sobie sama chodzi po ulicach? Już nie mówiąc o tym co taka mała dziewczynka sama robi na tej ulicy.

6. Nikt się nie przejmuje tą dziewczynką? Ani ona, ani jej rodzina nie wchodzą pod opiekę psychologów?

7. Na samym szczycie należy postawić jednak scenę kiedy to okazuje się, że inne dzieci również były molestowane. Rodzice zapytali swoje dzieci czy bolała je głowa i czy miały koszmary, kilkoro dzieci to potwierdziło więc prawdopodobnie były. Super! Jest to tak samo mądre jak zamykanie w izolatce ludzi mających gorączkę bo pewnie chorują na świńską grypę. A ja się pytam gdzie są te prawdziwe objawy molestowania? Gdzie te fizyczne i psychiczne objawy, które mogą naprawdę zaniepokoić i dać do myślenia? My tu nie mamy przed sobą nastolatków którzy potrafiliby manipulować taką sytuacją. My mamy małe dzieci, które łatwo zbadać.

Dlatego pytam dla kogo jest ten film? Czy ten film ma tylko kiepski scenariusz? A może cel był inny? Może specjalnie miał pokazać "absurdy" oskarżeń o pedofilie i społeczny osąd? Przecież to w Skandynawii partia pedofilii od lat walczy o swoje prawa. Może film ma na celu uśpienie naszej czujności. Zawstydzenie nas, że śmiemy bronić dzieci i że może bronimy ich niesłusznie szykanując "niewinnych" pedofilii, takie z nas niemyślące głupki co oceniają innych na podstawie absurdalnych dowodów.

Chciałam zobaczyć dobre przedstawienie tematu a dostałam słabego gniota. Nie wiem co wy w nim oceniacie tak wysoko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones