PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32413}

Porozmawiaj z nią

Hable con ella
7,6 65 200
ocen
7,6 10 1 65200
7,4 14
ocen krytyków
Porozmawiaj z nią
powrót do forum filmu Porozmawiaj z nią

Nekromantik

ocenił(a) film na 8

Być może najlepszy film Almodovara. Daleka od banału historia głębokiego uczucia, które jest jednostronne. Głównie dlatego że bohater jest czymś na kształt nekrofila. Trudno wątpić w jego szczere intencje, lecz mimo to wymiar miłości jaki reprezentuje przekracza wszelkie granice moralne. I dzięki temu pojawia się mnóstwo pytań dotyczących życia, śmierci i pasji.
Don Pedro umiejętnie opowiedział swoją historię, nie pozbawiając jej jednak smaczków. Jest tu obecny kicz, hołd dla kina niemego, szczypta humoru, rozliczenie z tradycjami własnego kraju... "Porozmawiaj z nią" pełne jest istotnych szczegółów.
Na pierwszy rzut oka to łzawy melodramat, ale wydaje mi się że twórcy z uśmiechem układali kolejne sceny, wiedząc jak zagubiony będzie widz, gdy dopuści do świadomości, że Benigno jest przedstawiany jako postać pozytywna. Im bliżej końca tym bardziej jesteśmy w tym utwierdzeni. To uderza w nasze poczucie dobrego smaku, ale też płodzi sporo refleksji.
Absolutnie trzeba zobaczyć.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

To wlasnie i ja mysle o tym filmie.

Lucky_luke

Tak, zgadam się, że jest to wybitny film, jednak postać Benigna odebrałem zupełnie inaczej, dla mnie jest to postać tragiczna ale na wskroś pozytywna. Mówienie o nim, że "jest czymś na kształt nekrofila" to jest nie zrozumienie jego postaci. Benigno to bardzo wrażliwy, empatyczny i dobry człowiek. To, że jest nieszczęśliwie i bez pamięci zakochany nie wynika z tego, że miał by być nekrofilem. To tylko jest człowiek, który zapomniał się w swojej miłości i przez to dopuścił się niemoralnego, niegodziwego uczynku. Trzeba pamiętać, że obiekt jego miłości to żyjąca kobieta więc gdzie tu może być mowa o nekrofilii. Sam twórca filmu podpowiada nam, żebyśmy dostrzegli w tym niegodziwym postępku "palec Boży" bo dzięki temu dziewczyna odzyskała życie.

ocenił(a) film na 8
56wrzesien

Przewrotna to historia i dyskusyjna, więc trudno mi ocenić bohatera jednoznacznie. Nekrofil także może być kimś wrażliwym i pełnym uczuć. Gdyby ta historia dotyczyła pracownika kostnicy, uważam że dałoby się identycznie przedstawić tą postać. Zabrakło by jednak kilku niewygodnych pytań w stronę widza.
Rozumiem że samo słowo "nekrofil" mogło być drażniące, ale spółkowanie z nieświadomą tego faktu, nieprzytomną kobietą, na ogół można nazwać czynem o podłożu nekrofilicznym.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Problem w tym, że on nie koniecznie musiał ją zaliczyć. Almodovar pozostawia pewne niedomówienia, które można odczytywać na korzyść Martina. Ja po obejrzeniu filmu odniosłem zupełnie inne wrażenie. Tym bardziej nie mogę zgodzić się z kassisem, który walnął komentarz poniżej.

Lucky_luke

Mylisz spółkowanie z gwałtem. Spółka to świadomy udział.

ocenił(a) film na 2
56wrzesien

Relatywizm moralny made in Almodovar czyli jak z gwałciciela zrobić bohatera. A ludzie łykają te bzdety, jak pelikan ryby.

ocenił(a) film na 6
kassis

To inna forma miłości niż ty prezentujesz xd

Lucky_luke

Konkretnie to jest somnofilem ;)

ocenił(a) film na 9
Lucky_luke

i Kinofil.

"-Kino jest do niczego, ale odwraca uwagę.
-Od czego?
-Od rzeczywistości. Ta jest straszna."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones