PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=755281}
6,3 41 955
ocen
6,3 10 1 41955
4,8 23
oceny krytyków
Powidoki
powrót do forum filmu Powidoki

film pozostaje w człowieku, cieszę się że zdecydowałam się obejrzeć ten film. Nie lubię oglądać filmów gdy mam poczucie że straciłam czas.
Na początku oglądania Powidoków miałam tylko wątpliwość- po co robić taki film o czasach komunizmu? Film jest potrzebny i ma w sobie wyjątkowość.

ocenił(a) film na 4
blondsilikon

perfekcyjny? wg mnie fragmentaryczny, z bardzo słabą grą aktorską i tragicznym scenariuszem. operatorsko dobry. ale może miałam zbyt wysokie oczekiwania względem filmu,który ma nas reprezentować na oscarach. z takim życiem, jakie miał Strzemiński wraz z Kobro można by bylo zrobić naprawdę dobry i interesujący film.

ocenił(a) film na 10
politka_2

Film jest fenomenalny,klimat,temat,zdjęcia rezyseria,i znakomita rola Boguslawa Lindy.

ocenił(a) film na 1
blondsilikon

Koń by się uśmiał.

ocenił(a) film na 5
blondsilikon

ale robisz sobie jaja? Proszę powiedz że jesteś trolem, ślepym trolem ?? ;)

ocenił(a) film na 8
blondsilikon

A już myślałem, że coś ze mną nie tak. Tyle bardzo krytycznych wypowiedzi na forum. Naprawdę IMHO dobry film, nie perfekcyjny ale jednak nietuzinkowy, zdecydowanie wart obejrzenia. Sugestywnie przedstawiony wątek osaczenia człowieka. W klimacie coś pomiędzy "Bez znieczulenia" a "Lewiatanem". Strzemiński jako ojciec jest pokazany w fatalnym świetle, co według mnie pozostaje w sprzeczności z sylwetką bohatera - artysty, wizjonera, humanisty i nonkonformisty. Czy naprawdę miał takie relacje z córką?

ocenił(a) film na 4
widzszaraczek

Ja nie zauważyłem, żeby Strzemiński był pokazany w jakikolwiek sposób poza laurkowym, jak z wypracowania dziatwy szkolnej.

ocenił(a) film na 8
blondsilikon

Aż tak wysoko, jak Ty go nie oceniam, jednak uważam, że to film, który obejrzeć warto, a nawet trzeba. Choćby po to, aby zobaczyć gdzie może doprowadzić zaślepienie ideologią, religią, konformizmem... Wajda miał niesamowitą intuicję, że zrobił taki film akurat teraz. Przecież decyzje o jego kręceniu podjął, kiedy jeszcze w koszmarach sie nie snilo, w jakim kierunku skręci nasz kraj...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
alicjadsd

A w jakim kierunku kraj skręcił chociażby 5 lat temu?W kierunku stwierdzenia iż za 5 tys.zł to nie opłaca się"pracować", najlepiej tyrać na emeryturę do lat 67 oraz robić błazenadę w stylu"szoguna" i rudego Kaczora Donalda:)

ocenił(a) film na 8
BohseOnkelz

Ha ha, no świetny argument rzuciłeś. Bo Pisowcy to oczywiście pracuja dla idei. A te podwyżki dla posłów, premie dla ministrów i nowe stanowiska dla Misiewiczów to wroga propaganda. I to, że wielu ludziom nie opłaca się pracować, bo dostana kasę z 500plus też.
PiSowi chodzi o władzę. Nie o Twoje dobro kolego BosheOnkelz czy Michnik6666. O to samo, o co chodzilo PO, PSL czy SLD. O rządy. O "koryto". Oni wszyscy maja takie same cele. Tyle tylko, że PIS najwcześniej pokapował, że jak najszybciej trzeba zacząć wprowadzač w życie jakże stare i skuteczne hasło "chleba i igrzysk". I dlatego dostajecie teraz 500 plus i Zbyszka Martyniuka w TVP.
A przy okazji, żeby się jak najdłużej przy tej władzy utrzymać będą kawałek po kawałeczku zabierać Waszą wolność. Wypowiedzi, tworzenia, myślenia, dostępu do wiedzy. Podobnie, jak robił to "zbrodniczy komunizm" . Tylko subtelniej, w białych, komunijnych rękawiczkach. No i wizerunki Stalina zastąpiły obrazy Matki Boskiej Częstochowskiej.
Może Wam to pasuje, może do życia wystarczy Wam chleb i igrzyska, ale mnie nie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
alicjadsd

Nie prosiłem o 500 plus choć uważam to za dobrą ideę a twórczość Martyniuka mnie raczej nie przekonuje;)Mi nikt nie zabiera wolności jest to samo co od X lat czyli Okrągłego Stołu

ocenił(a) film na 6
BohseOnkelz

Kto zabrania dostępu do wiedzy?

ocenił(a) film na 8
BohseOnkelz

Poerwszym etapem jest "reforma" szkolnictwa. Zobaczysz zaraz, jak będą wyglądały nowe podręczniki do historii, polskiego. No przecież trzeba będzie je zmienić przy okazji kasowania gimnazjów.

ocenił(a) film na 6
alicjadsd

Jestem jak najbardziej ZA likwidacją beznadziejnego tworu jakim było Gimnazjum...

ocenił(a) film na 6
alicjadsd

A i tak w szkole walą ciemnotę młodzieży począwszy od j.polskiego kończąc na historii

ocenił(a) film na 8
alicjadsd

Czyli jak jest? PO mi po kawałeczku tą wolność i dostęp do wszelkich dóbr dawało przez minione 8 lat??
Porównywanie PIS, PO, czy nawet SLD do dawnej komuny to GRUBE nadużycie. I o tym właśnie przypomina Wajda w "Powidokach". Partii komunistycznej także chodziło o koryto (bo raczej nie o idee) tyle, że nikt absolutnie im nie patrzył na ręce i nie konkurował w wyborach do tego koryta.

ocenił(a) film na 8
widzszaraczek

PO Ci wolności nie zabierało. Jak zresztą każda partia do tej pory po '89 ( nawet PiS w 2006, no ale teraz lekcje odrobili i już sobie władzy wyrwać nie pozwolą). A o dostępie do dóbr materialnych nie mówiłam. Nie myśl sobie jednak, że PiS Ci ten dostęp zapewni, to nie są socjaliści, tylko populiści. . Nawet, gdyby jednak chcieli, po prostu nie bedzie ich na to stać. Cudów niestety nie ma. Co najwyżej zbankrutujemy jak Cypr.
Czy Wy naprawdę nie widzicie, co się dzieje?!
Co z tego, że PISowi patrzymy na ręce, skoro oni się z tego śmieja, bo mają w tych rękach wszystkie instytucje, które mogą ich, teoretycznie, kontrolować.
Kończę już tą dyskusję, przekonanego nikt nie przekona. Bardzo chciałabym się mylić, naprawdę, jednak obawiam się, że za klika lat te moje wizje okażą się prorocze. Nie jestem jednak prorokiem, tylko znam historię, a ona, niestety lubi się powtarzać.

ocenił(a) film na 6
alicjadsd

A PO wespół z ich wielkimi przyjaciółmi Trybunałem Konstytucyjnym którego decyzje są,,nieodwołalne i niezawisłe,, jest ok?to też banda populistów, nieuków (Słońce Peru, Szogun), analfabetów (w bulu i nadzieji)...

ocenił(a) film na 8
alicjadsd

PO też wolność zabierało, zablokowali satyryków takich jak np. Rewiński, Pietrzak, Wolski, zabrało Szopkę Noworoczną na 6 lat. Media były totalnie jednostronne. Teraz przynajmniej jest wybór, można sobie włączyć TVP info lub TVN, Republikę albo Polsat.
Też mi się wiele posunięć PISu nie podoba. To wyborcy, mam nadzieję zdecydują, kto będzie rządził za parę lat.

ocenił(a) film na 6
blondsilikon

Po to aby zbrodniczy komunizm nigdy nie wrócił.Ku przestrodze dla laików

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones