PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747}

Porachunki

Lock, Stock and Two Smoking Barrels
7,9 110 724
oceny
7,9 10 1 110724
7,6 30
ocen krytyków
Porachunki
powrót do forum filmu Porachunki

lepszy od Snatch, najbardziej zakręcony i zajebisty film jaki widziałem ale co się dziwić jest to kino angielskie oni maja naprawdę dziwne poczucie humoru. A sceny walki totalnie mnie rozwaliły, no i ci dilerzy trawy ludzie ten film jest genialny

ocenił(a) film na 9

Faktycznie Porachunki są lepsze od Przekrętu, oba to najwyższa liga światowa i 10/10.

użytkownik usunięty
vince25xx

U mnie tak samo, ale dziesiątka dziesiątce nie równa

użytkownik usunięty

Porachunki są lepsze ale Przekręt też rewelacyjny.

Też tak uważam. Porachunki mogę oglądać wiele razy i nigdy mi się nie znudzą. Zresztą oba filmy to najwyższej klasy brytyjskie kino.

ocenił(a) film na 7

Hmm widzę że muszę obejrzec ten film skoro jeszcze lepszy od przekrętu

ocenił(a) film na 10
Faser_2

No to lektura obowiązkowa dla kolegi,wg mnie obydwa bezkonkurencyjne w tym klimacie.

ocenił(a) film na 10

Oczywiście, że Porachunki są dużo lepsze do Przekrętu!

Hehe, moim zdaniem Przekręt jest o wiele lepszy! ;)

użytkownik usunięty
mgolab

Przekręt to jakby podróbka Porachunków... w sumie też niezły

Miałeś na myśli ulepszoną wersję?! ;)

użytkownik usunięty
mgolab

jaką ulepszoną?

ocenił(a) film na 9

Trochę w tym racji. Oba filmy świetne ale porachunki lepsze. Zwłaszcza, że zakończenie jest po prostu powalające w porachunkach i rozbawia do łez, w przekręcie po prostu jest śmieszne.

ocenił(a) film na 10
skt84

Pierwszy raz obejrzałem ten film i muszę powiedzieć, iż zrobił na mnie olbrzymie wrażenie, ponadto spodobała mi się debiutancka rola Vinniego Jonesa, byłego walijskiego piłkarza .Z czystym sumieniem dziesiątka !

ocenił(a) film na 7

A mi się bardziej podobał przekręt. Fakt był mniej zakręcony, ale było więcej tekstów które zasługują na miano kultowych. W porachunkach śmieszą sceny i sytuacje, a w przekręcie głównie dialogi.

ocenił(a) film na 10
slusar_o2

Uważam, że Przekręt jest minimalnie lepszy, ale Porachunki mają swój zajebisty klimat. Obydwa filmy jak dla mnie 10/10.

ocenił(a) film na 10

Porachunki zdecydowanie lepsze od Przekrętu, u mnie nawet o kilka oczek. Porachunki to pierwszy film, ma angielski klimat i humor w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Przekręt jest już niestety bardziej amerykański, jest co najwyżej tylko tym drugim i czerpie wiele z Porachunków...

użytkownik usunięty

Moim zdaniem jednak Przekręt był lepszy ;] nie wile ale jednak ode mnie dostał 9 i serducho a Porachunki 8. Filmy bardzo podobne ale więcej razy się uśmiałem na Przekręcie więc uwazam go za lepszy no ale to pewnie kwesta gustu ;]

ocenił(a) film na 7

Jak już napisałem w moim wątku Porachunki mają wszystko co dobry film powinien mieć ale nie wywołują dreszczyka. Siedziałem i podziwiałem kolejne sceny, dialogi, klimat - czułem się trochę jak w galerii, w której znajdują się piękne dzieła sztuki. Natomiast Przekręt po prostu wbił mnie w siedzenie - z zapartym tchem czekałem na kolejną scenę a po zakończeniu musiałem podnieść swoją żuchwę, która z wrażenia upadła mi na podłogę.

Przekręt jest lepszy

użytkownik usunięty
Vezo

Najlepsze jest to że napisałeś ten komentarz nie oglądając jeszcze Porachunków... zabawny jesteś

A skąd wiesz, że nie oglądał?

użytkownik usunięty
John_Clock

nie wiem czy wiesz ale istnieje coś takiego jak data wystawienia komentarza i data ocenienia filmu
Komentarz wystawiony - 2 maja
Porachunki obejrzane - 13 maja

Tak ciężko było trochę pomyśleć

Nie wiem, czy wiesz, ale film ocenia się wtedy, kiedy się da i nie zawsze pamięta się o dacie obejrzenia. Spójrz w jego oceny na 2 lutego 2001 ... parafrazując słowa Balcerka: "pokaż mi pan zdrowego chłopa, który by obejrzał sześć filmów."

użytkownik usunięty
John_Clock

Skoro oglądał Porachunki wcześniej to dlaczego ocenił je dopiero 11 dni po wystawieniu tego komentarza, biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że w tym czasie logował się wielokrotnie

Kim ty kur... jesteś, że wiesz co oglądałem? Myślisz, że nie mam co robić i oceniam wszystkie filmy jakie obejrzałem?

użytkownik usunięty
Vezo

zachowałeś się jak idiota i teraz nie mydl nikomu oczu

aha, ale ty jesteś większym idiotą

użytkownik usunięty
Vezo

bo co? bo ty tak mówisz

Człowieku o czym ty gadasz, ja niektóre filmy obejrzałem ponad 10 lat temu a dopiero teraz oceniam, jak się na jakiś zapomniany natknę...

Takie myślenie i branie za pewnik informacji w czimś profilu to chyba nie najlepszy pomysł

a to jest jakis obowiazek wystawiania komentarzy tak zeby cos udowadnialy takim jak ty?

ocenił(a) film na 9

Oba filmy są świetne z tym, że Porachunki stworzono za o wiele mniejsze pieniądze. W Przekręcie Ritchie mógł sobie bardziej "poszaleć". Mimo tego jego drugi film zachował ten unikalny klimat i styl znany z pierwszej fabuły. Szkoda tylko, że zrezygnował z reżyserii "Przekładańca". Byłaby to swego rodzaju trylogia.

Tez tak uwazam :D oby dwa filmy sa zarypiste!

ja wolę the snatch, bardziej mnie śmieszył był bardziej dynamiczny, muzyka lepsza, ale porachunki też są godne polecenia.

ocenił(a) film na 10

oba filmy na najwyższym poziomie :) genialne !

użytkownik usunięty
jason9012

Porachunki zdecydowanie lepsze.

ocenił(a) film na 7

moim zdaniem Przekręt lepszy. Więcej fajnych tekstów i kuriozalnych sytuacji :)

ocenił(a) film na 10
Maniek_CK

Oba filmy są równorzędne-jak dla mnie współczesne arcydzieła 10/10.

vikidindus

Oba mi się bardo podobały, przekręt lepszy pod względem humoru ale to co "odwalili" (sory za określenie) w końcówce Porachunków to jest miażdżące lepszego zakończenia w życiu nie widziałem jest tak denerwujące a zarazem kończysz oglądać z uśmiechem na twarzy. Film warty poświęcenia nawet najcenniejszego czasu !

Dokładnie obydwa filmy mają świetny klimat, ale "Porachunki" są po prostu zajebiste.

ocenił(a) film na 10

no obydwa filmy mają u mnie remis,aczkolwiek za porachunkami przemawia jedna scena<spoiler>,mianowicie scena z przypalaniem stóp staruszkom.W przekręcie nie było sceny,która by mnie rozbawiła dosłownie do łez.Ale obydwa filmy genialne pod każdym względem.

ocenił(a) film na 10

również uwielbiam, niepowtarzalny klimat aż by się chciało pośmigać z chłopakami po Lądku Zdroju :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones