PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506803}

Poradnik pozytywnego myślenia

Silver Linings Playbook
7,2 298 783
oceny
7,2 10 1 298783
6,8 39
ocen krytyków
Poradnik pozytywnego myślenia
powrót do forum filmu Poradnik pozytywnego myślenia

Hej, ciekawi mnie jaki wpływ na ocenę filmu mają wszelakie "odchyły" psychiczne widzów.
Osobiście zmagając się z chad i mając do czynienia z osobami z ocd film oglądało się świetnie w wielkiej mierze przez bardzo zgrabne i trafne ukazanie życia od tej strony. Pomijając świetne dialogi potrafiłem wyłapać bardzo subtelne gesty/zachowania tak bardzo mi znajome, które dla osoby niewtajemniczonej mogą się wydawać czymś zwykłym lub bezpodstawnym.
Peace :)

PsychodelicPiano

ten film to jest kompendium stereotypów i ogólnych wyobrażeń na temat chorób psychicznych...

kickyourdaddy

oh really? jakiż to na przykład stereotyp się ukazał?

PsychodelicPiano

- W szpitalu stwierdzili, że cierpię na...
- Zaburzenie dwubiegunowe.
- Tak, chwiejność nastrojów, potęgowaną przez stres, który na szczęście zdarza się rzadko.

Określenie CHADu "chwiejnością nastrojów" to mniej więcej jak powiedzenie, że Hitler był niegrzecznym chłopcem.

kickyourdaddy

Wat?
Gdybym miał któremukolwiek ze znajomych wytłumaczyć na co choruję, też bym to tak nazwał. lol. Czyż poruszania sie punktu od jednego kranca danego przedzialu do drugiego nie można nazwać potocznie chwianie/wahaniem się?
Ale już rozumiem, grammar nazi. To dopiero bolesna choroba, co?

PsychodelicPiano

Kpij sobie, ale to jest maksymalne upraszczanie choroby. Chwiejność nastrojów to można mieć mając zaburzenia osobowości albo problemy hormonalne.

ocenił(a) film na 3
kickyourdaddy

Chwiejność nastrojów może mieć kobieta w ciąży. Zgadzam się, że to za duże uproszczenie.

ocenił(a) film na 10
dingo21

Chwiejność nastrojów jest tu największym problemem, być może stąd te "uproszczenie"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones