PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506803}

Poradnik pozytywnego myślenia

Silver Linings Playbook
7,2 298 590
ocen
7,2 10 1 298590
6,7 35
ocen krytyków
Poradnik pozytywnego myślenia
powrót do forum filmu Poradnik pozytywnego myślenia

Niesamowite, dynamiczne połączenie różnych gatunków.
Zaskakujące połączenie stylów - tu dramat psychologiczny a obok zaraz sceny jak z dirty Dancing,
które, o dziwo,niczego nie ujmują.
Rewelacja, dawno nie widziałam filmu, który byłby tak spójny a jednoczesnie tak zaskakujący w
każdej scenie.
Ogląda się jednym tchem, miałam wrażenie, że siedzę tam z nimi w domu i jestem bezposrednim
świadkiem wydarzen.
Naprawdę polecam
Przepraszam, za nagłowek, ale to najodpowiedniejsze słowo, jaki przyszło mi do głowy :-)

ocenił(a) film na 2
Gosia76_samosia

Raczej niemrawe, bo tak można to określić. Ni to rasowy komediodramat, ni to komedia romantyczna. Film bez stylu. Jeśli ktoś uważa to za film psychologiczny, to lepiej niech nie wchodzi w poważne dramaty, tylko zostanie przy głupiutkich filmidłach udających komediodramat, który sam w sobie jest jednym z najinteligentniejszych gatunków jaki można tworzyć.

Na minus filmu do tego dochodzi słabe aktorstwo - Lawrence i Cooper, który o dziwo wypadł lepiej w American Hustle. Oskar dla panny Jennifer to jedna z większych oskarowych pomyłek, to samo nominacja tego badziewia do najlepszego filmu.

Banana_Power

De Niro fajny zgredziały kibol w wersji amerykańskiej. Kac Vegasowy bohater schizowy ale ogólnie film ciężki do sprecyzowania I scharekteryzowania...

Męczące dwie godziny, a na koniec taniec z gwiazdami ;)

PS

Za co ten Oscar>? <szok>

ocenił(a) film na 2
elmo81

Jak to ciężki? Bardzo łatwy. Wszystko już wyjaśniłem, a De Niro bardzo schematyczny w roli Pata Sr.

Banana_Power

Bardziej chodziło o to, że ciężki w jakimkolwiek odczytaniu i rozszyfrowaniu gatunku. Flaki z olejem, ale to tylko moje odczucie. Miłośnika kina akcji, dobrej komedii i mocnego thrilleru ;)

ocenił(a) film na 7
Banana_Power

To, że łączy dramatyczno komiczne relacje Pata z rodzicami z wątkiem miłosnym to żadna wada, a dobry zabieg. Oba wątki dobrze się uzupełniają. Oba wątki przysparzają wiele śmiechowych sytuacji. Humor jest taki jaki byc powinien lekki, bezpretensjonalny, trochę zwariowany. Lawrence bardzo fajnie wcieliła się w rozchwianą emocjonalną babkę, to samo Cooper.Dzięki dobremu aktorstwu mamy prawdziwe postacie, którym się kibicuje. Też się nie zgodzę, że ten film nie ma stylu, bo reżyser z gracją prowadzi wątek miłosny, a pomiędzy aktorami czuć chemie. No i sceny z napadami szału i kłótnie rodzinne cacy wyreżyserowane. Jak dla mnie dobre kino, na pewno ciut trąci banałem i jest fabularnie trochę więcej niż trochę przewidywalne, no i same wątki mogłyby zostać bardziej wnikliwie i złożono? przedstawione. Nie mniej badziewie? Ehh chyba za mało obejrzałeś tych mdłych ckliwych badziewiaków, z kiczowatymi bezbarwnymi postaciami w rolach glownych. Wśród ścieków, które gęsto porastają gatunek kom. rom. Poradnik znacznie się wybija.

Gosia76_samosia

Ja też uważam, że film jest świetny. Ten styl Russela polegający ma mieszaniu różnych gatunków, zaskakiwaniu nieoczekiwanymi zwrotami akcji ma w sobie jakąś świeżość. Postacie, choć groteskowo przerysowane, są prawdziwe i psychologicznie wiarygodne. Jak on to robi...?To kino na pewno jest trochę inne niż to, czym nas karmi amerykański przemysł filmowy na co dzień. Ale może właśnie dlatego jest ciekawsze i na pewno nie jest nudne. Mnie wciągnęło. Oglądałam też "American hustle" i mam ochotę na więcej filmów Russela.
Aktorstwo doskonałe!

ocenił(a) film na 8
Gosia76_samosia

Ciekawy film tak na 7/8, ale czy na Oscary? Bardzo spodobał mi się po drugim seansie Nie widziałem jeszcze wszystkich z nominowanych w tamtym roku, ale z tych które zobaczyłem żaden nie był genialny. Natomiast jeśli chodzi o kreacje aktorskie to były wg mnie poprawne bez większego zaskoczenia jednakna duży plus rola Jacki Weaver.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones