PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755281}
6,3 41 922
oceny
6,3 10 1 41922
4,8 24
oceny krytyków
Powidoki
powrót do forum filmu Powidoki

Dlaczego Wołyń nie został zgłoszony do Oscara? Kto odpowiada za to że taka miernota jak Powidoki była lansowana na arenie międzynarodowej?

ocenił(a) film na 1
Oskar99

Pisiory wszystko biorą swoje łapy

ocenił(a) film na 1
KajaKow999

Nie nazywaj Agnieszki Holland i jej towarzyszy-artystów z Komisji Oskarowej pisiorami. To nieładnie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
HV71

Andrzej Wajda i PiS? Od kiedy?

wlasnie nie nigdy

ocenił(a) film na 3
Oskar99

nie wiesz? a kto chce decydować z czego mamy się śmiać?

ocenił(a) film na 2
Oskar99

A dlaczego od 30 lat nikt nie pisnął o Wołyniu? Politycy mieli gdzieś masowe mordy Polaków, bo nie robili tego komuniści ale Ukraincy

ocenił(a) film na 2
Oskar99

Film jedna miernota a wzór jaki nam pokazano to drugie kłamstwo - jak chlebka brakło to malował banery komunistów aż miło, gdyby komuna nie postanowiła go zgnoić do końca, siedziałby pewnie do emerytury w tej spółdzielni i rysował Stalinów

ocenił(a) film na 6
Oskar99

Wołyń nie został zgłoszony do Oscara dlatego, że jak w każdym polskim filmie wojennym brak w nim jakiegokolwiek obiektywizmu "wszyscy są źli i okrutnie, a My Polacy jak zwykle pokrzywdzeni".

van_der

większej bzdury już dawno nie czytałem, a logiki też za grosze, bo tu się chyba odzywa tendencja rodem z chamerykańskiej poprawności politycznej (coś jak Moonlight po Oscary)

van_der

No popatrz. To nie wiesz jaki jest "obiektywizm" według pejsatych? Wykorzystam twoją wypowiedź, zmieniając w niej jedno słowo. "Wszyscy są źli okrutnie, a my Żydzi jak zwykle pokrzywdzeni". I taki "obiektywizm" jest w shittywood mile widziany i nagradzany. Wołynia nie zgłosili, bo ktoś usilnie stara się kreować Ukrainę jako naszego przyjaciela, a Wołyń, w którym oczywiście jest sporo prawdy, tylko by w tym zaszkodził. Szkoda tylko że nacjonalistyczna banda Oleha T. na Ukrainie rośnie w siłę i ma to w czterech literach. Nasi się cackają i pompują im pieniądze, a oni... Szkoda słów.

van_der

Do van_der. Oglądałeś w ogóle "Wołyń" ? Przecież tam Polacy też mordują. A nie został zgłoszony, bo to "politycznie niepoprawne", żeby kreować Ukraińców na kogokolwiek innego niż naszych "braci" w walce z "sowiecką inwazją". Myślisz, że dlaczego przedostatnią Eurowizję wygrała Ukrainka? Najpiękniej śpiewała?

ocenił(a) film na 6
Krzysztof_Geneja

Niestety widziałem "Wołyń" w kinie, oglądając go nic nie czułem, jakichkolwiek emocji, na pewno nie jest to jeden z moich ulubionych filmów wojennych. Co do Eurowizji, to powinni zrezygnować z punktów "ekspertów" i zostać tylko przy głosach od ludzi, gdzie był np. Michał Szpak po głosowaniu "ekspertów", a gdzie u publiczności.

van_der

Też tak uważam. Pozdrawiam.

van_der

do van der. Jesli nic nie czules, to znaczy, ze nie masz wyrobionej wrazliwosci patriotycznej, ba, zwyczajnie ludzkiej. Ja sie nasluchalem od babci o tym, co te ukrainskie zwierzeta wyprawialy, a wiem z forum, ze nie jestem sam, a ludzie jak ty sa na szczescie w mniejszosci.

ocenił(a) film na 6
xxadrianxx

Co do wrażliwości ludzkiej, to niejednokrotnie smutno mi się robi kiedy widzę tych biednych ludzi oglądając "Nasz nowy dom".

van_der

O kurde. A który Wołyń oglądałeś? Bo ja ten od Smarzowskiego.
Albo inne filmy widzieliśmy albo powinieneś sobie odpuścić takie kino bo go nie rozumiesz (chociaż nie wiem czego tam można nie rozumieć).
Naprawdę pisanie takich oczywistych kłamstw świadczy o tobie bardzo źle. Jesteś może jakimś znanym politykiem?

ocenił(a) film na 5
van_der

Ty widziałeś ten sam "Wołyń" co ja? Bo chyba nie...

van_der

pokłosie

Oskar99

No i do tego wszystkiego co napisaliście trzeba dodać śmierć Wajdy, zawsze jak aktor bądź reżyser umiera to jego ostatnie dzieło jest mocniej promowane niezależnie od jego poziomu.

ocenił(a) film na 2
Oskar99

Nasze podatki wyrzucone w błoto a nam zostały urojone powidoki

ocenił(a) film na 2
Oskar99

Ciesz się że Wajdzie za ten film nie przyznano jeszcze nagrody Wolności .

Oskar99

Film "Powidoki", nie jest taki czarno biały jak tu opisujecie. Z kolesia, przez cały seans "zionie" artystą takim Scjentologiem, aż miło. Czyli do Pisiora mu daleko. Malował wizerunki komunistów na plakatach? Tak ale wpierw o mało nie rozwalił demonstracji bo Mu szmaciany Stalin blokował dostęp do światła.. Władysław Strzemiński. Artysta.
Film Andrzeja Wajdy skwituję tak. Polska Ludowa- Po co zamykać ludzi do pudła? Życie to jedno wielkie więzienie.
A "Wołyń?. Kiedyś się obejrzy.. Ludzie, kto mądry i tak - obejrzy.

ocenił(a) film na 2
Oskar99

A kto teraz trzyma za mor.... TV? Jakie rządy taka polityka promocji Polski.

ocenił(a) film na 5
Oskar99

Jeden troll, za to w ośmiu odsłonach...

ocenił(a) film na 2
Oskar99

no to masz: Ida, Powidoki, teraz dodadzą Wyklętego - schemat?

ocenił(a) film na 7
Oskar99

"Każdy widzi to, co wie" - Ernst Gombrich (o oglądaniu obrazów)

ocenił(a) film na 2
Oskar99

nie wiesz? a kto odpowiada za wyrzucanie kasy na polityczne propagandy filmowe?

ocenił(a) film na 6
Oskar99

Albo chociaż "Ostatnia rodzina"

ocenił(a) film na 8
Oskar99

Widzę sami krytycy filmowi, aż strach mieć odmienne zdanie :)

Oskar99

Być może dla tego, że jest całkowicie niezrozumiały w środowisku, które miałoby go oceniać. Choćby z powodów językowych. Dla Amerykanina język polski i ukraiński brzmią identycznie. Bez rozróżnienia tego film będzie niezrozumiały i groteskowy.
Wołyń to ważny film. W Polsce i dla Polaków.

Oskar99

Wiekszość z tych co negatywnie wypowiadają się o filmie to trolle !!!
Konta załorzone w dniu w którym opublikowano post o tym filmie, ocenione 4-5 filmów, niesamowite komu sie chciało zakładac fakowe konta aby wysawić negatywną opinię?

Kilka przykładowych trolli z dyskusji:
http://www.filmweb.pl/user/KajaKow999
http://www.filmweb.pl/user/Barabasz22
http://www.filmweb.pl/user/Kulturalnalaska
http://www.filmweb.pl/user/LinkaD
http://www.filmweb.pl/user/Alejaslaw111

Oskar99

Nie mogę spać po tym filmie, właśnie sobie uświadomiłem że; język twojej krytyki jest bardzo podobny do stalinowskich krytyków malarza - co w przewrotny sposób czyni film bardzo aktualnym. W dodatku obfita dyskusja i skajne oceny filmu są dowodem że to porządna sztuka bo wymusza myślenie, budzi emocje. Wajda do sotatnich lat był genialnym artysą.

ocenił(a) film na 8
jang24

Uwazam to samo...Film jest niesamowity i wstrząsnął mną.. Nie rozumiem tak niskich ocen...Ale..wszystko rzecz gustu...

ocenił(a) film na 7
Oskar99

Wołyń? Ten gniot do Oscara?
Dobre.

Oskar99

,,Ż" ,,D" - wypowiedz na głos te dwie litery i wszystko stanie się jasne ;)

ocenił(a) film na 8
Oskar99

A może Smoleńsk?Przecież pisowskie łajno lepiej smakuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones