PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643796}

Pompeje

Pompeii
5,5 56 743
oceny
5,5 10 1 56743
2,8 6
ocen krytyków
Pompeje
powrót do forum filmu Pompeje

Generalnie to istnieje taka zasada (nie pamiętam czyjego autorstwa, ale poprawna więc przytoczę) że dobry film to taki, który nie zawiera zbędnych elementów.

W świetle tego stwierdzenia film Pompeje staje się dziełem dwuznacznym. Aby rozwiązać tę dwuznaczność należy dokonać trudnego wyboru. Jeśli zdecydujemy że Pompeje to love story, to zupełnie zbędny staje się wulkan. Jeśli zdecydujemy że jest to film katastroficzny - zbędna staje się mezaliansowa historyjka.

Jednak niezależnie od wyboru mamy do czynienia z sytuacją, gdzie jeden z dwóch głównych motywów filmu jest całkowicie zbędny i niewiele w nosi do drugiego. Dlatego ten film uważam za generalnie słaby kawałek kina.
(zwykłę aspekty podlegające ocenie takie jak aktorstwo, dialogi, scenariusz czy co tam jeszcze - zostawię już, bo jak twórcy wyłożyli się na samej koncepcji, to nie ma za bardzo o czym dalej deliberować).

ocenił(a) film na 8
jorwa

Nie można było tego lepiej ująć :) Moim zdaniem nie powinni dowalać tej historyjki miłosnej. Chcieli za dużo pomysłów napchać do jednego filmu. W kinie był całkiem przyjemny, ale nie wiem, czy zdecydowałabym się na oglądanie w domu...

GimmeShelter

Sceny miłosne są zawsze, bo wtedy film nabiera koloru, miłosc zwycieza wszystko, rycerz przedzierajacy sie na koniu przez plomienie jak batman tralala i t ak dalej. Film jest ciekawszy i kazdy oczekuje milego zakonczenia :)

ocenił(a) film na 8
Lilly878

Może i film nabiera koloru, ale raczej nie w tym wypadku. Po prostu mi to jakoś nie pasuje, przedobrzyli... Zresztą to kwestia indywidualna. Jedni wolą więcej scenek miłosnych, a inni np. rozlewu krwi :)

Lilly878

Nie. Miłość tu zepsuła film. Wolałabym, żeby pokazali trochę historii, życie Rzymian, więcej skupili się na tych gladiatorach i na katastrofie. A rydwan ostatni ocalały jechał przez pół miasta :D i nic go nie trafiło.

ocenił(a) film na 5
Lilly878

Miłego zakończenia? Tutaj było to tak mdłe ze ja się tak bardzo cieszyłam jak umierali.. :d tylko szkoda czekolady...

ocenił(a) film na 3
jorwa

zgadzam się, że film jest słaby pod wieloma względami ale nie zgadzam się z zastosowanym uproszczeniem bo gdzie wtedy znalazł by się Titanic? Wyjątek potwierdzający regułę?

jorwa

proponuję weź synku kamerę i nakręć lepszy film bez fabuły, a wulkan zrób z bibuły i palonej skarpetki co ją nosisz miesiąc aż stwardnieje, znawca kina się znalazł.

ocenił(a) film na 5
niecik

Jorwa wyraził swoją opinię, tak bardzo cię to boli, że nie wiesz jak uargumentować tezę przeciwną, czy po prostu jeszcze nie dorosłeś do normalnej dyskusji? Powiedz tacie, żeby ci odłączył internet i włączył jak dojrzejesz, wszystkim nam będzie lżej.

Slay_PL

internet to tobie powinni wyłączyć, biurwa jest takim znawcą to niech poda przykład "popłuczyn" polskiej kinematografii ostatnich lat na miarę choćby pompei z podobnymi efektami, he mądralo?

ocenił(a) film na 5
niecik

A kto porównuje polskie filmy do blockbusterów z zachodu? W ogóle powstał jakikolwiek film polski film katastroficzny? Wydaje mi się, że nie, więc porównujmy do innych filmów katastroficznych na świecie, na tle których wypada tylko nieźle. I tak cudem jest wielka łaskawość polskiej, malkontenckiej i wiecznie niezadowolonej widowni, biorąc pod uwagę, że dała (nieznacznie, ale jednak) wyższą średnią ocen niż amerykańsko-międzynarodowy IMDB. Mnie też denerwował wątek miłosny, bo jak idę na film katastroficzny, to liczę, że będą dobre efekty i trochę dramatu. Wszystko co ponad to jest zbędne - ten film można było skrócić o 25 minut i wyszłoby mu to na dobre. Zresztą nie chodzi o to czy film jest słaby, średni czy świetny, tylko o Twoje podejście do cudzej opinii. Obroniłeś jakoś ten film? Nie. Napisałeś czemu się nie zgadzasz? Też nie. W pierwszym poście ujawniłeś tylko problemy z polską składnią, interpunkcją i stosowaniem majuskuł. W drugim wspomniałeś o efektach specjalnych, co ujawniło tylko Twoje problemy z czytaniem ze zrozumieniem, gdyż w temacie nie ma słowa o efektach natomiast jest słów kilka o koncepcji fabularnej :/ Właściwie to zanim zaczniemy w ogóle się rozwodzić nad merytoryczną wartością Twoich wypowiedzi, to popraw najpierw wartość językową albo pisz na forum kraju, z którym czujesz bliższy związek, bo tego co tu wypisujesz się prawie nie da czytać!.To jest tym bardziej przykre, że w naszym państwie sztuka pisania i czytania po polsku doszczętnie zanika wraz z polską tradycją, kulturą i patriotyzmem. Niestety takie są teraz czasy, jesteśmy kosmopolityczni i niedługo będziemy mówić i pisać tylko po angielsku, niemiecku i rosyjsku.. Za bardzo odbiegłem od tematu, więc na koniec dodam tylko, że o takich ludziach jak ty mawia się z pogardą "polaczki' - nie mają nic mądrego do powiedzenia, ale koniecznie chcą zaistnieć, więc tylko obrażają, krytykują i rozpychają się łokciami w każdym temacie.

Slay_PL

to nie było pytanie do ciebie, nie odpowiadaj za biurwę. Kultura w naszym kraju tak samo jak kino na poziomie jest w kompletnym zaniku...

niecik

śmieszny jesteś, serio.

mandaryyynka

a ty straszna,
dosyć tego stękania, ostatnio widzę takie tendencje wszechobecnych malkontentów kina, zupełnie niepotrzebnie zrażających potencjalnych widzów, z kraju gdzie kino wygląda jak gówno.

niecik

Kurde, jesteś mistrzem w tworzeniu mało sensownych, "pseudo-inteligenckich" zdań złożonych.
Poza tym, kto tu stęka?
Ty, nikt inny, tylko Ty.

Do czego odnosi się w ogóle Twoja wypowiedź? Przeczytaj lepiej dwa razy swoje posty, zanim je upublicznisz.

mandaryyynka

po prostu się wygłupiasz i tyle, oglądaj co dają a jak się nie podoba to leć na polskie "hity" do kin.

niecik

Ciężko będzie mi pójść do kin na polskie hity, bo nie mieszkam w Polsce, więc nie trafiłeś ze swoim żelaznym argumentem. A wygłupiasz to się Ty.

Gdzie ja napisałam, że mi się polskie hity podobają, a tym bardziej, że je oglądam?
I "ogląda, co dają" tylko ktoś mało inteligentny, bo kino, jak i media zresztą, to jedno wielkie ogłupianie ludzi. Dlatego trzeba wybierać z głową to co się ogląda.

Niestety do takich "mądralińskich" jak Ty nie docierają żadne logiczne argumenty, więc to moja ostatnia wypowiedź pod tym tematem.

mandaryyynka

ciekawi mnie tylko skąd takie znawstwo kina u Laczków których towarem eksportowym są tylko jabłka i biali murzyni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones