PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35050}

Posada

Il posto
7,2 1 532
oceny
7,2 10 1 1532
8,0 7
ocen krytyków
Posada
powrót do forum filmu Posada

O chłopaku wkraczającym w dorosłość, szukającym pierwszej pracy – stałej, bezpiecznej posady na całe życie. W dużej korporacji lepiej płacą, więc rodzina radzi, aby Domenico pojechał do Mediolanu. Matka kupuje mu płaszcz i wysyła na rekrutację – skomplikowane i wielogodzinne testy psychofizyczne. Podczas nich spotyka dziewczynę, z którą spaceruje ulicami i toczy nieśmiałe rozmowy.

To wszystko zwyczajne, proste, a jednocześnie niewiarygodnie wiarygodne. Psychologia postaci miażdży, ich dialogi, spojrzenia, gesty zachwycają, oczarowują i sprawiają, że momentalnie zaprzyjaźniamy się z bohaterami.

W tle obserwujemy rozbudowaną do absurdalnych rozmiarów machinę korporacyjną, która zabija marzenia o ciekawej przyszłości.

Mnóstwo fantastycznych scen – raz miałem skojarzenia z Tarrem, za chwilę z Angelopolusem, za chwilę z francuską nową falą i neorealizmem.
To po prostu urocze dzieło.
Perełka


KYRTAPS Poleca!

ocenił(a) film na 5
KYRTAPS

Zachęcająca rekomendacja :) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
Federica

do mnie nie trafił ten film ani to satyra ani to dramat taki misz masz. nasz polska komedia "Nowy" z 1969 bardziej mi sie podobała. 5/10

ocenił(a) film na 5
cuma67

Mnie ten film również nie przekonał. Wydawał mi się niewyrazisty, nijaki, dziwny, jakby niespójny i nudnawy; choć miał też zalety (niektór esceny czy dialogi). Może kiedyś zmienię zdanie, gdy obejrzę go na nowo. 6/10

ocenił(a) film na 5
Federica

Aha, dzięki za rekomendację "Nowego" - nie znam tego filmu. Zwrócę na niego uwagę.

ocenił(a) film na 5
Federica

na zachętę jedna z mistrzowskich z nieco zapomnianym Jerzym Dobrowolskim

http://www.youtube.com/watch?v=61NMyIJPTuA

ocenił(a) film na 9
KYRTAPS

Odebrałem go bardzo podobnie - pozdrawiam po latach:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones