PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779801}

Ponad wszystko

Everything, Everything
6,5 38 183
oceny
6,5 10 1 38183
Ponad wszystko
powrót do forum filmu Ponad wszystko

Nowe Gwn

ocenił(a) film na 6

Gwiazd naszych wina vol 2

jczarnooka

Tylko widzę że GWN oceniłaś na 10 , a to na 6. Szkoda, bo miałam nadzieję na coś lepszego. Jednak i tak pójdę w przyszłym tygodniu, bo nie ma nic ciekawszego.

Patianna

Może lepiej wrócić do Lovestory...

basiaz1970

Tzn? Nie mam nic do filmów z chorobą w tle , czy smutnych zakończeń. Wręcz przeciwnie. Każdy lubi co innego... "Poważne" filmy też oglądam i jeśli są dobre, to jestem zachwycona seansem. Nie rozumiem sarkazmu o Lovestory... Takie filmy są dla relaksu i nic w tym złego, że ludzie je chętnie oglądają. Za dużo dram mamy na co dzień. Mumia i Baywatch nie zachęca.

Patianna

Nie było w tym cienia sarkazmu. Po prostu myslę, że zamiast oglądać wtórne filmy, lepiej wrócić do pierwowzorów. Bo kalka nigdy nie będzie oryginałem.Ale każdy ma wolny wybór. Na marginesie, to film relaksujący? raczej dramat

basiaz1970

Okej, źle zinterpretowałam komentarz. Słowo "Lovestory" zrozumiałam jako samo określenie wszystkich filmów romantycznych, a nie tytuł konkretnego filmu. Istnieją dużo bardziej dołujące filmy od melodramatów (zwłaszcza tych dla nastolatków), więc dla mnie jest on relaksujący. Zdecydowanie bardziej od takich "wypruwaczy emocji" jak Requiem dla snu, Zielona mila, Miasto gniewu itp. :)

ocenił(a) film na 3
Patianna

GNW przy tym czymś to arcydzieło, najgorzej wydane 20 zł w ciągu tego roku. Beznadziejny film, fabuła oczywista, zakończenie żenujące słodkie. Nie warto tracić na niego czasu

ocenił(a) film na 6
Loku97

Ja byłam z klasą za darmo :D Gwiazd naszych lubię.

ocenił(a) film na 6
Loku97

Nie mniej,pewna doza zaskoczenia zaistniała, bo główna bohaterka nie była w istocie tak bardzo chora.

ocenił(a) film na 6
jczarnooka

Nie no to nie było takie złe. Może dlatego że nie było tłumu ryczących trzynastek, w tamtym przypadku w pewnym momencie zaczęłam sie śmiać, mimo że lubię czasem poplakać na filmie GNW był wyjątkowo zly. Tutaj szału nie ma ale w przeciwieństwie do Gwiazd naszych wina nie opłakuję wydanych 12 zł. Miło się oglądało, może kiedyś do niego wrócę.

ocenił(a) film na 6
ewelaw13

Poza tym zakończenie no no zaskoczyło mnie.

ocenił(a) film na 6
ewelaw13

U mnie zaskoczenia nie było, zwiastun streścił cały film. :p
Btw. Skoro (spoiler) choroba dziewczyny była wydumana, to jakim cudem matce udało przekonać o tym tyle ludzi? Przecież na naukę w domu trzeba mieć papiery ze scid. Jeszcze gdyby były, ale fałszywe, to może, ale tak to film staje się absurdalny i nielogiczny. Zero przesłania. Oczywiście mamy bogatą nastolatkę, którą stać na wyjazd na Hawaje, a ja marzę o polskim morzu od kilku lat. Nieśmieszny nad boy również występuje. Drętwe rozmówki - są. Seks po kilku spotkaniach na żywo - jak najbardziej. No żyć i umierać.
Książkę czytało się przyjemnie, ale logika również biła w oczy. Gwiazd naszych wina były przynajmniej kreatywne, logiczne i wywierały emocje. Na Ponad Wszystko siedziałam i zakrywałam dłonią oczy.
Nie.

ocenił(a) film na 6
jczarnooka

No to dobrze że nie oglądałam zwiastunu.

jczarnooka

Przepraszam za odkopanie wątku, ale takie zmylenie ludzi jest możliwe i może wynikać z choroby, na którą może cierpieć matka/opiekun dziecka, o nazwie przeniesiony zespół Münchausena. Wygląda to mniej więcej tak, iż pozornie opiekuńcza i kochająca matka podtruwa lub zmyśla występowanie różnych objawów, aby jej dziecko zostało uznane za chore, a ona mogła się nim cały czas "opiekować".

Oczywiście nie dopisuję aż takiej głębi do tej historii, nawet jej nie znam w żadnej formie bo tego typu filmy/książki dla młodzieży mnie już nie kręcą, ale faktycznie możliwe jest zrobienie czegoś takiego nawet na większą skalę. Jeśli jakkolwiek ten temat mógłby zainteresować, polecam historię Dee Dee Blanchard, powstał serial aktorski (The Act) oraz film dokumentalny (Kochana mamusia nie żyje). Pozdrawiam serdecznie! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones