PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8820}

Powrót Batmana

Batman Returns
7,2 94 010
ocen
7,2 10 1 94010
8,1 20
ocen krytyków
Powrót Batmana
powrót do forum filmu Powrót Batmana

Film ma świetny klimat, do połowy nawet lepszy niż poprzedni jego "Batman", ale później... po prostu absurd goni absurd. Ja rozumiem, że to Burton, że ma być nierealistycznie, surrealistycznie, że taki to jego artyzm bla bla bla.
Ale jak widzę Batmana który jeździ nie wiadomo po kiego po kanałach, w miedzyczasie "jammuje" częstotliwości radiowe pingwinów i jeszcze sobie fajniusio looka na radar, na którym ma zaznaczonego wielkiego kaczorka - to po prostu.. ubrać pelerynę i skoczyć z dachu :)

frederic82

Film powstał na podstawie komiksu i stylizacja jest komiksowa. Jeszcze na początku lat 80. Batman był fajnym "Panem detektywem" z "Fajnym pomocnikiem", więc film wpisywał się w przełomowy okres dla postaci. Gadżeciarstwo, praworządność (ale niekoniecznie dobro) i nieprawdopodobni złoczyńcy to konwencja tego Batmana (wychowałem się na Batmanie animowanym - TAS, więc może coś mi umyka :)
Bardziej drażniący, moim zdaniem, jest Batman wpisywany w świat rzeczywistości. Bo nie jest w nim potrzebny.

frederic82

Zgadzam sie,choc dla mnie 5/10. Znacznie gorszy niz 1 czesc !!! Momentami totalna nuda, kiepska fabula - a pingwin zalosnie smieszna postac !!! Wszystko wyszlo jakos sztucznie, bez klimatu i bez sensu !!! Dla mnie na jeden raz. Nie wiem czym Ci wszyscy, ktorzy tak wysoko oceniaja te czesc sie zachwycaja ;( - bo totalnie nie ma czym !!! Rozumiem nowa trylogie Batmana, ale nie ta ... Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 6
Shurtugal_Eragon

Jednak lepiej niż w poprzedniej częsci wg mnie. Wciąż nie podoba mi się tak jak Nolana ale jest lepiej.
Za samą Michele Pfeiffer i jej rolę można dac gwiazdkę więcej niż poprzednikowi.

ocenił(a) film na 10
frederic82

To było fajne i oryginalne, widocznie nigdy komiksow Batka nie czytales

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones