PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747}

Porachunki

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
7,9 110 703
oceny
7,9 10 1 110703
7,6 30
ocen krytyków
Porachunki
powrót do forum filmu Porachunki

Nie rozumiem

ocenił(a) film na 6

Nie mam pojęcia jakim cudem ten film może być w rankingu wyżej niż The Snatch... film zasługuje obiektywnie na 6+ (przy 9 dla Snatcha), ale ponieważ chcę moją oceną przyczynić się do tego żeby spadł o parę miejsc przyznaję 2

ministasiu

Zgadzam się 100%. W "snach" jest niesamowicie wartka akcja, retrospekcje, ciekawsze kadry no i super ścieżka dźwiękowa, pozatym wydaje mi się że bohaterowie są bardziej wyraziści i jest więcej humoru :D Snach jest genialny. A ten film trochę nudzi. Ciekawa rzecz: podobna obsada.

ocenił(a) film na 6
nastazja18

W przypadku Guya Ritchiego powiedzenie trening czyni mistrza wydaje się być trafione, bo Snatch jest w sumie następcą tego marnego filmiszcza, pewnie też dlatego obsada jest podobna;)

ocenił(a) film na 10
ministasiu

a mnie zawsze rozwalają zdania typu: 'to obiektywnie zasługuje na...' jakie obiektywnie? twoim zdaniem obiektywnie :) obiektywne to jest zdanie: 'na forum filmwebu masz ksywkę ministasiu'. to , ze piszesz, że film zasługuje to już jest opinia :)

ocenił(a) film na 6
marjan_3

to, że mam ksywkę ministasiu nie jest wcale obiektywną oceną, a stwierdzeniem oczywistej oczywistości. Obiektywnie ocenić to znaczy ocenić coś bezstronnie, bez uprzedzeń i zgodnie z rzeczywistością. Obiektywnie oceniłem ten film trochę wyżej, ale subiektywnie przyznałem 3, żeby zepchnąć tą szmirę w rankingu.

ocenił(a) film na 10
ministasiu

bynajmniej nie pisałem o ocenie, a o 'obiektywnym zdaniu' i uwierz mi, nie ma obiektywizmu :) 'obiektywnie oceniłem' czyli już pojawia się opinia, ocena. To nie jest matematyka, że 2+2=4 i to nie podlega dyskusji, kiedy masz do czynienia z twórczością wszystko jest kwestią gustu, stąd obiektywizm tutaj NIE ISTNIEJE :) samo to, że chcesz, aby Przekręt był wyżej też świadczy o obiektywizmie? ;)

ocenił(a) film na 8
ministasiu

Po pierwsze to w końcu przyznałeś 2 czy 3 temu filmowi?
Po drugie film Ci ogólnie pewnie podszedł, ale nie potrafisz zrozumieć dlaczego wyżej jest niż ''Przekręt'', więc subiektywnie go słabo ocenisz, aby go zepchnąć poza tamten film chociażby. A i jeszcze nazywasz go ''szmirą'', ale w sumie to ta szmira zasługuje na takie 6+. Czy Ty się w ogóle słyszysz?
Tak właśnie wychodzi na jaw jaki jest na prawdę nasz naród. Mściwość i obłuda. Gratuluję.

ocenił(a) film na 10
ministasiu

wiesz, Porachunki jest komedią dla inteligentnych, Przekręt został trochę bardziej uproszczony dla masowego widza, dlatego Przekręt bardziej Ci się podoba ;]

ocenił(a) film na 6
CraigMax

Nie ma to jak "yntelygentna" wypowiedź zaczepna. Nie wiedziałem, że na podstawie ocen stawianych filmom można określić inteligencję oceniającego, zaiste błyskotliwe!

ocenił(a) film na 6
CraigMax

Dla inteligentnych XD Przecież ten film to komediowa papka, tzn nie ma w nim nic do myślenia, wszystko masz na tacy, gdzie tutaj trzeba użyć inteligencji? Chyba ci się reżyserzy pomylili z Von tierem, kieślowskim czy Tarkowskim XD

ocenił(a) film na 9
ministasiu

Filmy są na tym samym poziomie, jednak Porachunki trochę lepsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones