PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1216}

Poszukiwacze zaginionej Arki

Raiders of the Lost Ark
7,7 275 679
ocen
7,7 10 1 275679
8,1 41
ocen krytyków
Poszukiwacze zaginionej Arki
powrót do forum filmu Poszukiwacze zaginionej Arki

Istne okrucieństwo

ocenił(a) film na 10

Film jest bezbłędny, jako miłośnik przygodowych filmów nic mu nie mogę zarzucić, lecz scena
otwarcia Arki przeszła wszystko. Nie wiem, skąd u Lucasa czy Spielberga wzięły się takie
straszliwe wizje-scena mogłaby być nawet mniej dosłowna i nic nie straciłaby na wymowie, a
takie rozpuszczenie twarzy, wyschnięcie twarzy czy eksplozja czaszki były po prostu ekstremum.
Trzeba przyznać, że nie patyczkowali się z tymi nazistami.

ocenił(a) film na 6
Dilofozaur

a mi najnowszy odcinek big bang teory popsul film :(, film nie jest bezbledny :(

ocenił(a) film na 10
Magic0000

Co masz na myśli?

ocenił(a) film na 6
Dilofozaur

Jones nie ma najmniejszego wplywu na fabule filmu

ocenił(a) film na 8
Magic0000

Hah chciałem to napisać ale mnie wyręczyłeś. W sumie troszkę racji Amy ma. :P

ocenił(a) film na 8
Magic0000

To nie jest tak. On po prostu nie ma wpływu na to, że naziści zginą.

ocenił(a) film na 9
Magic0000

Indy znalazł Arkę, gdyby nie on naziści, by jej nie mieli. :)

użytkownik usunięty
Dilofozaur

No, według mnie to trochę popsuło film, ale i tak ma u mnie 10:)

ocenił(a) film na 7
Dilofozaur

Dawid naradzał się z tysiącznikami i setnikami i ze wszystkimi zwierzchnikami, 2 potem rzekł do całego zgromadzenia Izraela: «Jeśli się to wam podoba i jeśli będzie to po myśli Pana, Boga naszego, roześlijmy szybko wieść do pozostałych braci naszych we wszystkich ziemiach Izraela, do kapłanów i lewitów, którzy są z nimi w ich posiadłościach miejskich. Niechaj się tu zgromadzą,3 abyśmy sprowadzili do nas Arkę Boga naszego, bośmy się o nią nie troszczyli w czasach Saula». 4 I odpowiedziało całe zgromadzenie, że tak należy uczynić, albowiem ta rzecz wydała się słuszną w oczach całego ludu. 5 Zebrał więc Dawid cały lud Izraela od Szichoru2 egipskiego aż do Wejścia do Chamat2, aby sprowadzić Arkę Bożą z Kiriat-Jearim. 6 Potem Dawid i cały Izrael udali się do Baali3, ku Kiriat-Jearim, które jest w Judzie, aby sprowadzić stamtąd Arkę Boga, który nosi imię: Pan spoczywający na cherubach. 7 Umieszczono Arkę Bożą na nowym wozie i wywieziono z domu Abinadaba, a Uzza i Achio prowadzili wóz. 8 Dawid zaś i cały Izrael tańczyli z całej siły przed Bogiem, przy dźwiękach pieśni, cytr, harf, lutni, bębnów, cymbałów i trąb. 9 Gdy przybyli na klepisko4 Kidona, Uzza wyciągnął rękę, aby podtrzymać Arkę, ponieważ woły szarpnęły.10 Gniew Boży zapłonął przeciwko Uzzie i poraził go za to, że dotknął ręką Arki, i umarł tam przed Bogiem. 11 A Dawid strapił się, dlatego że Pan dotknął takim ciosem Uzzę i nazwał to miejsce Peres-Uzza, [tak jest] po dzień dzisiejszy. 12 I uląkł się Dawid Boga w owym dniu, mówiąc: «Jak wprowadzę do siebie Arkę Bożą?» 13 I nie skierował Dawid Arki do siebie, do Miasta Dawidowego, lecz sprowadził ją do domu Obed-Edoma z Gat. 14 I Arka Boża pozostawała w domu Obed-Edoma przez trzy miesiące. A Pan błogosławił domowi Obed-Edoma i wszystkiemu, co miał. 


ocenił(a) film na 7
TangoAndWaltz

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1282

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones